Patarimai, kaip finansuoti savo verslą

Pixabay.com nuotrauka
Ar jau laikas pirkti svarbų pirkinį savo augančiam smulkiajam verslui? Gali būti sunku nepasiduoti jauduliui. Nesvarbu, ar tai būtų svarbus technologijų atnaujinimas, ar nauja blizganti įranga, tikriausiai praleisite valandų valandas ieškodami geriausio produkto, lygindami atsiliepimus ir kalbėdamiesi su pardavėjais.

Tada ateina sunkusis etapas. Kaip už tai sumokėti? Štai čia daugelis verslininkų galėtų gerokai labiau pasistengti. Finansinis planavimas yra labai svarbus, kad įsitikintumėte, jog jūsų investicijos neapsunkins jūsų veiklos vykdymo ir jūsų nenuskandins.

 

Didelio augimo pavojai


Augimas gali labai apsunkinti įmonės pinigų srautus. Specialistai teigia, kad mažų įmonių savininkai dažnai daro klaidą, kai augimą finansuoja iš savo grynųjų pinigų srauto arba kiekvienam atskiram pirkiniui skiria daugybę mažesnių paskolų.
Rezultatas gali būti prastos finansavimo normos ir grąžinimo sąlygos. Arba dar blogiau – įmonė gali staiga atsidurti pinigų srautų „spūstyje“. Tada gali būti per vėlu gauti finansavimą. Tai tas pats, kas naudoti kreditinę kortelę namų remontui finansuoti. Jūsų pinigų srautai tikrai nukentėtų.
Blogas finansinis planavimas ypač dažnas ir rizikingas sparčiai augančiose įmonėse. Jei plečiate veiklą, reikia daugiau planuoti, nes paprastai turite daug daugiau mokėtinų ir gautinų sumų.

Naudokite finansinį planavimą, kad apsaugotumėte savo verslą


Sprendimas skirti laiko būsimų investicijų finansiniam planui sudaryti yra geriausias kiekvienų metų pradžioje. Pirmasis žingsnis – nustatyti, kiek finansavimo jums reikės atsižvelgiant į bendrus verslo plėtros planus. Detaliai apskaičiuokite, kokios paskolos ar kredito linijoms jums gali prireikti.
Tada iš anksto susitikite su savo finansiniais partneriais, kad aptartumėte savo planus ir informuotumėte juos apie ateinančių metų poreikius. Tai laikas užsitikrinti kredito liniją būsimoms investicijoms, kurią prireikus galėsite panaudoti, o metų pabaigoje paversti ilgalaike skola.

 

 

Planuokite iš anksto, kad gautumėte finansavimą


Norint gauti finansavimą, reikia jį planuoti, kad būtų sudarytos kuo geresnės sąlygos jūsų skolai padengti. Atlikus šį veiksmą gali paaiškėti, kad jums reikia daugiau nei vieno finansinio partnerio, kad galėtumėte būti pakankamai lankstūs. Ir niekada nemokėkite už didelius plėtros projektus iš savo pinigų srautų, net jei atrodo, kad šiuo metu turite daug papildomų pinigų.
Tai didelė klaida. Kai pinigų srautai geri, manote, kad taip bus visada. Tačiau jei įmonė auga, ji turi investuoti daug daugiau nei kitos įmonės. O pelno paprastai neužtenka investicijoms padengti.

 

Augimas – galimybė sutvarkyti savo finansus


Kad visa tai būtų lengviau suprasti, būtų galima pateikti vieną pavyzdį. Sparčiai augančioje gesintuvų priežiūros įmonėje, kuri per dešimtmetį išaugo nuo penkių iki 50 darbuotojų, visuomet buvo naudojamas savarankiškas finansavimas. Tačiau kai verslo savininkas su partneriu nusprendė plėstis į naujas verslo sritis, pavyzdžiui, priešgaisrinės signalizacijos ir purkštuvų paslaugas, jie suprato, kad jiems reikia geresnio finansų planavimo.
Jie pasitelkė išorės konsultantą, kuris padėjo jiems parengti bendrą verslo strategiją, įskaitant finansinį planą. Taip jie pirmą kartą atliko biudžeto sudarymą ir prognozavimą. Be to, jie papildė savo finansinių priemonių rinkinį kredito linija ir apsauga nuo lėšų pereikvojimo, kad būtų tikri, jog turės pinigų dar prieš tai, kai jų prireiks. Ne mažiau svarbu ir tai, kad verslo savininkas pradėjo reguliariai susitikti su savo bankininkais ir aptarti būsimus poreikius, kadangi jie yra tarsi verslo partneriai ir neabejotinai jų komandos dalis.

 

 

Finansavimo būdai augant įmonei


Galvojate, kaip finansuoti augančią įmonę? Štai keletas patarimų iš Finance43.com/lt/ finansinių paslaugų palyginimo ekspertų.

 

 

1. Pasikalbėkite su tiekėjais


Apsvarstykite galimybę paprašyti tiekėjų finansuoti jūsų pirkinius. Daugelis jų yra pasirengę pasiūlyti paskolą, jei tai jiems reiškia pardavimą – tai naudinga tiek tiekėjui, tiek ir jums. O jei patys esate tiekėjai, pagalvokite apie galimybę pasiūlyti klientams finansavimą. Tai gali tapti nauju pajamų šaltiniu ir kartu padidinti pardavimus.

 

 

2. Pagreitinkite pinigų srautus


Kiekvienas verslininkas žino, kad produktyvumas yra labai svarbus. Tačiau kiek daug dėmesio skiriate savo grynųjų pinigų produktyvumui? Juk greitesnis kreditavimas ir grynųjų pinigų srautas yra didelis konkurencinis pranašumas. Apsvarstykite galimybę pasiūlyti klientams kūrybiškas sąlygas, kad pagreitintumėte pinigų srautą – pavyzdžiui, 2 proc. nuolaidą tiems, kurie atsiskaito per 10 dienų. Tai brangiai kainuoja, tačiau greitesnis grynųjų pinigų gavimas gali reikšti daugiau ramybės ir mažesnę kredito liniją.

 

 

3. Sutelkite dėmesį į kokybiškus klientus


Kai kurie klientai moka lėtai, nes jų pinigų srautai nėra dideli. Kartais jie neverti pastangų ar rizikos. Gerai valdomų įmonių skiriamasis bruožas – dėmesys aukštos maržos, kokybiškiems klientams. Jie lemia sklandesnį finansavimą ir mažiau netikėtumų augant.

Žodis pabaigai


Tai keli paprasti būdai, kaip valdyti smulkiojo verslo finansus ir užtikrinti sklandžią verslo veiklą. Nepamirškite, kad kaip smulkiojo verslo savininkas jau turite pakankamai daug rūpesčių. Vėluojanti prieiga prie lėšų arba ilgai trunkantys patvirtinimo procesai gali visiškai sustabdyti jums atsiveriančias verslo augimo galimybes. Laimei, minėtų patarimų pagalba jums turėtų būti kur kas lengviau sustyguoti visus svarbiausius procesus ir pasirinkti teisingus savo verslo finansavimo būdus, padedančius kryptingai judėti pirmyn.


Užs. Nr. 548 r