Treniruotės nebrangs tik irkluotojams

Plungės sporto ir rekreacijos centras
Plungės sporto ir rekreacijos centras
Kai­nų au­gi­mas Lie­tu­vo­je jau nie­ko ne­bes­te­bi­na. Brangs­ta ne tik įvai­rios pre­kės, bet ir pa­slau­gos. Pa­di­din­ti mo­kes­tį už ug­dy­mą, ir jau ne pir­mą sy­kį, už­si­mo­jo ir Al­vy­do Vir­ši­lo va­do­vau­ja­mas Plun­gės spor­to ir rek­rea­ci­jos cent­ras (SRC). Nau­jie­ji įkai­niai ap­tar­ti per praė­ju­sią sa­vai­tę vy­ku­sius Plun­gės ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės ta­ry­bos Švie­ti­mo, kul­tū­ros ir spor­to bei Eko­no­mi­kos, fi­nan­sų ir biu­dže­to ko­mi­te­tų po­sė­džius.

Nau­ją­ją mo­kė­ji­mo tvar­ką po­sė­džia­vu­sie­siems pri­sta­čiu­si Švie­ti­mo, kul­tū­ros ir spor­to sky­riaus vy­riau­sio­ji spe­cia­lis­tė Ju­li­ja Čiu­že­lie­nė ti­ki­no, jog ge­ro­kai pa­ko­re­guo­ta tvar­ka su­griež­tin­tų mo­kes­čių SRC su­rin­ki­mą. Esą di­des­nė at­sa­ko­my­bė tek­tų ad­mi­nist­ra­ci­jai, o ne tre­ne­riui, kaip bu­vo iki šiol. Spe­cia­lis­tė įsi­ti­ki­nu­si: jei mo­kes­čiais už ug­dy­mą rū­pin­tų­si konk­re­čiai už tai at­sa­kin­gas dar­buo­to­jas, bū­tų iš­veng­ta di­džiu­lių sko­lų. Mat da­bar yra tė­vų, ku­rie už sa­vo vai­kų ug­dy­mą ne­mo­ka po ke­lis mė­ne­sius. Yra ir to­kių, ku­rie tu­ri įsi­sko­li­ni­mų net už aš­tuo­nis mė­ne­sius.

Apie mo­kes­čių su­rin­ki­mo spra­gas ir įstai­gos pa­ti­ria­mus įsi­sko­li­ni­mus kal­bė­jo ir A. Vir­ši­las. Anot jo, pir­miau­sia bū­ti­na im­tis per­tvar­kos ad­mi­nist­ra­vi­me. Di­rek­to­riaus tei­gi­mu, rink­ti mo­kes­čius už ug­dy­mą, įspė­ti tė­vus apie tu­ri­mus įsi­sko­li­ni­mus tu­ri konk­re­čiai už tai at­sa­kin­gas as­muo. Esą tre­ne­riai pri­va­lo dirb­ti sa­vo tie­sio­gi­nį dar­bą, o ne rū­pin­tis sko­lų iš­mu­ši­nė­ji­mu.

Pat­vir­ti­nus nau­ją­ją tvar­ką, at­sa­ko­my­bė dėl mo­kes­čių nuo tre­ne­rių pe­čių bū­tų nuim­ta. Tuo rū­pin­tis bū­tų pa­ves­ta ad­mi­nist­ra­ci­jos dar­buo­to­jui. A. Vir­ši­lo tei­gi­mu, šiuo me­tu tė­vų įsi­sko­li­ni­mai – jau to­kie di­de­li, kad jų ne­be­ga­li­ma to­le­ruo­ti. Dėl to tarp tė­vų ir tre­ne­rių ky­la konf­lik­tų.

Nu­tar­ta im­tis per­mai­nų, nes tė­vų jau nie­kas ne­gąs­di­na. Jie ne­su­mo­ka net ga­vę įspė­ji­mus sms ži­nu­te, o vė­liau – ir re­gist­ruo­tu laiš­ku. Ne­su­mo­kė­jus tris mė­ne­sius, įstai­ga tu­ri tei­sę ug­dy­ti­nį pa­ša­lin­ti.

Anot SRC va­do­vo, tin­ka­mai tvar­kan­tis su mo­kes­čiais bei juos šiek tiek pa­di­di­nus, įstai­ga tu­rė­tų ga­li­my­bę su­rink­ti dau­giau lė­šų, bū­ti­nų įstai­gai iš­lai­ky­ti, pa­tal­poms pri­žiū­rė­ti ir ren­gi­niams or­ga­ni­zuo­ti.

Pra­kal­bus apie no­ri­mus di­din­ti įkai­nius, di­rek­to­rius pa­žy­mė­jo, jog mo­kes­tis kis la­bai ne­žy­miai – vos eu­ru ar dviem.

Reg­bio, leng­vo­sios ir sun­kio­sios at­le­ti­kos, šach­ma­tų, orien­ta­vi­mo­si spor­to, bu­ria­vi­mo, tink­li­nio (mer­gai­čių) už­siė­mi­mus lan­kan­čių vai­kų tė­vai vie­to­je anks­čiau mo­kė­tų še­šių eu­rų už mė­ne­sį mo­kės aš­tuo­nis.

Po­ra eu­rų pa­di­din­tas ir mo­kes­tis už krep­ši­nio bei dziu­do (ber­niu­kų) tre­ni­ruo­tes. Jis sieks de­šimt eu­rų.

Ne­kis tik bai­da­rių ir ka­no­jų irk­la­vi­mo tre­ni­ruo­tes lan­kan­čių jau­nų­jų spor­ti­nin­kų mo­kes­tis, sie­kian­tis vos še­šis eu­rus per mė­ne­sį.

Pa­si­tei­ra­vus, ko­dėl šioms ša­koms da­ro­ma išim­tis, A. Vir­ši­lo ti­ki­ni­mu, rei­kia ap­skri­tai džiaug­tis, kad tė­vai lei­džia sa­vo at­ža­loms lan­ky­ti šiuos už­siė­mi­mus, nes irk­luo­to­jai tre­ni­ruo­ja­si itin pra­sto­mis są­ly­go­mis.