Garbės nedaro

Jurgitos NAGLIENĖS nuotrauka
Tikrai kažką reikėtų sugėdinti dėl šito“, – aptriušusiomis Plungės pašto prieigomis piktinosi mūsų skaitytoja
„Kas atsakingas už tokį baisų mūsų pašto vaizdą? Tokio baisumo paštai tikriausiai yra tik Ukrainoje, nes ten karo padėtis, bet kodėl ir pas mus jis toks?“ – klausimus vieną po kito bėrė „Žemaičiui“ parašiusi mūsų skaitytoja Jūratė.

„Visokius užkaborius puckina, o paštas – katastrofa. Prisiminkim tokią mažą, bet naudingą įstaigėlę, kaip senosios autobusų stoties tualetas – apie jo apgailėtiną būklę visi laikraščiai rašė, o kad mūsų miesto paštas greitai taps panašus į tą tualetą, kažkodėl tylima. Tikrai kažką reikėtų sugėdinti dėl šito“, – dėstė mūsų skaitytoja.

Beje, plungiškiai šiuos laiptus puikiai žino ne tik dėl prastos jų dabartinės būklės, bet ir dėl keliamo pavojaus šaltuoju metų laiku. Ne vienas, bandydamas pasiekti paštą, žiemą yra paslydęs ant šių laiptų, o jau žinantieji šį pavojų paprastai į paštą įkrypuoja lyg pingvinai, išskėstom rankom ir kojom, besitvarstydami turėklų.

O „Žemaičiui“ parašiusi Jūratė svarstė, kad Plungės paštas, kaip ir kiekviena įstaiga, tikriausiai turi savo vadovą, tad įdomu būtų išgirsti jo pasiaiškinimą, kodėl neišsireikalaujama ne tik laiptų remonto, bet ir naujesnės pašto iškabos, nes dabartinė jau seniai gadina šios įstaigos įvaizdį – ne tik nublukusi, bet ir nubėgusiais dažais, o gal rūdimis.

Mūsų skaitytojai užkliuvo ir tas faktas, kad Plungės paštas jau kurį laiką nebedirba pirmadieniais: „Absurdas kažkoks. Juk pirmadienį visiems prasideda darbai, reikia siųsti registruotus laiškus, o čia – N-E-D-I-R-B-A-M.“

Apie jau senokai plungiškiams akis badančius aptrupėjusius laiptus ir ne vienam daug nepatogumų sukeliančią viena diena sutrumpintą darbo savaitę, „Žemaitis“ norėjo pasikalbėti su Plungės pašto viršininku Viktoru Džiaugiu, tačiau nepavyko.

Išgirdęs, kad skundžiamasi, jog paštas nedirba pirmadieniais, viršininkas nusistebėjo, kad dar kažkam tai užkliūna, mat šis pasikeitimas įvyko ne vakar ir ne šiandien, gal prieš pusmetį.

Vis tik toliau leistis į kalbas V. Džiaugys nenorėjo – pasiūlė visus klausimus adresuoti Lietuvos pašto atstovui spaudai. Taip ir padarėme ir jau kitą dieną sulaukėme Komunikacijos projektų vadovo Luko Zadaracko atsakymų.

Jis paaiškino, kad 5-ių dienų darbo savaitė yra įvesta visoje Lietuvoje esančiuose pašto skyriuose. Išimtis taikoma tik didmiesčiuose ir prekybos centruose įsikūrusiems pašto skyriams, kurie sulaukia didesnių klientų srautų – tokie veikia visomis savaitės dienomis. O mažesnių miestų paštai dirba tik antradieniais, trečiadieniais, ketvirtadieniais, penktadieniais nuo 9 iki 18 valandos ir šeštadieniais nuo 9 iki 13 valandos.

Apie nutrupėjusius Plungės pašto laiptus ir neestetišką iškabą bendrovės atstovas nedaugžodžiavo, tik parašė, kad šiuo metu yra svarstoma galimybė Plungės pašto skyrių perkelti į naujas patalpas, tad, suprask, į esamų atnaujinimą nebus investuojama.

„Bendrovė vertina įvairias alternatyvas bei patalpų variantus, o apie priimtą sprendimą informuosime atskirai“, – rašoma „Žemaitį“ pasiekusiame laiške.