Apsileidėlių sąrašas šiemet – ilgesnis

Jurgitos NAGLIENĖS nuotrauka
Senamiesčio a. 9 savininkai prašė pasigailėjimo, bet buvo neišgirsti
Plungės rajono savivaldybės administracija, kasmet didžiausiu leistinu – 3-jų procentų – nekilnojamojo turto mokesčio tarifu „apdovanojanti“ apleistų statinių savininkus, pirmą kartą į apsileidėlių sąrašą įtraukė griuvėsiais virtusį pastatą Plungės centre, Senamiesčio aikštėje.

Problemą sprendžia raštais

Reikia pasakyti, kad praėjusią savaitę Tarybai pateiktas tvirtinti apsileidėlių sąrašas – dvigubai ilgesnis nei pernai. Į jį įtrauktas ne vienas gyvenamasis statinys, nors, kaip posėdžio metu pastebėjo opozicijos lyderis Mindaugas Kaunas, iki tol Savivaldybės administracija užsispyrusi tvirtino negalinti vertinti gyvenamųjų pastatų. Sąrašą rengusių specialistų klausta, kas pasikeitė, tačiau joks atsakymas pateiktas nebuvo.

Šiemet svarstant apleistų pastatų sąrašą kaip niekad daug dėmesio skirta dviems kaminams, „puošiantiems“ Stoties gatvės kvartalą. Kaip pasakojo sąrašą rengęs Vietos ūkio skyriaus specialistas Marius Birškys, kaminų savininkė savo gyvenamąją vietą yra deklaravusi Vilniuje. Siunčiamus registruotus laiškus su raginimais susitvarkyti paima, tačiau į juos neatsako, į apžiūras neatvyksta.

Išgirdęs tai Tarybos narys Robertas Endrikas siūlė nebežaisti su tais laiškais, bet imtis konkrečių veiksmų. „Teko girdėt, kad visai neseniai papūtus stipresniam vėjui į gretimų įmonių pusę pabiro plytos nuo tų kaminų. Gerai, kad pataikė ant stogo, o jei būtų kliuvę žmogui per galvą? Tas turtas perrašytas kažkokiam fiktyviam asmeniui. Savivaldybė viską žino, žino, kad niekas neatvažiuos į apžiūras ir į tuos laiškus nereaguos, bet vis tiek nieko nedaro. Čia reikia kitokių sprendimų. Šeimininkas turėtų nebetekti galių, o Savivaldybė turėtų imtis veiksmų ir tuos kaminus nugriauti“, – dar per Kaimo reikalų komitetą ragino R. Endrikas.

Visą straipsnį skaitykite laikraščio „Žemaitis“ 2024 m. gruodžio 3 d. numeryje (Nr. 92).