Naujausios
„Man 80 metų, esu sena ir ligota moteris, labai sunkiai vaikštau, kenčiu didelius kojų skausmus. Gydytojas paskyrė dešimties dienų sveikatinimosi procedūrų kursą Plungės ligoninėje, tačiau kaip man nuvykti iki jos? Gyvenu A. Jucio gatvės 51-ame name, o artimiausia stotelė, kur stoja į ligoninę vežantis autobusas – prie „Maximos“ prekybos centro J.Tumo-Vaižganto gatvėje. Deja, bet man ši kelio atkarpa yra neįveikiama. Galėčiau kviesti taksi, bet tas jau būtų didžiulė prabanga – vos išsimaitinu iš nedidelės pensijos, o kur dar mokesčiai ir vaistai... Esu priversta atsisakyti man paskirtų procedūrų ir toliau kęsti kojų skausmus“, – telefonu skundėsi Stefanija.
Moters iškeltą problemą „Žemaitis“ perdavė Plungės rajono savivaldybės Vietos ūkio skyriaus vedėjai Odetai Petkuvienei, kuri yra viena iš narių komisijoje, sprendžiančioje, kokie maršrutai reikalingi mieste ir užmiestyje. Pasak jos, gyventojai ar įmonės gali kreiptis raštu į Savivaldybę prašydami keisti esamus autobusų maršrutus.
„Kad galėtume turėti grįžtamąjį ryšį, prašyme ar kreipimesi svarbu nurodyti savo vardą, pavardę, telefono numerį ar elektroninį paštą. Tada mes atitinkamai reaguojame, įsitraukiame šį prašymą į savo darbotvarkę, apsvarstome ir priimame vieną ar kitą sprendimą“, – apie galiojančią tvarką pasakojo O. Petkuvienė.
O kalbėdama konkrečiai apie Stefanijos prašymą skyriaus vedėja sakė, esą gyventojams atrodo, jog tokie prašymai yra lengvai įgyvendinami.
„Anaiptol. Keičiant bent vieną sustojimą reikia perorganizuoti visą maršrutą, tada atsiranda ir papildomi finansiniai klausimai, pasistumia grafikai, nes visi autobusai yra pririšti prie mokyklų ir pamokų laiko. Kai tarp stotelių yra tikrai tolimi atstumai, tarkim, 2–3 kilometrų ar daugiau, tada mes tikrai svarstome įvairias galimybes, bet šis atvejis ne toks“, – kalbėjo O. Petkuvienė.
Pasak Vietos ūkio skyriaus vedėjos, tokiose situacijose, kai artimiausioje stotelėje nestoja reikiamas autobusas, visada galima rasti išeitį – reikia sėsti į kitą autobusą ir pasiekus centrinę miesto gatvę persėsti į tą, kuris veža norima kryptimi. Žinoma, kelionė su persėdimu užtrunka ilgiau, tačiau visi autobusai Plungėje veža nemokamai ir susiplanavus daugiau laiko tikrai galima pasiekti norimą tašką.
„O prikurti tiek maršrutų, kad visi autobusai apvažiuotų kiekvieną miesto gatvę, yra neįmanoma. Supraskite – tai yra mūsų mokėtojų pinigai. Savivaldybė išlaiko Plungės autobusų parką ir kiekviena papildoma stotelė kainuoja pinigus. Todėl turime planuoti protingai“, – akcentavo O. Petkuvienė ir priminė, kad nuo liepos ligotiems ir senyvo amžiaus žmonėms bus teikiama nauja – pavėžėjimo – paslauga, tad nuo metų vidurio pasiekti gydymo įstaigas esą bus paprasčiau.