
Naujausios
Patekti į sklypą – neįmanoma
Kad situacija būtų aiškesnė, V. Kurlavičius pasiūlė nuvažiuoti į vietą ir ten viską išsamiai paaiškinti. Išties pamatytas vaizdas gerokai nustebino, nes, kaip ir pasakojo plungiškis, patekti į jo sūnui Dainiui Kurlavičiui, kuris atstovauti savo interesams negali dėl ligos, priklausantį žemės sklypą išties nėra galimybės. Iš vienos pusės sklypo driekiasi melioracijos griovys, iš kitos pusės – kitų žmonių žemė, per kurią irgi nėra jokio keliuko.
V. Kurlavičius prisipažino, jog sūnui perleistą žemę iš pradžių pasiekdavo per kaimynystėje gyvenančių žmonių valdas, neįteisintu lauko keliuku, bet ilgainiui šiems nusibodo, kad yra važinėjama jų teritorija. „Pamatę, kad galo tiems važinėjimams nebus, kaimynai uždraudė naudotis jų teritorija. Klausyk, kam patiktų, kad per tavo sklypą važiuotų?“ – suprasdamas kaimynų poziciją kalbėjo V. Kurlavičius.
Tiesa, vyras prisiminė, kad problemą bandyta spręsti svarstant galimybę kaimyniniame sklype nustatyti kelio servitutą, tačiau žemės savininkas esą su tuo nesutiko. Tad įvažiuoti į savo žemės sklypą Kurlavičiams – neįmanoma, nebent lėktuvu iš dangaus nusileistų, kaip ne sykį pakartojo Vytautas.
Kreipėsi net į Seimo kontrolierių
Vyro teiravomės, ar buvo bandyta kažkaip kitaip spręsti šią bėdą. „Jūs nė neklauskit. Kur tik nebuvo kreiptasi. Jaučiamės kaip užburtame rate – raštai po raštų, bet niekas nejuda. Jau kelios valdžios pasikeitė nuo pirmojo mano kreipimosi“, – numojęs ranka kalbėjo plungiškis ir parodė krūvą dokumentų – raštų įvairioms institucijoms ir iš jų gautų atsakymų.
Pasirodo, buvo kreiptasi net į Seimo kontrolieriaus instituciją. D. Kurlavičiaus vardu buvo surašytas skundas dėl po kadastrinių matavimų sumažėjusio žemės sklypo ploto, panaikinto įvažiavimo į jam priklausantį sklypą bei per melioracijos griovį neįrengtos pralaidos, dėl ko nėra galimybės patekti į savo valdas.
Vienas iš Vytauto sūnaus prašymų buvo, kad Seimo kontrolierius pagelbėtų sprendžiant bėdą dėl įvažos į jo žemę.
Seimo kontrolierius, išnagrinėjęs D. Kurlavičiaus skundus dėl Nacionalinės žemės tarnybos ir Plungės rajono savivaldybės administracijos veiksmų, nurodė, kad pagal galiojančią tvarką žemės sklypai turi būti projektuojami taisyklingų ribų, su įvaža ir patogūs naudoti. Jei nėra suprojektuojama įvaža, esą turi būti nustatytas kelio servitutas, tačiau ir tai nebuvo padaryta.
Seimo kontrolierius Plungės rajono savivaldybės administracijos direktoriui pavedė sudaryti komisiją dėl pralaidos ir nuovažos įrengimo klausimo svarstymo.
V. Kurlavičius pasakojo, kad minėtoji komisija buvo sudaryta 2019-ųjų pavasarį. Jos nariai atvykę į vietą konstatavo, jog valstybės ar Savivaldybės lėšomis įvažą būtų galima įrengti tik tokiu atveju, jeigu ji būtų bendro naudojimo. O šiuo atveju keliukas reikalingas tik vieno sklypo savininkui – D. Kurlavičiui.
„Dėl to sūnui buvo pasiūlyta savo lėšomis įsirengti įvažą per griovį arba tartis su kaimyninių sklypų savininkais dėl kelio servituto nustatymo. Kaip minėjau, pastarasis variantas nėra įmanomas, nes kaimynai nesutinka. O už savo pinigus įsirengti įvažą per valstybei priklausantį griovį irgi neatrodo teisinga, juolab kad labai jau brangiai kainuotų. Juk reikalingi visokie projektai, pirkimai ir panašiai. Sūnus neturi pinigų tokiems reikalams, nes vos pragyvena. Jo pajamos – tik neįgalumo pašalpa“, – aiškino plungiškis.
Savivaldybė pasirūpino projektu
Sulaukęs nepalankių minėtos komisijos išvadų V. Kurlavičius pasakojo ir toliau nepasidavęs. Prašydamas į sūnaus valdomą sklypą įrengti pralaidą, skiriant lėšų iš biudžeto, vėl atakavęs Plungės rajono savivaldybę.
Anot plungiškio, prašymas svarstytas Ūkio, ekologijos ir kaimo reikalų komiteto posėdžiuose. Paskutiniojo metu nutarta, jog Savivaldybės administracija pasirūpins pralaidos technine dokumentacija, o įsirengti pralaidą palikta pačiam žemės savininkui. Jau atlikti projektavimo darbai, kurie,
V. Kurlavičiaus žiniomis, Savivaldybei atsiėjo per 2 tūkst. eurų. Liko tik pradėti pralaidos įrengimo darbus, tačiau sūnaus interesus ginantis plungiškis kategoriškai nesutinka to daryti iš savo pinigų, mat pagal sudarytą sąmatą jos įrengimas kainuotų ne vieną tūkstantį.
„Ar jums atrodo teisinga, kad turim mokėti už darbus valstybei priklausančiame melioracijos griovyje? Aš su tuo nesutinku. Tegu jie įrengia vandens pralaidą, o jau kelio nuovažą aš susitvarkysiu – užsivešiu žvyro, išsilyginsiu“, – savo poziciją dėstė vyras.
Anot jo, patekti į sūnaus žemę negalima ne dėl jo, o dėl tam tikrų valstybės klaidų, už kurias jis neturi mokėti iš savo kišenės.
Ar yra kokia nors galimybė plungiškiui išspręsti ne vienerius metus kamuojančią problemą netuštinant savo piniginės, domėjosi ir „Žemaitis“. Apie tai skaitykite kitame laikraščio numeryje.