Išrinko direktorių ligoninei

ŽEMAIČIO nuotr.
Plungės ligoninė netrukus vėl turės nuolatinį vadovą. Antradienį vykusią atranką puikiai įveikė metus ligoninei kaip laikinasis direktorius vadovavęs Remigijus Mažeika.

Tauragiškis buvo vienintelis kandidatas Savivaldybės rengtame konkurse ligoninės direktoriaus pareigoms eiti ir, kaip informavo meras Audrius Klišonis, atrankoje pasirodė labai gerai – surinko 9,27 balo iš 10.
R. Mažeikos tinkamumą vadovauti ligoninei vertino A. Klišonio potvarkiu sudaryta komisija, į kurią buvo pakviestas Kauno klinikų atstovas, taip pat dviejų regioninių ligonių – Tauragės ir Kretingos – vadovai, Savivaldybės administracijos atstovai. Komisijai vadovavo mero patarėjas Žydrūnas Purauskis.
Kitą dieną po atrankos R. Mažeika buvo pakviestas pokalbiui su A. Klišoniu. „Kandidatas atsakė į mano klausimus, esu jais patenkintas, o ir tas faktas, kad atrankoje komisija jam skyrė 9,27 balo, rodo, jog mano nuomonė, kad R. Mažeika yra tinkamas vadovauti Plungės ligoninei, turi tvirtą pagrindą“, – „Žemaičiui“ sakė meras.
Prieš skiriant R. Mažeiką Plungės ligoninės direktoriumi beliko atlikti paskutinę procedūrą – sulaukti Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pažymos apie jį. Įstatymai numato, kad jei iš STT minėtoje pažymoje pateiktos informacijos matyti, kad asmuo neatitinka nepriekaištingos reputacijos reikalavimų arba jeigu iš į pareigas asmenį skiriančiam subjektui žinomos informacijos visumos gali būti padaryta išvada, kad paskyrus asmenį į pareigas kils korupcijos rizika, tas asmuo neturėtų būti skiriamas į pareigas.
Bet kokiu atveju vertinti iš STT gautą informaciją ir pasverti galimas rizikas vienašališkai galės tik meras A. Klišonis. Jo žodis bus lemiamas sprendžiant, ar įtariamojo statusą STT atliekamame tyrime dėl galimos korupcijos Šiaulių respublikinėje ligoninėje, kuriai vadovavo iki 2021-ųjų vasaros ir iš kurios sveikatos apsaugos ministro buvo atleistas nusižudžius jaunai medikei, turintis R. Mažeika nesudarys korupcijos rizikos vadovaudamas Plungės ligoninei.