Kaip įsirengti vaikų žaidimų aikštelę kieme?

Asociatyvi nuotrauka
Jei galvojate, kaip būtų puiku savo kieme įrengti vaikų žaidimų aikštelę, šį projektą galite įgyvendinti ir patys. Sukurti erdvę, kurioje vaikai galėtų pramogauti ir žaisti, dažnai yra daug paprasčiau, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Viskas priklauso nuo jūsų norų, pastangų ir finansinių galimybių.
Žinoma, savo rankomis sumontuoti tam tikras žaidimų aikštelės konstrukcijas gali būti sudėtinga, tačiau nereikėtų manyti, jog vaikų žaidimų aikštelei būtini įmantrūs statiniai. Anaiptol: net ir paprastos, tradicinės žaidimų aikštelės konstrukcijos gali suteikti daug džiaugsmo vaikams ir tapti puikia paskata žaisti gryname ore.

Pirmas žingsnis – atidžiai įvertinti kiemo erdvę

Prieš pradedant kurti vaikų žaidimų aikštelę, svarbu atidžiai įsivertinti kiemo erdvę. Jei įmanoma, aikštelei parinkite vietą pavėsyje ar nuošalesnėje vietoje, apsaugotoje nuo saulės atokaitos. Įvertinkite, ar numatyta žaidimų zona bus gerai matoma būnant namuose ir netrukdys kitoms kiemo dalims, įsilies į bendrą eksterjerą.

Atradę tinkamiausią vietą, tiksliai išmatuokite žaidimų aikštelės teritoriją – nuo to priklausys tiek statinių paskirtis, dydis ar kiekis. Geriausia, kad žaidimų aikštelės statiniai neužimtų daugiau kaip 2/3 parinktos aikštelės teritorijos ir būtų proporcingo dydžio, lyginant su namu ir kitoms eksterjero detalėms (pavyzdžiui, terasa). Pilnai neužpildydami žaidimų zonos, išvengsite pergrūstos erdvės įspūdžio ir paliksite vietos improvizacijoms ar papildomoms dizaino detalėms.

Nusistatę preliminarius išmatavimus, apgalvokite ir pasitarkite su vaikais, kokie statiniai būtų reikalingiausi jūsų kiemo žaidimų aikštelėje. Pavyzdžiui, tai gali būti smėlio dėžė, žaidimų namelis, čiuožykla, staliukas su suoliukais, sūpynės ar laipiojimo siena.

Kaip įrenginėti?

Įrengiant žaidimų aikštelę vertėtų ją suskirstyti tam tikromis dalimis. Laipiojimui skirta konstrukcija dažniausiai būna centrine žaidimų aikštelės dalimi, todėl įrenginėdami aikštelę ją galite laikyti savo orientyru, nuo kurio teritoriją pildysite kitais žaidimų elementais.

Laipiojimo statiniai gali būti patys įvairiausi ir skirtis pagal savo formą. Pavyzdžiui, tai gali būti viena ar dvi atskiros keturių stulpų dviaukštės medinės struktūros, prie kurių lengvai „prisijungtų“ tokie elementai, kaip čiuožykla, kopėčios, sūpynės. Tokia konstrukcija patiks įvairaus amžiaus vaikams ir galės būti lengvai naudojama įvairiems žaidimams.

Šalia centrinės konstrukcijos, mažiems vaikams galite įrengti atskirą smėlio dėžę. Taip pat žaidimų aikštelę gali papildyti staliukas su suoliukais ar maža pavėsine, laipiojimo siena. Žaidimų aikštelės pagrindą šiltuoju metų laiku galite padengti medžio drožlėmis, o teritoriją aptverti medžio gaminiais (pavyzdžiui, sukuriant nedidelę tvorelę ar sienelę).

Ar verta investuoti į vaikų žaidimų aikštelės rinkinius?

Priklausomai nuo to, kaip norite įsirengti žaidimų aikštelę, vienas iš variantų – įsigyti vaikų žaidimų aikštelės rinkinį. Tai yra, jau sukurtas tarpusavyje suderintas konstrukcijas, kurias tereiktų sumontuoti savo kieme. Į tokius žaidimų aikštelės rinkinius įprastai įeina laipiojimo struktūros su čiuožykla, sūpynės, smėlio dėžės ar kiti atributai.

Tačiau iš aukštos kokybės medžiagų pagaminti vaikų žaidimų aikštelės rinkiniai, į kuriuos įeina įvairūs žaidimų elementai, reikalauja nemažų investicijų. Todėl kartais geriau tam tikrus statinius pasigaminti patiems, negu įsigyti prastesnės kokybės jau pagamintą.

Ką lengviausia pasidaryti patiems?

Jei norite sumažinti išlaidas vaikų žaidimų aikštelės konstrukcijoms, tačiau niekada iki tol neužsiėmėte žaidimams skirtų statinių kūrimu, pradėkite nuo tų, kurių montavimo darbai nėra sudėtingi.

Pavyzdžiui, smėlio dėžė – jums tereiks medienos lentų, pjovimo, tvirtinimo įrankių, specialaus pagrindo ir smėlio. Didelių įgūdžių nepareikalaus ir vaikiško staliuko su suoliukais sumontavimas. Tam gali pakakti supjaustyti nušlifuotą medžio lentą į dvi dalis, jas tvirtai sujungti, o nedidelius rastus „panaudoti“ kaip suoliukus. Taip pat patys galite lengvai sukurti žaidimų aikštelės teritorijos sienelę, kuri atitvertų žaidimų zoną.

Viskas prasideda nuo kokybiškų medžiagų ir įrankių

Tam, kad pavyktų patiems sukurti ilgaamžišką ir patvarų statinį, svarbu įsigilinti į statinių instrukcijas bei „apsiginkluoti“ kokybiškais įrankiais ir žaliavomis: tvirtomis medienos lentomis, rastais, pjovimo ir šlifavimo įrankiais, tvirtinimo detalėmis iš nerūdijančio plieno, stipriomis virvėmis ar kitomis dalimis.

Vienas universaliausių įrankių, kuris tikrai pasitarnaus gaminant medines konstrukcijas vaikų žaidimų aikštelei, yra skersinio pjovimo staklės. Jos gali būti naudojamos tiek kietos, tiek minkštos medienos apdirbimui, o taip pat – medžių drožlių plokščių, akmens gaminių (plytų, trinkelių ir kt.) pjovimui.

Skersinės pjovimo staklėse įtaisytas diskinis pjūklas, kuris greitai, tiksliai ir lygiai perpjauna medieną ar akmenį. Be to, su šiomis staklėmis galima pjauti kelias lentas vienu metu, kas ženkliai pagreitina darbą statant tokius statinius, kaip pavėsinė, smėlio dėžė, staliukas su suoliukais ar laipiojimo struktūra. Skersinės pjovimo staklės yra nedidelės, lengvos ir patogiai naudojamos, todėl pasitarnaus ir kituose statybos ar apdailos darbuose.

Skersinio pjovimo staklių rasite čia: www.toolsta.lt/187-skersinio-pjovimo-stakles

Užs. Nr. 481 r