
Naujausios
Reikia sutikti – šiais laikais žmones jau retai kas stebina. Visokių keistenybių esame matę ir mūsų brangiojoje Plungėje, bet kiaulių tako regėti dar neteko. Ypač tokioje vietoje kaip mūsų miesto parkas, kuris dar mena kunigaikščių Oginskių didybę. Ir bam – kiaulių takas...
„Pasodino parkas gražiausią vaismedžių sodą, įrengė gėlynus, takus nutiesė – tik vaikščiok ir džiaukis. Bet ne, atsiranda tokių, kurie į tuos takus ranka numoja ir kelią sau trumpina skersai per pievą, žolyną mindo. Tada pastatė ženklą, kad toj vietoj eiti draudžiama – žmonės vis tiek ėjo. Niekaip negalima jų išmokyti elgtis kultūringai. Galiausiai atsirado tie užrašai, kad čia kiaulių takas. Geriau ir nesugalvosi“, – tokio sumanymo autorių išmone stebėjosi ir ją gyrė mūsų skaitytoja Vida.
Moteris sakė tądien nei nueidama į bažnyčią, nei grįždama iš jos nematė nė vieno, kuris būtų drįsęs žengti kiaulių taku. „Gal suveikė?“ – svarstė ji.
Vis tik pačiam „Žemaičiui“ apsilankius parke ir fotografuojant taip išmoningai užvadintą taką, kur buvus, kur nebuvus juo parkulniavo viena parko lankytoja. Paklausta, ar nemačiusi užrašo tako pradžioje, ar ranka į jį numojusi, moteris nenorėjo leistis į kalbas – pagreitinusi žingsnį nėrė pro vartus į Dariaus ir Girėno gatvę.
Akivaizdu, kad ši naujovė įspūdį daro ne visiems. Vis tik didžioji dalis parko lankytojų, mokančių skaityti ir turinčių humoro jausmą, reikia manyti, supras šiuo užrašu siunčiamą žinutę ir pasivaikščiojimui pasirinks kitą maršrutą.
„Žemaitis“ netruko išsiaiškinti, kad tokiu pavadinimu nedrausmingų praeivių išmintą taką pakrikštijo parką prižiūrinčio Žemaičių dailės muziejaus direktorius Alvidas Bakanauskas.
Jis sakė, kad muziejus išbandė jau ne vieną priemonę, kaip atbaidyti praeivius nuo noro trumpinti sau kelią skersai per naujai pasodintą vaismedžių sodą, tačiau nė viena negelbėjusi – vis dar atsiranda tokių, kurie trypia ne tik sodą, bet ir jį rėminančio gėlyno lysvę.
O juk apeiti sodą specialiai tam išpiltais takais užtrunka vos porą minučių. Kad būtų patogiau, parko prižiūrėtojai skalda užpylė net dalį senojo brukio, tačiau vis tiek pasitaiko lipančių per gėlynus ir besibraunančių per jaunuolyną.
„Tegul dabar eina, kas kiaulės yra“, – sako A. Bakanauskas.
Pasak jo, su panašia problema anksčiau kovota ir centrinėje parko dalyje, esančioje tarp rūmų ir žirgyno. Esą seniau ir ten netrūkdavo gėlynus trypiančių lankytojų, tačiau parko prižiūrėtojai skubėdavo sudrausminti taip besielgiančius. Panašu, kad tokiu būdu pavyko išgyvendinti šią „madą“.
„Mūsų žmonėms vis dar reikia to paauklėjimo. Būna, kad ir su šuniukais vaikšto bei nesurenka jų palikto turto. Iš dalies gal ir mūsų klaida, kad dar nespėjom įrengti specialių šiukšliadėžių šunų išmatoms. Bet yra juk paprastų šiukšliadėžių, galima ten mesti. O ir parko takus stengiamės prižiūrėti žiemą vasarą, kad nebūtų balų, kad būtų nukastas sniegas. Bet kai kam vis tiek geriau per žolyną, per gėlynus...“ – neslepia apmaudo A. Bakanauskas.