Dėl Lopaičių pažintinio tako – vis dar jokių naujienų

Nuotrauka iš feisbuko
Kad lankytojai nerizikuotų savo saugumu, praėjusį pavasarį buvo išardyta tik dalis tako, o vėliau ir jis visas
Socialiniuose tinkluose lopaitiškiai dalinasi gandais, neva pavasarį pagaliau prasidės ilgai laukta pernai išardyto Lopaičių pažintinio tako rekonstrukcija. „Žemaitis“ domėjosi, ar tai tiesa.

Apie minėto tako likimą kalbėta gruodžio pabaigoje vykusiame Rietavo savivaldybės tarybos posėdyje. Kaip informavo meras Antanas Černeckis, kelias dienas prieš tai šiuo klausimu tartasi su Rietave viešėjusiais Valstybinių miškų urėdijos generaliniu direktoriumi Valdu Kaubre, Telšių regioninio padalinio vadovu Romualdu Zebčiuku ir Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos dirketorium Mindaugu Balčiūnu.

„Dėl Lopaičių tako – labai sudėtingi procesai, žmonės nepatenkinti, kad neina taip gretai jo atstatyti. Urėdija parengė projektą. Praėjusią savaitę Rietave buvom susitikę, šnekėjomės ir tarėmės, gal per Regioninį parką yra galimybė gauti lėšų. Mes per Regionų plėtros tarybą piliakalnių takams prašom 300 tūkst. eurų, neaišku, kiek pavyks išsiderėti“, – kalbėjo A. Černeckis.

Skaičiuojama, kad praėjusią vasarą išardyto tako rekonstrukcija atsieis daugiau nei pusę milijono eurų.

„Kai parengėm projektą 2021-ųjų spalį, sąmata buvo apie 500 tūkst. eurų. Bet pernai atlikom rinkos tyrimą, darbų kaina jau yra išaugusi iki 700 tūkst. eurų, taip kad neaišku, už kiek pavyks nupirkti rangos darbus. Viskas tik brangsta“, – „Žemaičiui“ sakė Valstybinių miškų urėdijos Telšių padalinio vadovas R. Zebčiukas.

Pasak jo, numatyta Lopaičiuose naujai įrengti apie 400 metrų medinių takų, pakeisti lauko estradą ir kitą infrastruktūrą.

„Nieko neplanuojam naujo, tik atkurti tai, kas buvo įrengta ankstesniu projektu ir per pastaruosius 7-erius metus supuvo. Tiesa, šįkart tiek tako, tiek kitų konstrukcijų pagrindai bus daromi metaliniai, medinė bus tik antžeminė dalis, tad ateity nebereikės tokių didelių investicijų – tik pakeisti per laiką sutrešusias medines dalis.“

Paklaustas, kokia dabartinė minėto tako būklė, R. Zebčiukas sakė, kad vasarą buvo priimtas sprendimas jį visiškai išardyti ir išvežti konstrukcijas, mat nežinia kam niežėjo rankos ardyti tako konstrukcijas ir išmėtyti lentas po mišką. „Tos lentos vinimis į viršų mėtėsi, todėl nutarėm visai išardyti ir išvežti“, – sakė Telšių padalinio vadovas.

O štai dėl planuojamų rekonstrukcijos darbų pradžios nieko konkretaus pasakyti jis negalėjo: „Pačiai urėdijai įdėti į vieną objektą kone milijoną eurų yra sudėtinga, todėl ieškome visokių variantų, labai aktyviai įsijungė naujai sukurta Žemaitijos saugomų teritorijų direkcija. Objektas tikrai vertas dėmesio ir nebus paliktas likimo valiai, tik kada prasidės darbai, kol kas dar per anksti spėlioti.“