Informacinis stendas – atliekų konteinerių pašonėje

Jur­gi­tos NAG­LIENĖS nuo­trau­ka
Ne­ži­nia, kur pir­miau­sia kryps­ta tu­ristų akys, – į in­for­ma­cinį stendą ar į ša­li­mais krau­na­mas šiukš­les
Atrodo, problemų įrenginėjant informacinius stendus turi ne tik rietaviškiai, bet ir plungiškiai. Tik Rietavas garsiai nuskambėjo dėl skurdaus stendų turinio, o Plungės problema – netinkamai parinkta vieta. Bent jau tokios nuomonės Plungės rajono savivaldybės tarybos Ekonomikos finansų ir biudžeto komiteto posėdžio metu buvo jo narys Algirdas Pečiulis, sukritikavęs prie vadinamųjų senųjų Birutės gatvėje esančių kapinių įrengtą stendą, mat jis – kone atliekų konteinerių aikštelėje.

„Stendas gražus, bet užblokuotas konteineriais. Labai nesižiūri“, – mestelėjo pastabą politikas. Tokių projektų įgyvendintojams jis patarė ateity labiau apgalvoti vietas, kur ketinama įrengti informacinius stendus ar nuorodas.

Apie turistams informaciją teikiančius stendus tąkart kalbėta dėl to, kad reikėjo komiteto narių pritarimo Plungės savivaldybei kartu su partnerėmis – Telšių, Rietavo bei Mažeikių savivaldybėmis – įgyvendinti projektą „Telšių regiono savivaldybes jungiančių turizmo trasų informacinės infrastruktūros plėtra, II etapas“.

Projektą pristačiusi Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyr. specialistė Simona Derkintė pasakojo, kad įgyvendinus pirmąjį etapą atliko 238 tūkst. eurų, todėl nuspręsta projektą tęsti. Dabar planuojama prie Plungės Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios bei prie M. Oginskio rūmų pastatyti po lytėjimo žemėlapį. Projekto lėšomis bus įrengtas ir interaktyvus informacinis stendas. Pastarasis esą būtinas, mat visas savivaldybes partneres turi jungti bendras maršrutas.

Projekto antrojo etapo vertė – apie 270 tūkst. eurų, Plungės rajono savivaldybė turės prisidėti apie 10 tūkst. eurų.

Komiteto nariai neprieštaravo, kad Savivaldybė šį projektą įgyvendintų, niekam nekliuvo ir prisidėti reikalinga suma.

Pirmojo projekto „Telšių regiono savivaldybes jungiančių turizmo trasų informacinės infrastruktūros plėtra“ etapo, kuris įgyvendintas 2017–2019-aisiais, metu Plungės rajone jau buvo įrengta kryptinių rodyklių, kelio ženklų bei informacinių stendų. Vienas jų – minėtasis Birutės gatvėje, pasakojantis Visų šventųjų koplyčios, esančios ant kapinių kalvelės, istoriją.

Kaip vėliau „Žemaičiui“ aiškino S. Derkintė, stendui vietą parinko Plungės turizmo informacijos centro direktorė Sandra Kasmauskienė bei Savivaldybės architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Kristina Petrulevičienė.

Esą stendo pačių kapinių teritorijoje statyti nebuvo galima, mat jos priklauso kultūros paveldo objekto (koplyčios) apsaugos zonai. Todėl jis ir atsiradęs netoli kapinių vartų, kad žmonės įeidami pro juos pasiskaitytų apie koplyčią. Tai buvusi tinkamiausia vieta.

„O tie konteineriai – laikinas dalykas. Jie bus iš čia iškelti, kai įrengs pusiau požeminius“, – sprendimą stendą pastatyti ten, kur šalia metamos šiukšlės, aiškino S. Derkintė.