„Ar ne anekdotas?“

Gyventojų nuotrauka
V. Mačernio g. 47-ojo daugiabučio namo gyventojai nežinojo, juoktis ar verkti, išvydus ką tik nudažytus ir jau apsnigtus turėklus, kurie dažais teplioti spaudžiant nemenkam šaltukui
Tokį klausimą „Žemaičiui“ uždavė būrys jau kaip ir baigto renovuoti Plungės V. Mačernio g. 47-ojo daugiabučio namo gyventojų. Kad būtų aišku, apie ką kalba, žmonės pridėjo nuotrauką, kurioje – apsnigti prie minėto namo esančios įvažos turėklai bei ant jų užkabintas lapelis su iškalbingu užrašu: „ Atsargiai!!! Dažyta!!!“ „Nežinom, juoktis ar verkti. Kam gali šauti į galvą dažyti turėklus prie minusinės temperatūros ir dar sningant? Ar iš mūsų tyčiojamasi?“ – klausė žmonės ir pažėrė šūsnį pastabų jų namo modernizacijos darbus atliekančiai įmonei „Telšių statyba“.

Po darbų – nugertas alaus butelis

V. Mačernio g. 47-ojo daugiabučio namo gyventojai aiškino, kad bėdų su rangovu būta ir anksčiau – ne tik tada, kai įmonės darbininkai spaudžiant šaltukui ėmė kloti trinkeles, betonuoti laiptus, pilti ir lyginti gruntą aplink namą bei sningant dažyti įvažų turėklus. Esą darbininkai nuo pat pradžių dirbo atmestinai. Pavyzdžiui, nuimant senus radiatorius ir jų stovus, buvo priteršti kambariai. Baldai, buitinė technika skendėjo statybinėse dulkėse, nes darbininkai, gyventojų teigimu, neturėjo net elementarios šluotelės joms sušluoti, ką jau kalbėti apie specialius siurblius. O kur dar ant sienų ir kitų vietų atsidūręs senų vamzdžių turinys...

„Gal jie girti dirbo? Visai nenustebtume, nes sykį po darbų radome nugertą alaus butelį“, – prisiminė vieno buto šeimininkai.

Nusiskundimų būta ir dėl šviestuvų laiptinėje, esą jie nuolat genda. Be to, perkėlę laiptinių šviestuvus į kitą vietą, darbininkai neva paliko neužtaisytas skyles sienose ir lubose. Apgadintos liko ir kambarių sienos.

„Statybininkai kur ėjo, ten šiko, nieko iki galo nesutvarkydami“, – pyksta daugiabučio gyventojai. Ir pasakojo mėnesiais laukę, kol bus užtaisytos žadėtos sutvarkyti skylės prie radiatorių ir kitos po darbų likusios ertmės.

Patys tvarkėsi, kaip sugebėjo

Gyventojai aiškino, kad per sienose žiojėjusias skyles jautėsi skersvėjis, ėjo šaltis, dulkės, o kur dar įvairūs garsai – su kaimynais tarpusavyje galėjai susišnekėti neišėjęs iš savo buto. Nesulaukę darbininkų ir neapsikentę betvarkės, kai kurių butų gyventojai pasakojo patys užsilopę tas skyles, izoliavę stovus, susitvarkę ir pertvaras tarp aukštų bei savo butų sienas ir lubas. O darbininkai teikėsi ateiti tik po kelių mėnesių, kai jau viskas buvo padaryta.

„Kas mums kompensuos už sunaudotas medžiagas ir darbą, kurį turėjo atlikti rangovas?“ – klausė V. Mačernio g. 47-ojo namo gyventojai ir tuoj prisiminė kitą bėdą – rekuperatorių, kuris įmontuotas ties laiptine. Dėl to į kambarius sėkmingai keliauja rūkalų smarvė, girdisi ir triukšmas – žmonių pašnekesiai, automobilių burzgimas. „Girdime bet kokį didesnį garsą lauke. O kur dar šaltis, keliaujantis iš lauko į vidų“, – skundėsi gyventojai ir tikino iki šiol nežinantys, kaip naudotis rekuperatoriumi, nes niekas neparodė, nors buvo žadėta.

Broką ištaisys

Kompensuoti pačių gyventojų atliktų darbų gal ir niekas nekompensuos, tačiau pridirbtas kliurkas rangovas turės sutvarkyti. Bent jau taip žurnalistams aiškino daugiabučio modernizavimo darbais besirūpinančios Savivaldybės įmonės „Plungės būstas“ direktorius Eugenijus Palubinskas.

Jam mūsų perduotos gyventojų pastabos nebuvo jokia naujiena. Direktorius tikino savo akimis matęs ant lapo išdėstytas žmonių pretenzijas „Telšių statybai“ ir sakė, kad visos jos bus perduotos tiek pačiam rangovui, tiek už renovacijos priežiūrą bei jos kokybišką įgyvendinimą atsakingam techniniam prižiūrėtojui.

„Atsakomybė šiuo atveju tenka rangovui ir techniniam prižiūrėtojui, kuris turi žiūrėti, kaip darbai yra vykdomi. Jie ir spręs problemas. O šiaip garantija yra penkeriems metams – tiek laiko rangovas privalės taisyti bet kokį broką“, – aiškino E. Palubinskas ir pridūrė, kad daugiau informacijos galėtų suteikti „Plungės būsto“ projektų vadovė Asta Rimkuvienė.

Susisiekę su ja, nuostabos dėl gyventojų pasipiktinimo kai kuriais „Telšių statybos“ darbais taip pat neišgirdome. Projektų vadovė sakė sulaukusi daugybės V. Mačernio g. 47-ojo daugiabučio namo gyventojų pretenzijų. Tačiau, pasak jos, būtų neteisinga manyti, kad jos visos – pagrįstos. Vis tik visos gautos pastabos, A. Rimkuvienės teigimu, praėjusį ketvirtadienį perduotos rangovui.

„Jie turi ištaisyti visus gyventojų pastebėjimus, taip pat turės pateikti atsakymus į kiekvieną pastabą. Kai pateiks, ką jie mano, tada žiūrėsim“, – aiškino A. Rimkuvienė ir pridūrė nedavusi termino, iki kada turi būti pateikti atsakymai, tačiau viliasi jų sulaukti per trečiadienį vyksiantį gamybinį pasitarimą. Anot projektų vadovės, šis laikas – pakankamas viską ištaisyti.

„Galų gale jie jau norės baiginėti projektą, kad pasirašytumėm galutinius darbų priėmimo-perdavimo aktus. Tai iki to laiko vis tiek turės ištaisyti trūkumus. Viskas turi būti užbaigta iki šio mėnesio 23 dienos“, – kalbėjo A. Rimkuvienė, pridurdama, kad darbininkai jau kaip ir baigė darbus minėtame daugiabutyje, tačiau šią savaitę turi sugrįžti ištaisyti defektus.

O ir gyventojai, pasak projektų vadovės, nebus palikti nežinioje. „Su kiekvienu bus subendrauta. Gyventojas ant savo pateiktos pretenzijos turės padėti parašą, kad jam viskas yra aišku ir viskas yra sutvarkyta“, – pridūrė ji.