Į didžiąją sceną žengė su žemaitiška daina

„X faktoriaus“ nuotr.
„X faktoriaus“ teisėjus plungiškė V. Raibužytė papirko žemaitiška savo kūrybos daina
27-erių Viktorija Raibužytė savo pasirodymu neseniai sudrebino televizijos projekto „X faktorius“ sceną. Iš Plungės kilusi mergina prieš laidos teisėjų ketvertą stojo su pačios sukurta žemaitiška daina „Šaltas ronkas“, padėjusia susišluoti visus keturis TAIP ir sėkmingai pereiti atranką bei pakliūti į kitą projekto etapą. „Labai gerai“, – nuskambėjus paskutiniesiems žemaitės dainos akordams sakė Marijonas Mikutavičius. „Man viskas labai patiko“, – plungiškę gyrė ir atlikėja Jazzu. Sėkmingu debiutu „X faktoriuje“ liko patenkinta ir pati Viktorija. Jau nuslūgus emocijoms, „Žemaičiui“ ji pasakojo, kad į šį projektą atėjo turėdama aiškų tikslą – pristatyti save ir savo muziką.

„Žemaitiška daina pridėjo man autentiškumo“

Prisistatyti su savo kūrybos daina Plungėje gimusi ir augusi Viktorija nusprendė ne šiaip sau. Mergina įsitikinusi, kad toks pasirinkimas jai pridėjo autentiškumo. Į sceną žengusi su žemaitiška daina „Šaltas ronkas“ plungiškė jautėsi išskirtine, savita.

Tokia Viktorija pasirodė ir ją gyrusiems teisėjams, ir publikai, negailėjusiai plojimų bei palaikančių šūksnių. Apie energingai į „X faktoriaus“ projektą tiesiogine to žodžio prasme įsiveržusią plungiškę gražiai atsiliepė ir socialinių tinklų komentatoriai. „Šaunuolė Viktorija“, – rašė vieni. „Atjungė ta daina. Sėkmės, Viktorija“, – komentavo kiti.

Nuo vaikystės į muziką panirusi mergina neslėpė ir asmeniškai sulaukusi palaikančių žinučių. Pozityvių reakcijų sakė gavusi ir iš savo aplinkos, ir iš visiškai svetimų žmonių. „Tokio palaikymo ir tiek daug teigiamų reakcijų, prisipažinsiu, nesitikėjau. Visa tai man buvo netikėta. Tai tik įrodė, jog televizija turi didelę galią ir matomumą“, – įspūdžiais dalijosi mergina ir prisiminė, kaip jautėsi prieš lipant į sceną.

Scenoje – ne naujokė

Viktorija pasakojo, kad tądien buvo gerai nusiteikusi, jautėsi atsipalaidavusi, tačiau akimirką, kai jau reikėjo žengti teisėjų verdiktui, ėmęs kamuoti jaudulys.

„Jaudulys drebino kinkas, bet taip būna nuolatos, ypač einant į dar neišbandytą lauką, šiuo atveju – sceną“, – pasakojo plungiškė, kuri scenoje toli gražu nėra naujokė. Muzika V. Raibužytę lydi nuo mažumės. Plungėje ji baigė Mykolo Oginskio meno mokyklą, o išvykusi į sostinę mokslus tęsė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje bei Vilniaus kolegijoje. Net šiuo metu, kai pati kitus moko dainavimo ir kitų su tuo susijusių subtilybių, Viktorija plečia savo žinių bagažą – mokosi muzikos terapijos.

Taip, teisingai perskaitėte – Viktorija ir pati mokosi, ir kitus moko. Mergina pasakojo, jog muzikinėmis žiniomis pradėjo dalintis dar studijų metais, ir su šypsena prisiminė pirmuosius savo mokinukus – pusantrų metukų pyplius. Tokia buvo jos, kaip mokytojos, šiuo metu jau ne tik vaikus, bet ir suaugusiuosius dainavimo mokančios, kelio pradžia.

Tiesa, dainavimo pamokos ir studijos nėra vienintelės gijos, siejančios žemaitę su muzika. V. Raibužytė – 2018-aisiais Lietuvos muzikinėje padangėje sušvitusios bliuzroko grupės „Let Alone“ vokalistė. Netrukus turėtų pasirodyti pirmasis šio kolektyvo dainų albumas. Viktorijai jis – itin svarbus, nes tai bus pirmas jos, kaip dainų autorės, albumas.

„Muziką įsimylėjau visam gyvenimui“

Muzikinį kelią plungiškė tikino pasirinkusi pati. Esą nuo vaikystės ji jautė didžiulį norą muzikuoti. Būtent jis ir, žinoma, žemaitiškas užsispyrimas ją atvedė ten, kur ji dabar yra. Tiesa, Viktorija prisipažino, kad siekti užsibrėžtų tikslų jai netiesiogiai padeda ir tėtis, savo pavyzdžiu rodantis, kad labai norint, viskas pasiekiama. Plungiškės tėvelis – žinomas Plungės krašto medžio meistras, tautodailininkas Viktoras Raibužis, savo talentu ir darbais garsinantis mūsų miesto vardą.

Kaip jam medžio „kalbinimas“, taip Viktorijai muzika – visas gyvenimas. Tai mergina pajuto dar mokydamasi M. Oginskio meno mokykloje. „Toje mokykloje muziką aš įsimylėjau visam gyvenimui, kad ir kaip romantiškai tai skambėtų. Šiandien muzika man yra darbas, pragyvenimo šaltinis, kūryba, atlikimas ir mokymas. Muzika man – gyvenimo būdas. Muzikantai mane supras“, – su šypsena ir spindinčiomis akimis pasakojo Viktorija.

O kokia muzika artimiausia jos širdžiai? Šiuo klausimu mergina nedaugžodžiavo ir pareiškė „serganti“ bliuzu. Šiam muzikos stiliui atstovauti plungiškė atėjo ir į „X faktorių“, kuriame ji tikisi ir gimtojo miesto žmonių palaikymo. Nors, kaip pati sakė, svarbiausias jai, kaip ir kiekvienam kūrėjui, atlikėjui – ištikimas klausytojas. Nes projektas, kuriame vieną akimirką tu gali būti žvaigžde, o kitą – nieku, yra laikinas dalykas.

Nepaisant to, plungiškė įsitikinusi, kad patirtis „X faktoriuje“ jai bus naudinga. Ir ne tik dėl to, kad galės pasidalinti savo kūryba, bet ir dėl to, kad taps matoma, kad parodys, kaip pati sako, jog egzistuoja.

„Dažnai susidaro įspūdis, kad jeigu nesirodai per teliką, vadinasi, nieko nedarai. Panašu, kad man pasirodyti televizoriaus ekrane buvo pats laikas“, – įsitikinusi V. Raibužytė, su nekantrumu laukianti kitų savo pasirodymų „X faktoriuje“.