
Naujausios
Filosofas knygoje nagrinėja įsikitinimus
Penktadienį Šiaulių universiteto bibliotekoje pristatyta filosofo profesoriaus Gintauto Mažeikio monografija „Įsikitinimai: sąmoningumo metamorfozės“.
Vietoje sąvokos „metamorfozė“, žyminčios įvairiausius virsmus, knygoje vartojamas filosofinis terminas „įsikitinimas“, kuris buvo sugalvotas paties G. Mažeikio. Dėl šio termino profesoriui teko pakovoti su kalbininkais.
Autorius knygoje aptaria žmogaus ar grupių socialinius bei kultūrinius įsikitinimus: sąmoningus ir nesąmoningus, impulsyvius, dramatiškus virtimus kitokiais.
G. Mažeikis analizuoja, kaip sistema formuoja individo ar masių mąstymą, kalba apie vykstantį visuotinį gerovės įdaiktinimą ir kitus visuomenėje vykstančius virsmus – įkitinimus, įsikitinimus, išsikitinimus.
Įsikitinimas knygoje nagrinėjamas poetikos, antropologijos, metafizikos, kultūrų studijų požiūriais.
„Šita knyga – siurbėlė, jai atidaviau daug jėgų. Antrą kartą tokios knygos nebeparašyčiau“, – sakė filosofas.
Pasak autoriaus, knyga rekomenduojama filosofams, literatūros ir meno kritikams, socialinės ir politinės tikrovės tyrinėtojams, socialinės pedagogikos atstovams, laisvos sielos save kuriančioms asmenybėms.
„Šiaulių krašto“ inf.
Jono TAMULIO nuotr.
AUTORIUS: Filosofas profesorius Gintautas Mažeikis, pristatydamas savo monografiją, sakė, kad jo sukurtas terminas „įsikitinimas“ buvo kalbininkų sutiktas prieštaringai, tačiau tik toks žodis geriausiai atspindi virsmus, kai masės ar individas įsikitina, išsikitina arba būna įkitintas.