Į „Protų mūšio“ finalą – ir Nausodžio bei Platelių komandos

Gintarės KARMONIENĖS nuotraukos
Nausodžio seniūnijos komanda nuo pat pradžių užtikrintai žengė į priekį
Ketvirtadienį kavinėje „Fortūna“, Plungėje, surengtas antrasis „Žemaičio“ organizuojamo „Protų mūšio“ pusfinalis. Jame stipriausius ginklus – protus – surėmė penkios komandos – Nausodžio, Platelių ir Žemaičių Kalvarijos seniūnijų bei Varkalių ir Žlibinų bendruomenių. Prieš prasidedant žaidimui, kurio klausimai pareikalauja ne tik matematinių, lituanistinių, istorinių, muzikinių ir sportinių žinių bei pastabumo, visus susirinkusiuosius pasveikino antrus metus rengiamų protų kovų vedėjas Rimantas Gentvilas, linkėjęs visiems smagaus laiko.

Kaip įprastai, žaidimas vyko ratų sistema: iš viso – šeši ratai ir kiekviename iš jų – po septynis klausimus. Atsakymus į klausimus vedėjas, kaip ir ankstesnių „Protų mūšių“ metu, pateikė pasibaigus kiekvienam ratui. Tad diskusijų ir pasiginčijimų dėl vieno ar kito atsakymo buvo, ko gero, po kiekvieno klausimų septyneto – komandos kovojo už kiekvieną tašką ar net jo dalį, kad tik laimėtų kelialapį į vasarį vyksiantį „Protų mūšio“ finalą.

Pirmasis klausimų ratas sunkiausiai buvo įveikiamas komandai iš Žlibinų – ji surinko vos 0,33 taško. Kalvariškių komanda surinko 2,66 taško, tačiau vis tiek nebuvo pirma, mat po pirmojo rato lyderiavo Nausodžio ir Platelių seniūnijų bei Varkalių bendruomenės komandos, kurių sąskaitose buvo po 3,66 taško.

Prasidėjus antrajam klausimų ratui, komandos susikaupė ir įnirtingai ieškojo atsakymų į kiekvieną klausimą. Surėmę galvas komandų dalyviai ir tarėsi, ir ginčijosi, kol pateikė tą galutinį atsakymą. Šįkart prasčiausiai sekėsi komandai iš Žemaičių Kalvarijos, kuri surinko vos pusantro taško. Šioje komandoje žaidė bei savo žinias tikrinosi ir naujoji seniūnė Dovilė Brasaitė.

O štai Platelių komanda turėjo net du seniūnus – saviškį Robertą Šimkų ir Plungės seniūnijai vadovaujančią Dangirutę Jurkuvienę, gyvenančią Plateliuose. Savo žiniomis prie šios komandos sėkmės prisidėjo ir puikiai visiems pažįstami Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos Kraštovaizdžio apsaugos skyriaus vyriausioji specialistė, kultūrulogė Aldona Kuprelytė ir kraštotyrininkas, rašytojas bei žurnalistas Eugenijus Bunka. Žinoma, svarų indėlį į komandos užtikrintą kelionę „Protų mūšio“ finalo link įnešė ir kiti komandos nariai. Tad ne veltui Platelių seniūnijos komanda buvo viena iš pusfinalio lyderių – pelnę 27,66 taško, plateliškiai pateko finalą.

Kita finalo dalyvė – 29,16 taško surinkusi Nausodžio seniūnijos komanda, kuri, padedama seniūno Gintaro Domarko, istorijos mokytojos, žemaičių kultūros sergėtojos Dianos Gendvilienės bei kitų komandos narių, nuo pat pradžių užtikrintai skynėsi kelią į sėkmę.

Susumavus visus rezultatus, paaiškėjo, jog mažiausiai taškų prikapsėjo į kalvariškių komandos „kišenę“. Laipteliu aukščiau rikiavosi žlibiniškiai, po to – varkališkiai. Bet, kaip po žaidimo sakė ne vienas dalyvis, svarbiausia yra dalyvauti, o ne laimėti. „Mes taip smagiai praleidome laiką, pasitikrinome tai, ką žinome, ir pasipildėme savo galvas naujų žinių“, – įspūdžiais dalijosi komandos, pripažinusios, jog kai kurie klausimai išties buvo sudėtingi, o kai kurie tiesiog suktai pateikti.

„Svarbu gerai mąstyti, perkratyti smegenis ir neskubėti pateikti skubotų atsakymų, – po renginio kalbėjo dalyvavusieji „Protų mūšyje“. – Bet iš tikrųjų ne taškų kiekyje esmė – svarbiausia, jog išeiname pasisėmę gerų emocijų ir puikiai praleidę vakarą“.