Buto nuomininkė įklampino į skolas

Freepik nuotrauka
Kazimieras ketina ieškoti kitų nuomininkų ir viliasi, kad šįkart jie bus sąžiningi
Jeigu turite butą, kuriame patys negyvenate, tikriausiai pasvarstote apie galimybę jį išnuomoti ir taip gauti papildomų pajamų. Deja, toks „verslo“ planas pasiseka ne visiems, o kai kam net atneša didelį galvos skausmą bei nemenkas skolas.
Taip nutiko ir mūsų skaitytojui Kazimierui. „Žemaitis“ jau rašė apie nesėkmingą jo buto nuomos istoriją.

Plungiškio bute apsigyvenusi nuomininkė nuo praėjusio pavasario nemokėjo nuomos ir komunalinių mokesčių, o ir iškraustyti ją niekaip nesisekė. Tuo tarpu pati moteris kartojo esanti užspeista į kampą: ji tvirtino dalį nuompinigių sumokėjusi, o Kazimieras esą apsimeta jų nė akyse neregėjęs.

Praėjusią savaitę į redakciją dar kartą paskambinęs plungiškis pasidžiaugė, kad po atkaklių veiksmų ir televizijos įsikišimo galiausiai pavyko nuomininkę iškeldinti. Bet skola už komunalinius patarnavimus, siekianti apie aštuonis šimtus eurų, niekur nedingo.

Buto nuomininkė įklampino į skolas

„Noriu perspėti ir kitus, kad perskaitę straipsnį pasimokytų iš mano skaudžios patirties. Nors butą nuomoju jau nebe pirmą kartą, bet tokia nuomininkė pasitaikė pirmąsyk. Visa laimė, kad už skolas antstoliai mano buto neareštavo“, – pasidžiaugė vyras.

Plungiškis dėstė, kad su nuomininke buvo pasirašęs ir raštišką susitarimą dėl mokėjimų, bet tokiose situacijose, kai iškyla konfliktas, tas popieriaus lapas, pasirodo, yra visiškai bevertis.

Galiausiai, trūkus kantrybei, balandžio 6 dieną Kazimieras kreipėsi į televizijos laidą „Tv pagalba“, jos paprašė padėti iškeldinti nemokią ir piktavališkai nusiteikusią nuomininkę. Pasak pašnekovo, atvykusi žurnalistė padėjo jam susigaudyti įstatymų verpetuose ir nuomininkei pateikė konkrečias sąlygas: per mėnesį laiko apleisti butą.

Kazimieras pasakojo, kad neprireikė nė mėnesio ir butas liko tuščias – lygiai taip pat, kaip ir jo kišenės... Išsikraustydama nuomininkė pažadėjo, kad skolas būtinai sumokės, bet pažadai nuplaukė tarsi debesys dangumi.

„Buvau nuvykęs ir į policiją, klausiau, ką tokiu atveju man daryti, kokių priemonių imtis, kad sąskaitos būtų padengtos, bet gavau atsakymą, kad jie niekuo negali man padėti. Vienintelė išeitis – kreiptis į teismą, tad artimiausiu metu ieškosiu nemokamo advokato, kuris man galėtų padėti“, – kalbėjo plungiškis.

Pasak vyriškio, bijodamas, kad butas gali būti areštuotas, dalį įsiskolinimų už elektrą, šildymą ir vandenį nieko nelaukęs jis padengė iš savo kišenės. Paklaustas, ką ketina daryti su laisvu butu, Kazimieras sakė ieškosiantis kitų nuomininkų.

„Kur aš dingsiu, teks įleisti kitus nuomininkus, kad pačiam nereikėtų komunalinių mokesčių mokėti. O ateity gal atsiras ir buto pirkėjas“, – viliasi vyriškis.