Į protų mūšio finalą – dar trys komandos

„Žemaičio“ nuotr.
Šiame pusfinalyje nepralenkiama buvo Liepijų mokykla. Centre – žaidimo vedėjas R. Gentvilas
„Smagiai praleistas laikas, gera nuotaika ir įdomūs klausimai“, – taip po „Žemaičio“ redakcijos rengiamo „Protų mūšio“ paskutiniojo pusfinalio kalbėjo jo dalyviai – švietimo įstaigų darbuotojų komandų nariai, su kuriais žinias drauge tikrinosi ir Plungės „Lions“ klubo vyrai. Pastariesiems sekėsi labai gerai, tad įveikę renginio vedėjo Rimanto Gentvilo parengtus klausimus ir užėmę trečiąją vietą, iškovojo kelialapį į jau poryt vyksiantį finalą. Čia protus surems ir dar dvi praėjusį ketvirtadienį Plungės technologijų ir verslo mokykloje (TVM) vykusį pusfinalį sėkmingai įveikusios komandos – antrąją vietą laimėjusi Kulių gimnazija ir geriausiai pasirodžiusi Liepijų mokykla.
Į finalą pateko ir Kulių gimnazijos komanda

Prisijungė „Lions“ klubas

Prieš prasidedant žaidimui, jo vedėjas pristatė komandas ir paaiškino, kodėl prie švietimo įstaigų prisijungė ir „Lions“ klubas. Niekam nėra paslaptis, kad jis užsiima labdaringa veikla – renka paramą sergantiems mūsų krašto vaikams, padeda sunkiai besiverčiančioms šeimoms.

„Lions“ gerumas pasiekia ir švietimo įstaigų bendruomenes. Antai visai neseniai šio klubo dėka Plungės lopšelyje-darželyje „Pasaka“ buvo išpildyta ilgai įstaigos puoselėta svajonė – įrengtas žaliasis tunelis. Klubo rūpesčiu toje pačioje įstaigoje duris atvėrė ir multisensorinis kambarys vaikams, turintiems autizmo, judėjimo, raidos ir psichologinių problemų. Ir tai – tik trupinėlis gražių ir prasmingų „Lions“ darbų. Be to, Plungės „liūtai“ remia ir antrus metus „Žemaičio“ redakcijos rengiamus mokyklų ir seniūnijų protų mūšius.

Likusios keturios ketvirtadienį vykusio „Protų mūšio“ dalyvės – Kulių gimnazijos, Liepijų mokyklos, Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazijos ir Plungės TVM komandos. Jos buvo sudarytos iš įvairių sričių specialistų, kad kuo lengviau pavyktų susidoroti su žaidimo klausimais. Į juos atsakant reikėjo turėti ir lituanistinių, ir matematinių, ir istorinių, ir muzikinių žinių. Žinoma, neapsieita ir be loginio mąstymo. Tik, kaip visada, nebuvo galima naudotis išmaniosiomis technologijomis.

Kaip ir anksčiau, žaidimas vyko ratų sistema: iš viso – šeši ratai ir kiekviename iš jų – po septynis klausimus. Atsakymus į klausimus vedėjas tradiciškai pateikė pasibaigus kiekvienam ratui. Iškilus neaiškumų ar įžvelgus netikslumų, R. Getvilas kvietė aiškintis ir diskutuoti – juk kiekvienas taškas ar jo dalis labai svarbi. Ir diskusijų išties būta. Bene aktyviausiai už menkiausio taško dalį kovojo „Lions“ klubo komanda. Būta ir kitokių pasiginčijimų, ypač atsakant į klausimus, ką reiškia žodis TIARA, ar kaip šokamas šokis TWERK.

Paaiškėjo finalininkai

Visos komandos stengėsi dėl kiekvieno taško, kad tik prasiskintų kelią į finalą, kuriame susirungs stipriausieji.

Pirmasis klausimų ratas it per sviestą ėjosi Liepijų mokyklos komandai, surinkusiai beveik maksimalų balų skaičių – šešis iš septynių. Žemiau rikiavosi keturis taškus pelniusi Kulių gimnazija, 3,4 taško surinkusi Žemaičių Kalvarijos M. Valančiaus gimnazija ir po 2,4 taško sukrapštę Plungės „liūtai“ ir TVM.

Prasidėjus antrajam klausimų ratui, komandos susikaupė ir stengėsi atsakyti į kiekvieną klausimą. Geriausiai tai padaryti vėl pasisekė Liepijų mokyklai, o prasčiausiai – kalvariškiams.

Susumavus visų šešių ratų taškus, paaiškėjo, jog finale išvysime pirmąją vietą užėmusią Liepiejų mokyklą, iš viso surinkusią 30,66 taško, antrąją vietą pelniusią Kulių gimnaziją, gavusią 29,66 taško, ir trečiosios vietos laimėtoją Plungės „Lions“ klubą, kurio sąskaitoje – 26,23 taško.

nuotrauka
Viso vakaro metu puikios nuotaikos nestokoję ƒ„Lions“ klubo vyrai džiaugėsi laimėję galimybę pasirodyti finale
 

Ketvirtoji vieta šioje protų kovoje atiteko Plungės TVM, žaidusiai be savo vadovo Audriaus Misiūno, kuris šįkart nutarė pastiprinti „Lions“ komandą, o penktoji – kalvariškiams, su kuriais drauge žaidė ir įstaigos direktorė Rasa Pakalniškienė.

R. Gentvilas dėkojo visoms komandoms už dalyvavimą, mokyklų vadovams – už tai, kad sugeba suburti savo darbuotojus bendrai veiklai, smagiam laiko praleidimui, ir apgailestavo, jog kai kurioms įstaigoms tai nepavyksta.