Pastatus gyvūnų prieglaudai nuomos už simbolinį eurą

Nuot­rau­ka iš nuo­to­li­nio po­sėdžio
J. Juk­ne­vi­čiūtė-Do­mar­kienė sakė, kad tiek jos, tiek bend­ra­min­čių na­mai jau per­pil­dy­ti pri­glaustų be­glo­bių gyvūnų, tad mies­te ver­kiant rei­kia gyvūnų prie­glau­dos
„Žemaitis“ jau rašė, kad Savivaldybė ketina perimti net 10 pastatų, esančių Salantų gatvėje, Plungėje, kur seniau glaudėsi Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. Kurį laiką galvota juose įkurti socialinius būstus, bet gavus vienos plungiškės prašymą pastatus išnuomoti gyvūnų prieglaudai, nutarta, kad jie pastarajai veiklai labiau tinkami.

Pirmąkart plungiškės Jurgitos Juknevičiūtės-Domarkienės prašymas svarstytas birželio viduryje Plungės rajono savivaldybės tarybos komitetų posėdžių metu. Tada pasipylė dvejonės, ar tinka gyvūnų prieglaudą įkurdinti mieste, ar kaimynystėje veikiančios įstaigos bei įmonės, šalia gyvenantys asmenys tam neprieštaraus ir ar apskritai ketinimai steigti tokią prieglaudą yra rimti.

Gegužės viduryje nuotoliniu būdu posėdžiavusiems Tarybos nariams savo planus pristatė pati J. Juknevičiūtė-Domarkienė.

„Esam susibūrusi žmonių grupė, kuri gelbsti benamius gyvūnus. Iš tikrųjų situacija tokia, kad jų nebeturime kur dėti, nes ir artimieji jais apdalinti, ir mes patys esam priglaudę ne po vieną. Norim įkurti gyvūnų prieglaudą ir prašom išnuomoti patalpas“, – kalbėjo moteris.

Paklausta, iš kokių lėšų bus išlaikoma prieglauda, J. Juknevičiūtė-Domarkienė atsakė, kad iš žmonių aukų. Esą jau kurį laiką ji su bendraminčiais rengia labdaringus vakarus, kurių metu renka lėšas beglobiams gyvūnams. Esą ir ne viena Plungės įmonė ketina padėti įsikurti, paremti medžiagomis. Talkina ir grupelė savanorių.

Tarybos nariams pasiteiravus, kaip į žinią apie žadamą kurti tokią įstaigą sureagavo toje gatvėje gyvenantieji ir dirbantieji, Turto skyriaus vedėja Živilė Bieliauskienė atsakė, kad apklausti visi artimiausi kaimynai ir prieštaravimų nesulaukta. Esą vienintelis šalia esančio privataus namo gyventojas prašė tik, kad gyvūnai palaidi nebėgiotų.

Savivaldybės parengtame sprendimo išnuomoti patalpas projekte buvo įrašyta pradinė (nuomotojas bus parinktas konkurso būdu) nuomos kaina – 0,73 euro už kvadratinį metrą. Kadangi bendras patalpų plotas – 647 kvadratiniai metrai, per mėnesį patalpų nuoma atsieitų 472 eurus.

J. Juknevičiūtė-Domarkienė kalbėjo, kad tokia kaina gyvūnų prieglaudai bus nepakeliama, bei prašė ją mažinti: „Įstaiga gyvuos iš žmonių suaukotų pinigų. Ir dabar gelbėjam gyvūnus bei gyvenam su jais patys negaudami jokio atlygio. O juk paglostyti gyvūno neužtenka.“

Tačiau Tarybos narys Tomas Raudys atkreipė dėmesį, kad anksti kalbėti apie kažkokias nuolaidas, kai įstaiga dar net neįkurta ir nuomos konkursas neįvykęs.

„Būkim nuoseklūs. Sėkmės atveju galėsime grįžti prie nuomos dydžio ir spręsim klausimą dėl nuolaidos. O dabar priėmę tokį sprendimą galim sukelt kitam galimam nuomotojui nepagrįstų vilčių“, – sakė jis, primindamas, jog pastatų nuomos konkursas bus atviras ir jame galės dalyvauti visi norintys.

„Jei bus nurodyta paskirtis – gyvūnų prieglaudai, didelės konkurencijos nebus. Net jei ateis ir kita įmonė – ne problema. Svarbiausia, kad ta paslauga pas mus mieste atsirastų“, – samprotavo kitas Tarybos narys Robertas Endrikas.

Jis pasiūlė pradinę nuomos kainą nurodyti simbolinę – centą už kvadratinį metrą arba eurą už visą plotą. Kiek padiskutavę, visi Tarybos nariai pasisakė būtent už pastarąjį variantą.

„Tad pradinę kainą nustatom vieną eurą už visą plotą, o toliau konkursas parodys, – apibendrino meras Audrius Klišonis ir palinkėjo J. Juknevičiūtei-Domarkienei sėkmės.