Medingėnai ir Rietavas turės naujus seniūnus

Rūtos LAURINAITIENĖS nuotr.
Rietavo žirgyno direktorius R. Astrauskas nuo spalio vadovaus Rietavo seniūnijai
Jau netrukus Medingėnų ir Rietavo seniūnijos turės naujus vadovus. Rugpjūčio pabaigoje ir rugsėjo pradžioje įvykus konkursams, naujuoju Medingėnų seniūnu paskirtas šioje seniūnijoje jau kelerius metus gyvenantis Tomas Sragauskas, o prie Rietavo seniūnijos vairo stos Ričardas Astrauskas, dabartinis Rietavo žirgyno direktorius.

„Nors įsakymo dar nėra, bet konkursai įvyko, siūlomi kandidatai užimti pareigas sutiko“, – antradienį „Žemaičiui“ patvirtino Rietavo savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Dičiūnas.

Rietavo seniūnijoje ieškoti naujo vadovo prireikė po to, kai netikėtai mirė jai vos kelerius metus vadovavęs Tomas Daukšas. Nuo liepos be seniūno likusiai seniūnijai R. Astrauskas vadovauti pradės spalį, užbaigęs svarbiausius darbus žirgyne. Taigi jį dar išvysime šeštadienį vyksiančiame žirgų konkūro atidaryme.

Tapti Rietavo seniūnijos vadovu norėjo 7 kandidatai – tiek jų užsiregistravo dalyvauti Valstybės tarnybos departamento organizuotame konkurse. Tačiau į atranką jau atvyko tik 3. Iš jų geriausiai pasirodė Rietavo žirgyno direktorius R. Astrauskas.

Būsimasis Rietavo seniūnas yra baigęs ekologijos ir aplinkotyros bakalauro studijas, vėliau įgijo viešojo administravimo magistro laipsnį. Taigi naujosios pareigos R. Astrauskui – pagal profesiją.

Iki spalio žirgynui dar vadovausiantis suvalkietis „Žemaičiui“ sakė, kad žirgynas širdyje išliks visada. Tačiau dabar nori dirbti kitoje srityje, juo labiau kad turi reikiamą išsilavinimą, mėgsta darbą su žmonėmis, nori jiems padėti.

Atsisėdęs į seniūno kėdę R. Astrauskas pirmiausia ketina susipažinti su gyventojais, bendruomenėmis, seniūnaitijomis bei užbaigti šviesaus atminimo T. Daukšo pradėtus darbus, nes metai jau į pabaigą, o kitąmet, išsiaiškinus gyventojų lūkesčius ir problemas, imtis ir naujų darbų.

R. Astrauską išrinkus Rietavo seniūnu, naujo direktoriaus teks ieškoti žirgynui. Šios viešosios įstaigos dalininkė (61 proc. akcijų) yra Rietavo savivaldybė, kita dalis priklauso privatiems asmenims, tad, anot V. Dičiūno, dėl naujojo vadovo bus sprendžiama dalininkų susirinkime.

Pranešus, kad pareigas palieka Medingėnų seniūnė Salomėja Čiesnienė, kuri, sulaukusi 65-erių metų, užtarnauto poilsio išeis nuo lapkričio, konkurse Medingėnų seniūnui parinkti dalyvauti užsiregistravo 6 kandidatai. Tiesa, į atranką, kaip ir Rietavo seniūnijos atveju, atvyko tik 3. Surinkus reikiamą balų skaičių, Medingėnų seniūnu buvo parinktas T. Sragauskas.

Anot V. Dičiūno, jis – vietinis, mat jau kelerius metus gyvena sodyboje Akmenskinės kaime. Tiesa, anksčiau valstybės tarnyboje dirbęs nėra. T. Sragauskas – inžinerinės ekonomikos ir vadybos magistras. Jo darbinė patirtis – dėstytojavimas Vilniaus Gedimino technikos universitete, darbas privačiame sektoriuje.

„Abu būsimi seniūnai – gan jauni. Ir pagal amžių, mūsų akimis, perspektyvūs“, – sakė V. Dičiūnas.