Kliuvo ir seseriai, ir jos sugyventiniui

Asociatyvi nuotrauka
Teismo verdiktas: seserį ir jos sugyventinį mušęs vyriškis nuo baudžiamosios atsakomybės atleistas
Kur alkoholis – ten bėdos. Šią seną nerašytą taisyklę dar kartą patvirtino pernai vasarą Narvaišiuose nutikusi istorija, kurios pagrindinis veikėjas – 1971-aisiais gimęs A. P. Būdamas gerokai padauginęs, jis smurtavo ne tik prieš savo seserį, bet ir prieš jos sugyventinį – vyrui kliuvo tiek, kad kaulai lūžo. Smurtu paženklintą narvaišiškių dramą narpliojo Plungės apylinkės teismas, kur anksčiau neteistas A. P. aiškinosi dėl dviejų nusikalstamų veikų – nesunkaus žmogaus sveikatos sutrikdymo ir fizinio skausmo sukėlimo savo artimai giminaitei.

Konfliktas įvyko per išgertuves

Muštynėmis pasibaigusios išgertuvės įsirašė į praėjusių metų rugpjūčio 13-osios istoriją. Kaip nustatė teismas, tos dienos vakarą, apie 19.30 val., Narvaišiuose, namo kieme įrengtoje pavėsinėje, išgertuvių metu įsiplieskus žodiniam konfliktui, A. P. girtas ėmė skriausti savo seserį. Savo artimą giminaitę, kuri tuo metu sėdėjo, vyras griebė už kaklo ir ėmė smaugti.

Visa tai matęs moters sugyventinis puolė ją vaduoti, bandydamas atplėšti į kaklą seseriai įsikibusį A. P., tačiau vos tik prisiartinęs pats gavo kumščiu į veidą. Nuo smūgio vyras krito, tačiau tuo viskas nesibaigė – priėjęs A. P. dukart spyrė gulinčiam vyrui į veidą, o išeidamas iš kiemo vožė dar delnu ir seseriai į veidą. Smūgio būta nemenko, nes moteris nukrito ant žemės.

Labiausiai per A. P. išpuolį nukentėjo jo sesers sugyventiniui. Kaip vėliau nustatė medikai, lūžo jo nosies kaulas bei žandikaulis. O kur dar kraujosruvos, likusios ant veido po smūgių. Tuo tarpu moteris atsipirko stipriu išgąsčiu ir skausmu.

Gailėjosi siautėjęs

Teisiamųjų suole atsidūręs vyras neneigė smurtavęs prieš seserį ir jos sugyventinį. Paprašytas prisiminti, kaip viskas nutiko, A. P. aiškino minėtą vakarą atėjęs į sesers pavėsinę, kur buvo vartojamas alkoholis. Prie ten sėdėjusios kompanijos sakė prisijungęs ir jis. Iš pradžių neva viskas buvo normaliai, tik paskui ėmė bartis su seserimi. Kivirčas esą kilo dėl mamos priežiūros. Anot narvaišiškio, jis buvo girtas, todėl tereikėjo keleto žodžių, kad jis įsipliekstų.

Supykęs ant sesers vyras tikino stvėręs ją už gerklės, o vėliau pasakojo pamokęs ir jos ginti atėjusį draugą.

Teismą vyras tikino, jog labai gailisi taip pasielgęs ir dėl visko kaltino alkoholį. Tiesa, A. P. teigė nukentėjusiųjų atsiprašęs ir su jais sutaręs, kad atlygins padarytą žalą, kurios dalį jau sumokėjo. Anot narvaišiškio, tiek sesuo, tiek jos gyvenimo draugas jam atleido, todėl prašė jį atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės, tikino, kad žada ieškotis darbo, mat turi ne tik žalą atlyginti, bet ir savo šeima pasirūpinti.

Smurtavo ne pirmą kartą

Kad pernai rugpjūčio 13-osios vakarą būta su broliu barnio, neslėpė ir jo seseris. Tik, moters žodžiais, nebuvo tokio konflikto, kad reikėtų muštis. Narvaišiškei apmaudžiausia, kad brolio elgesį matė pavėsinėje buvęs neįgalus jos sūnus, kuris ėmė cypti, klykti. Esą būtent tada jos gelbėti ir atbėgo sugyventinis, bet ir jam stipriai kliuvo.

Tiesa, moteris tvirtino, kad kaimynystėje gyvenantis brolis, su kuriuo ji nepalaiko artimų ryšių, ne pirmą kartą siautėjo. Esą jis ir anksčiau yra ir mušęsis, ir smaugęs, mat prigėręs tampa agresyvus, ima kalbėti visokias nesąmones, kabinėtis, o galiausiai ir pulti pradeda. Nepaisant to, nukentėjusioji sakė susitaikiusi su broliu ir palaikė jo prašymą dėl atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės.

Tam neprieštaravo ir narvaišiškės sugyventinis.

Nuo baudžiamosios atsakomybės išsisuko

Visas bylos aplinkybes įvertinęs Plungės apylinkės teismas nusprendė A. P. atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės, susitaikius su nukentėjusiaisiais. Tad baudžiamoji byla buvo nutraukta.

Tačiau šis įvykis A. P. kirs per kišenę – pagal sudarytą sutartį vyras turės atlyginti Šiaulių teritorinei ligonių kasai padarytą žalą, trylika mėnesių mokant po bemaž 50 eurų į Valstybės ligonių kasos sąskaitą.

Nukentėjusysis, kuriam iki nuosprendžio A. P. buvo sumokėjęs 1 000 eurų, likusios ieškinio dalies – turtinės ir neturtinės žalų bei bylinėjimosi išlaidų – atsisakė. O sesuo, kuri nebuvo pateikusi civilinio ieškinio, patikino nereikšianti jo ir ateityje.

Šis nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Klaipėdos apygardos teismui.