Rietavo savivaldybės administracijos nuotrauka
Paskutinė 6-ojo šaukimo Tarybos nuotrauka
Į paskutinį posėdį susirinkę šios kadencijos Rietavo savivaldybės tarybos nariai ant stalų rado po dovaną – autorinį kūrinį, vaizduojantį susipynusias rankas. „Kai sujungiame rankas, protus ir širdis, padarome daug. Mūsų savivaldybė yra maža ir gana trapi, esme jautrūs išorės veiksniams, tad viduj mes turime būti pasiutusiai stiprūs. Pasiutusiai dirbti, protingai dirbti, suvokdami atsakomybę už mūsų bendruomenę ir mūsų savivaldybės ateitį“, – įteikdamas dovanas kalbėjo meras Antanas Černeckis.

Savivaldybės vadovas visiems Tarybos nariams padėkojo už 4-erių metų darbą. „Ačiū už mintis, idėjas ir sprendimus, kuriuos sugalvojote, atnešėte į Tarybą. Už tai, kad pastebėjote, jog kažkas ne taip ir kažką reikia pataisyti. Iš tikrųjų tas jūsų darbas buvo labai svarbus ir jūsų nuopelnai – labai svarbūs. Ačiū už buvimą kartu“, – atsisveikindamas su šeštojo šaukimo Taryba kalbėjo A. Černeckis.

Balandžio 13-ąją prisieks naujos kadencijos Taryba, tačiau iki tol reikia atlikti keletą būtinų procedūrų. Vienos iš tokių – atleisti pastaruosius 4-erius metus Savivaldybės administracijai vadovavusį direktorių Vytautą Dičiūną ir jo pavaduotoją Antaną Aužbikavičių.

Jų atleidimui iš einamų pareigų pritarta vienbalsiai. Kaip numato įstatymai, V. Dičiūnui ir A. Aužbikavičiui bus išmokėtos kompensacijos už nepanaudotas atostogas ir vieno mėnesio atlyginimo dydžio išeitinės išmokos. Jų darbo sutartys nutrūks prisiekus naujai išrinktiems Tarybos nariams, taigi balandžio 13-ąją.

Lygiai tą pačią dieną baigsis ir 6-ojo šaukimo Tarybos narių kadencijos, bet iki tol, kaip pastebėjo meras, dar reikia nemažai atlikti ir išspręsti, tad ir per paskutinįjį posėdį Taryba priėmė nemažai sprendimų, aptarė kelias opiausias problemas.

Viena tokių – dėl remontuojamo viaduko per autostradą be galimybės žemės ūkio technika pasiekti savo laukus likę ūkininkai. Kaip „Žemaitis“ jau rašė, Savivaldybė Lietuvos automobilių kelių direkcijai pasiūlė galimą išeitį – įrengti ūkininkams keliuką per Aitros upę, kelyje, vedančiame link Girėnų.

Tačiau, kaip paaiškėjo per Tarybos posėdį, direkcija nemato būtinybės šito imtis ir išlaidauti, siūlo problemą spręsti pačiai Savivaldybei.

„Dėl viaduko remonto situacija – sudėtinga. Išrašėme po du raštus direkcijai ir ministerijai, telefonais kalbėjome ir vis tik nenorima daryti papildomo apvažiavimo. Vakar gavau iš viceministro raštą: jie priskaičiuoja labai dideles sumas ir rašo, kad tokių pinigų nenumatyta“, – kalbėjo A. Černeckis.

Pasak jo, Savivaldybės pasitelktų ekspertų skaičiavimu, keliukui per upę įrengti reikėtų ne 200-ų tūkst. eurų, kaip suskaičiavo direkcija, bet apie 119-os tūkst. eurų, bet ir tokių pinigų Savivaldybė esą neturi.

„Rengiame atsakymą, kad mes nesutinkame. Nieko daugiau negaliu padaryti“, – konstatavo A. Černeckis ir pridūrė, esą labai gaila, kad šitaip „atbulom rankom“ bandoma darbus daryti.

Posėdžio metu Tarybos narys Viktoras Krajinas perdavė gyventojų klausimą, ar mokyklinis autobusiukas, kursuojantis tarp Tverų ir Rietavo, atvykęs į miestą negalėtų pusvalandį luktelėti, kad juo atvykę keleiviai spėtų apsipirkti ir su tuo pačiu autobusiuku grįžti atgal.

A. Černeckis sakė bandęs šią temą gvildenti ir su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, ir su Susisiekimo ministerija. Pastaroji esą neprieštarautų, kad mokykliniai autobusai, esant laisvų vietų, paimtų ir suaugusius keleivius, tačiau Švietimo, mokslo ir sporto ministerija yra griežtai prieš.

„Dabar žiūrime liberaliai ir jeigu yra laisvų vietų, paveža žmogų. Pusiau legaliai, pusiau nelegaliai tas daroma. Bet kad mokyklinį autobusėlį siųsti vežti žmogų atskirai – jau niekaip. Švietimo ministerijos lėšos įdėtos į tuos autobusėlius ir ji reguliuoja“, – paaiškino meras.