Įkurtas pirmasis šalyje lengvosios pramonės klasteris

Įkurtas pirmasis šalyje lengvosios pramonės klasteris

Įkurtas pirmasis šalyje lengvosios pramonės klasteris

Trečiadienį Šiaulių pramonininkų asociacijoje šešios lengvosios pramonės įmonės bei Šiaulių universitetas pasirašė jungtinės veiklos sutartį ir įkūrė pirmąjį Lietuvoje Šiaulių regiono lengvosios pramonės klasterį.

Irena BUDRIENĖ

irena@skrastas.lt

Specializacija – drabužiai gyvūnams ir jų šeimininkams

Šiaulių pramonininkų asociacijos prezidentas Alvydas Stulpinas tai pavadino istoriniu įvykiu. Klasteris įkurtas siekiant suvienyti lengvosios pramonės įmones į aukštą pridėtinės vertės produktą kuriantį lengvosios pramonės tinklą.

Iki šiol daugelis regiono lengvosios pramonės įmonių dirbo šalies ir užsienio užsakovams, pigiai parduodamos darbo jėgą. Tikimasi, kad klasteris padės regiono įmonėms išeiti į platesnes rinkas su savo prekiniu ženklu ir savo vieningomis kolekcijomis, nes po vieną smulkioms įmonėms sunku konkuruoti europinėje rinkoje.

Šiaulių regiono lengvosios pramonės klasteris specializuosis drabužių ir aksesuarų naminiams gyvūnams, žirgams bei jų šeimininkams gamyboje. Sutartis pasirašyta po septynių mėnesių bendro Šiaulių pramonininkų asociacijos, Šiaulių tekstilės, trikotažo, avalynės gamybos įmonių bei VšĮ „Versli Lietuva“ darbo.

Sutarta dėl klasterio narių dalyvavimo tarptautinėse parodose, verslo misijų organizavimo, naujų partnerių paieškos, bendros rinkodaros ir viešinimo, paraiškų Europos Sąjungos paramai gauti pagal Klasterių programą teikimo.

„Simboliška, kad į pirmąjį Šiaulių regiono klasterį susibūrė būtent tekstilės įmonės, nes Šiauliai nuo seno garsėjo, kaip tekstilininkų, mezgėjų, siuvėjų miestas“, – sakė Šiaulių pramonininkų asociacijos prezidentas Alvydas Stulpinas.

Klasteris kaip viena įmonių šeima

„Klasteris patrauklus tuo, kad būdamas jo dalimi tampi žinomesnis, svarbesnis, su tavim labiau skaitomasi, lengviau gauti ES paramą, nei būnant vienam. Tačiau besikuriančio klasterio nariams svarbu suprasti, kad klasteris – lyg šeima, kurioje už bendrą reikalą turi sirgti kiekvienas klasterio narys, tai nėra konkurencija, tai lyg vienas kumštis“, – sakė Ieva Kyvienė, UAB „Sermėga“ direktorė.

Po lengvosios pramonės klasterio steigimo sutarties pasirašymo atvyko Panevėžio plastiko įmonių vadovų. Planuojama įkurti dar vieną – Šiaurės Lietuvos plastiko klasterį.

Jono TAMULIO nuotr.

KOLEKCIJA: Drabužiai šunims, kuriuos gamina UAB „Sermėga“, o demonstruoja įmonės direktorė Ieva Kyvienė netrukus bus pristatyti LITEXPO parodoje Vilniuje. Ši produkcija, padedant klasteriui, ketina skverbtis į Šiaurės šalių rinką.

PLANAI: Vienas – Šiaulių regiono lengvosios pramonės klasteris jau įkurtas, kitas – plastiko klasteris – dar planuojamas kurti. Apie pastarąjį tarėsi (iš kairės) Panevėžio krašto pramonininkų asociacijos prezidentas Aleksas Varnas, Šiaulių pramoninkų asociacijos prezidentas Alvydas Stulpinas ir VšĮ „Versli Lietuva“ klasterių veiklos koordinatorius Darius Lasionis.