Joniškio valdžia dar neturi ateities vizijos

Joniškio valdžia dar neturi ateities vizijos

Joniškio valdžia dar neturi ateities vizijos

Antradienį mišri Joniškio rajono tarybos frakcija, pasigedusi Joniškio vystymo perspektyvų 2014–2020 metais plano, pasikvietė pokalbiui valdančiąją koaliciją. Bet paaiškėjo, kad ateities vizijos rajono valdžia kol kas neturi, „išmesta“ tik viena kita idėja apie galimą infrastruktūros gerinimą verslui arba žemdirbių kooperaciją gamybai.

Loreta RIPSKYTĖ

loretar@skrastas.lt

Apie ateities planus nieko nežinoma

Mišrios frakcijos seniūnė socialdemokratė Aldona Viteikienė „Šiaulių kraštui“ dar prieš susitikimą sakė, kad rajono valdančiųjų prašoma pateikti miesto ir rajono ateities gaires bei priemones. Nors teliko du mėnesiai iki 2014–2020 metų finansinio laikotarpio pradžios, apie galimą būsimą dalyvavimą projektuose nieko nežinoma.

„Artėja šios Tarybos kadencijos pabaiga, o naujų pamatų nepaklota,“– teigė A. Viteikienė.

Į mišrios opozicinės frakcijos kvietimą atsiliepė 12 iš 25 Tarybos narių, tačiau daugelis jų atėjo pasiklausyti, ką pasakys opozicija, o ne pasiūlyti idėjų.

Reikia pasirinkti kryptį

Rajono meras Gediminas Čepulis teigė, kad kol kas administracija neturi informacijos apie būsimas programas, tad planų, kur ir kam skirtų lėšas, pasakyti negali.

Savivaldybės administracijos atstovai teigė laukiantys idėjų iš rajono politikų, kad turėtų iš ko rengti strategiją.

„2007–2013 metais Joniškio rajono prioritetas buvo socialinė sritis. Naujuoju laikotarpiu reikia pasirinkti naują kryptį, kuri dabar bus svarbiausia,“ – bandė politikus nukreipti tinkama linkme Savivaldybės Ekonominės plėtros ir investicijų skyriaus strateginio planavimo vyriausioji specialistė Inga Jasiūnienė.

Siūlė atsižvelgti į verslą

Opozicijos atstovai mėgino sugeneruoti keletą idėjų.

Socialdemokratas Mindaugas Balčiūnas siūlė stengtis suburti vietos verslininkus, išklausyti jų norus, pageidavimus, pritraukti verslo atstovų investicijoms iš kitur. Tačiau pirmiausia derėtų sukurti verslui reikalingą infrastruktūrą. Galbūt kažkur reikia sutvarkyti kelią, gal apšvietimą, šaligatvius.

Nebenaudojamus Savivaldybei priklausančius pastatus derėtų palankiomis sąlygomis pasiūlyti verslui, nes dabar kai kurie jų stovi neprižiūrimi ir gali per keletą metų pavirsti „laužu“.

„Mums reikia pereiti prie pridėtinę vertę kuriančių dalykų,“ – sakė Mindaugas Balčiūnas.

Jis taip pat priminė, kad būtina Savivaldybei daugiau lėšų investuoti į Žagarę, nes artėja 2015 metai, kai miestas taps Lietuvos kultūros sostine.

Žagarės ateitį M.Balčiūnas sakė matantis kaip „senjorų rojų“. Sukūrus tinkamą infrastrukūtą, teikiant pakankamai socialinių, sveikatinimo, medicinos priežiūros, kultūrinių paslaugų, galbūt pavyktų pritraukti į šį miestą garbaus amžiaus žmonių iš didžiųjų miestų, kur jie gautų kasdienę pagalbą, gyventų gražios gamtos apsuptyje.

Būta netikėtų siūlymų

Apie žemės ūkio verslo skatinimą kalbėjo socialdemokratas Romas Karūžna. Pasak jo, į Joniškį, žemdirbių kraštą, gamyklų, didelių įmonių statytojai vargu ar ateis, tad reiktų iniciatyvos burti rajono žemės ūkio atstovus gaminti ne tik žaliavą, bet ir galutinį produktą.

Susiėję rajono Tarybos nariai išsakė ir netikėtų, palaikymo iš kitų nesulaukusių arba sukritikuotų idėjų. Pavyzdžiui, tarp „Kepalių bekono“ ir miesto statyti spirito gamyklą, idant ji užlaikytų nuo kiaulių kompleksų sklindančius kvapus, arba – pastatyti Joniškyje šiuolaikinį daugiabutį kaip Vilniuje ar kitame didmiestyje.

Po dvi valandas trukusių diskusijų išsiskirstyta be rezulatatų, nusprendus ateityje kviesti tikslinių grupių susitikimus su politikais.

Autorės nuotr.

SIŪLYMAS: Opozicinės mišrios frakcijos atstovas Mindaugas Balčiūnas (pirmas iš kairės) pasiūlė 2014–2020 metų laikotarpiu rajono strategijoje prioritetine rinktis verslo kryptį.

PRODUKTAS: Socialdemokratas Romas Karūžna ragino burti žemdirbius, kad jie gamintų ne tik žaliavą, bet ir galutinį produktą.