Į Plungės baseiną – brangiau nei į Rietavo, bet pigiau nei į Palangos

Jurgitos NAGLIENĖS nuotrauka
Laukiant, kada bus atliktos visos statybos užbaigimo procedūros, Tarybai pateikti tvirtinti apsilankymo baseine įkainiai
Kitą savaitę į paskutinį posėdį šiais metais susirinksianti Plungės rajono savivaldybės taryba planuoja patvirtinti baigto statyti, tačiau atidarymo dar laukiančio naujojo Plungės baseino įkainius. Baseiną valdysiančio Plungės sporto ir rekreacijos centro (SRC) parengti įkainiai jau išdiskutuoti Tarybos komitetų posėdžiuose, tad didelių staigmenų tikriausiai nebebus.

Įkainiai – skirtingi

Plungės SRC parengė siūlymą, kad 0–4 metų vaikai į baseiną būtų įleidžiami nemokamai, 5–7 metų vaikams dviejų valandų apsilankymas baseine kainuotų 5 eurus, o vyresniems ir suaugusiesiems darbo dienomis iki 17 val. – 8 eurus, po 17 val. – 10 eurų, o savaitgaliais – 12 eurų.

Taip pat numatyta moksleiviams, studentams, pensininkams ir neįgaliesiems, pateikus pažymėjimą, taikyti 20 proc. nuolaidą. Tokia pati nuolaida bus taikoma ir pateikus Šeimos kortelę, o neįgaliuosius iki 21 m. amžiaus įleisti nemokamai (lydinčiam asmeniui taikant 50 proc. nuolaidą).

Tie, kas yra pamėgę lankytis kaimyniniame Rietavo baseine, veikiausiai ir liks jam ištikimi, mat ten, bent jau šiais metais, taikomi gerokai mažesni įkainiai. 2-jų valandų apsilankymas Rietavo baseine 3–6 metų vaikams tiek darbo dieną, tiek savaitgaliais kainuoja tik 3 eurus, moksleiviams, studentams, senjorams ir neįgaliesiems – 5 eurus, suaugusiesiems – 7 eurus.

Tuo tarpu apsilankius plungiškių taip pat pamėgtame Palangos baseine, pinigines tenka praverti kiek plačiau. Vienkartinis 2-jų valandų apsilankymas darbo dienomis ten kainuoja 13 eurų, savaitgaliais – trimis eurais daugiau. Tiesa, taikoma 20 proc. nuolaida studentams ir senjorams, 30 proc. nuolaida moksleiviams bei 50 proc. nuolaida 4–6 metų vaikams.

„Žiūrėsim, jei socialiniai tinklai lūš dėl tų mūsų įkainių, manau, tikrai reaguosim ir grįšim prie jų, o dabar nuo kažko turim startuoti“, – konstatavo Ekonomikos, finansų ir biudžeto komiteto pirmininkas Adomas Zamulskis.

Žinoma, dabar visiems rūpintis klausimas – tai kada gi tas startas, kada baseinas atvers duris lankytojams? Kaip „Žemaičiui“ sakė Savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Kaunas, statybos ir įrengimo darbai jau užbaigti visu 100-u procentų, į „Infostatybą“ sukelti ir visi objekto pridavimui reikalingi dokumentai. Šiuo metu laukiama, kada bus sudaryta statybos užbaigimo komisija ir paskirtas pirmasis jos posėdis.

Nustebino siūlomas pirties darbo laikas

Aptariant siūlomus apsilankymo baseine įkainius Švietimo, kultūros ir sporto komitete, klausimų kilo dėl spendimo projekte įrašytos nuostatos, jog pirčių kompleksas darbo dienomis veiks tik nuo 17 valandos, o savaitgaliais – visą baseino darbo laiką.

„Teko kalbėtis su kai kuriais vyresnio amžiaus žmonėmis. Jie sako, kad darbo dienomis neturės galimybės lankytis pirtyse, nes vyresnių žmonių gyvenimo ritmas yra kitoks nei jaunų – 20 valandą dažnas yra tik žinių žiūrėtojas, o ne sportuotojas,“ - kalbėjo komitetui vadovaujanti Vida Bondauskienė. 

Atsižvelgdamas į šias pastabas Plungės SRC truputį pakoregavo savo siūlymą ir tvarkoje įrašė, kad vieną darbo dieną pirtys dirbs nuo ryto iki vakaro. Kokia diena bus pasirinkta, nuspręs SRC vadovas.

Kaip sakė Plungės SRC atstovė Aistė Daukšienė, sprendimas pirtis darbo dienomis įjungti tik nuo 17 valandos buvo priimtas atsižvelgiant į kitų miestų, tokių kaip Tauragė, Šilalė, Širvintos, baseinų praktiką, kur pirtys dirba tik nuo 16 ar 17 val. vakaro. „Ypatingai tai aktualu dabar, turint omeny aukštas elektros kainas“, – kalbėjo ji.

„Daugelis miestų atsisakė pirčių darbo dienomis, paskutinė buvo, ko gero, Tauragė, kuri iš pradžių pasiryžo dirbti visą dieną, bet gavus pirmas elektros sąskaitas, baigėsi noras ir perėjo prie vakarinio pirčių grafiko“, – komentavo ir A Zamulskis.

Ar neteks atiduoti privatininkui?

Tarybos nariui Algirdui Pečiuliui rūpėjo išgirsti, ar ateity neteks baseino atiduoti privatininkui, kas gresia Palangos savivaldybei. Atsakydamas administracijos direktorius M. Kaunas kalbėjo, kad Konkurencijos tarnyba kol kas nėra priėmusi sprendimo dėl Palangos baseino, tad dar anksti nuogąstauti, ar jis palies ir Plungę.

„Mes juk esam ne vieną objektą Plungės SRC atidavę valdyti ir prižiūrėti, sporto salę valdo, dar kažką. Irklavimo bazę statysim, ar ją irgi reikės atiduot prižiūrėt koncesininkui? Tada reikės ir apie mokyklas kalbėt, apie Kultūros centrą, kurie nuomoja savo sales“, – kalbėjo administracijos direktorius.

Vis tik pasigirdo komentarų, kad mokyklų sporto salės – ne tas kąsnis, dėl kurio varžytųsi privatininkai, o štai baseinai ir naujai pastatyti sporto kompleksai vilioja ne vieną, tad minėtas Konkurencijos tarnybos sprendimas dėl Palangos baseino palies ne vieną šalies savivaldybę.