Finalininkai aiškūs, o pralaimėjusių lyg ir nebuvo

Organizatorių nuotraukos
Nepralenkiama buvo Babrungo seniūnijos komanda
Ketvirtadienio vakarą kavinėje „Fortūna“, Plungėje, susirinko „Protų mūšio“ antro pogrupio komandos: Babrungo, Žemaičių Kalvarijos, Nausodžio seniūnijų, Prūsalių bendruomenės „Liepupė“ ir Grumblių bendruomenės „Varnakalnis“.
Nausodžio seniūnijos komanda ir R. Gentvilas

Kažkuriais metais „Protų mūšyje“ buvo pateiktas klausimas, ką reiškia žodis „derbis“? Atsakyti reikėjo, kad tai to paties miesto sportinių komandų varžytuvės. Šį kartą iš pat pradžių buvo aišku, kad laukia negailestingas derbis: susitiko dvi komandos iš tos pačios seniūnijos, o tai visada garantuoja bekompromisę kovą. Ar sugebės kitos komandos įsiterpti į „šeimyninį“ ginčą?

Jau po pirmųjų žaidimo vedėjo Rimanto Gentvilo pateiktų klausimų tai pasitvirtino. Ir atnešė išgąsčio vedėjui, kad parinko per lengvus klausimus, nes pirmajame rate net kelios komandos teisingai atsakė į visus klausimus.

Visgi tolimesnė kova išryškino lyderius. Kartais po atsakymų pateikimo paaiškėdavo, kad kai kurios komandos rado kitokius būdus išspręsti pateiktas užduotis, nei buvo numatęs vedėjas. Tokiais atsakymais pasižymėjo „Varnakalnio“, Babrungo ir „Liepupės“ komandos. Net paskelbus pertraukėlę niekas neskubėjo pasivaikščioti – visi tarsi buvo paskendę žaidime.

Vienaip ar kitaip, bet žaidimo pabaiga artėjo. Varžytuves prižiūrėjęs ir rezultatus skaičiavęs Virginijus Malinauskas fiksavo: pirmąją vietą užėmė Babrungo seniūnijos komanda, vadovaujama seniūnės Rūtos Jonušienės. Ši komanda surinko 32,5 taško ir pateko į finalą. Antrąją vietą, atsilikusi šiek tiek daugiau kaip tašku, užėmė Nausodžio seniūnijos komanda, vadovaujama Gintaro Domarko. Jie taip pat finale.

Nausodžio principiniai varžovai – Prūsalių bendruomenė „Liepupė“ – užėmė trečiąją vietą. Grumblių bendruomenė „Varnakalnis“ ir Žemaičių Kalvarijos seniūnijos komanda liko atitinkamai ketvirta ir penkta.

nuotrauka
„Varnakalnio komando“

Tas ypatingai sniegingas vakaras sušildė visų dalyvių širdis bei įaudrino jų protus. Dauguma sakė, jog lauks kovų ir kitais metais, kad galėtų atsirevanšuoti.

O šiemet kita kova numatyta vasario 22 dieną, 18 valandą, kavinėje „Fortūna“. Šįkart susirungs Stalgėnų, Tverų ir Daugėdų seniūnijų, Plungės savivaldybės administracijos bei Žlibinų bendruomenės komandos.