Gražią sukaktį paminėjo Plungės socialinių paslaugų centras

Jurgitos NAGLIENĖS nuotraukos
Savo „kūma“ – O. Misiūnienę – pasveikino mažoji bendruomeninių vaikų globos namų gyventoja
Praėjusio trečiadienio popietę Plungės socialinių paslaugų centras gausų ratą savo bičiulių ir bendražygių pakvietė į įstaigos 20-ies metų veiklos sukakties šventę Plungės kultūros centre.
R. Kilčiauskaitė centrui dovanojo siuvinėtą paveikslą

Pradžia – Meilės dieną

Visus susirinkusiuosius pasveikinusi centro direktorė Odeta Misiūnienė atskleidė, kad įstaiga buvo įregistruota simbolišką dieną – 2003 metų vasario 14-ąją. Sprendimą steigti socialines paslaugas teiksiančią įstaigą priėmė Plungės rajono savivaldybės taryba, pirmasis prie centro vairo stojo direktorius Evaldas Simutis.

Jis centrui vadovavo ketverius metus – iki 2007-ųjų, vėliau šios pareigos patikėtos Žanetai Liutikienei. Metus laikinai centrui vadovavo ir Aurelija Griškienė, o nuo 2013-ųjų, taigi lygiai dešimtmetį, šias pareigas eina O. Misiūnienė.

Pasak jos, tik įkurtoje įstaigoje teiktos trys paslaugos: pagalba į namus, veikė labdaros valgykla ir dienos centras suaugusiems asmenims su negalia.

Bėgant metams paslaugų spektras plėtėsi, įstaiga augo ir dabar turi net 109 darbuotojus. Pradėjęs savo veiklą V. Mačernio gatvėje, dabar Plungės socialinių paslaugų centras yra įsikūręs Mendeno gatvėje, bet turi savo padalinius ir kitur.

Šiuo metu pagalbos į namus tarnyboje dirba net 20 individualios priežiūros darbuotojų. Paslaugos teikiamos 200 pagalbos reikalingų rajono gyventojų.

2007 metais įkurta šeimos paramos tarnyba, pradėtos teikti socialinės paslaugos šeimoms, patiriančioms riziką. Bėgant metams šių paslaugų poreikis didėjo, tad išaugo ir darbuotojų skaičius. Šiuo metu su rizikos šeimomis dirba 7 asmenys, o 2018 metais šeimoms, patiriančioms socialinę riziką, pradėta taikyti atvejo vadyba.

2017 metais įkurtos 3 komandos, pradėtos teikti integralios pagalbos paslaugos Plungės rajone.

2018 metais prie centro prijungti Plungės vaikų globos namai. Tų pačių metų gruodžio mėnesį buvo atidaryti pirmieji bendruomeniniai vaikų globos namai bute Vėjo gatvėje, o praėjusiais metais tame pačiame daugiabutyje globojamų vaikų patogumui įrengtas ir dar vienas butas.

Tais pačiais metais duris atvėrė Globos centro padalinys, toliau veikia labdaros valgykla. Tiesa, pastaroji iš parapijos namų po gaisro persikėlė į Plungės specialiąją mokyklą Mendeno gatvėje.

2020-aisiais V. Mačernio gatvėje įkurtas Krizių centras, kuriame apgyvendinami be gyvenamosios vietos likusios motinos (o esant reikalui – ir tėvai) su vaikais.

Įstaiga gerokai ūgtelėjo 2022-aisiais, prie jos prijungus visus seniūnijų socialinius darbuotojus.

Su meile ir šiluma

„Visas paslaugas teikiame su meile ir šiluma – ne be reikalo įstaiga buvo registruota Vasario 14-ąją – Meilės dieną“, – kalbėjo O. Misiūnienė. Ji prisiminė neseniai kalbėjusi su viena ilgamete darbuotoja ir ši prisipažinusi visus 20 metų į darbą skubanti su dideliu džiaugsmu.

„Toks yra tikrasis socialinis darbuotojas – didelė pagarba jums. Ačiū už jūsų nuoširdų atsidavimą, pagalbą žmogui, už jūsų užuojautą ir jautrumą“, – buvusiems ir esamiems centro darbuotojams dėkojo O. Misiūnienė.

Padėkos žodžių ji negailėjo ir Savivaldybės vadovams bei administracijai, ypač Socialinės paramos skyriui, su kuriuo tenka nemažai bendradarbiauti, taip pat visiems bičiuliams bei rėmėjams, bet netrukus padėkos sulaukė ir pati.

Bendruomeninių vaikų globos namų mažieji gyventojai ir darbuotojai dėkojo Plungės socialinių paslaugų centrui, kad šis priėmė juos į savo šeimą ir suteikė gražius namus, o svarbiausia – šilumą ir dėmesį.

„Sveikinu visus su gimtadieniu ir esu laiminga, kūma, kad tave turiu“, – išbėrė mažoji šių namų gyventoja, neseniai tapusi Odetos ir Audriaus Misiūnų krikšto dukra. Centro direktorė pasidžiaugė, kad Dievas jų šeimai dovanojo ne tik tris sūnus, bet ir šią žavią krikšto dukrą.

Siuvinėtą paveikslą-sveikinimą centro vadovei įteikė Dienos centro suaugusiems asmenims su negalia lankytoja Reda Kilčiauskaitė, nuoširdžius žodžius dovanojo Paslaugų centro darbuotojos.

Būta daug nežinios

Tarti sveikinimo žodį į sceną lipo ir daugiau sveikintojų. Seimo narys Jonas Varkalys prisiminė, kad jam dirbant Savivaldybės taryboje prieš du dešimtmečius, steigiant Socialinių paslaugų centrą, buvo daug klausimų: kuo centras užsiims, kas finansuos jo veiklą ir panašiai.

Šiandien tokių klausimų, pasak Seimo nario, niekam nebekyla, mat tokie centrai yra įrodę, kad yra reikalingi, o socialinėms paslaugoms kasmet skiriamas planinis ministerijos finansavimas. Tai leidžia 15-ai tūkstančių socialinių darbuotojų kasdien skubėti į pagalbą įvairių negandų prispaustiems žmonėms.

Pasidžiaugti gražia sukaktimi atėjęs meras Audrius Klišonis taip pat mintimis nusikėlė į praėjusius dešimtmečius, apžvelgė, kaip augo Plungės socialinių paslaugų centras.

„Kai buvo pradėta teikti integrali pagalba namuose, buvo daug klausimų, iš kur imsime specialistų, lėšų, transportą, bet šiandien žmonės, gaunantys šią pagalbą, savo gyvenimo be jos nebeįsivaizduoja. Kitas nėrimas į nežinią buvo ėmus ieškoti budinčių globėjų. Ilgai mąstyta, kaip pritraukti žmones, kad jie imtųsi šios veiklos, atvertų savo namų duris nelaimės ištiktiems mažiesiems. Bet centrui pavyko atrasti tokių žmonių“, – pasidžiaugė meras.

Būriui centro darbuotojų A. Klišonis įteikė padėkos raštus, o direktorei O. Misiūnienei dovanojo laikrodį, linkėdamas darbų gausoje nepamiršti, kad yra laukiama ir namuose.

O Savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Kaunas pastebėjo, kad Socialinių paslaugų centras jau spėjo užauginti vieną kartą globojamų vaikų, deja, išlydėjo ir ne vieną lankytą senolį.

„20-metis yra maža sukaktis. Visos administracijos vardu norim palinkėti įstaigai dar daug daug metų, dar daugiau paslaugų mūsų gyventojams ir kad jūsų šiltos rankos globotų juos visus“, – linkėjo M. Kaunas.

Sveikintojus scenoje keitė žaviosios Plungės kultūros centro Eglės baleto studijos ir Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos choreografijos skyriaus šokėjos, na, o renginį vainikavo visus išjudinusi grupė „Tabasco“.

nuotrauka
Gimtadienio renginį papuošė žaviosios Plungės M. Oginskio meno mokyklos choreografijos skyriaus šokėjos

 

Nuoširdžius žodžius dovanojo Paslaugų centro darbuotojos