Gintarės KARMONIENĖS nuotraukos
Susirūpinta dėl neapšviestos perėjos prie meno mokyklos
Neseniai po ilgesnės pertraukos į posėdį rinkosi Plungės rajono savivaldybės Saugaus eismo organizavimo komisijos nariai. Vienus pirmųjų jie aptarė Tarybos nario Jono Mockūno prašymus, susijusius su eismo saugumu Plungėje. Pirmiausia jaunasis politikas atkreipė dėmesį į esą nesaugų išvažiavimą iš J. Biliūno gatvės į Vytauto gatvę, sukant nuo Savivaldybės bažnyčios link, vėliau – į situaciją prie Kultūros centro. Susirūpinimą Tarybos nariui kelia ir neapšviestos pėsčiųjų perėjos, ypač esanti Laisvės gatvėje, prie Mykolo Oginskio meno mokyklos.

Siūlė įrengti sferinius kelio veidrodžius

Tarybos narys prašymą įrengti sferinį veidrodį J. Biliūno ir Vytauto gatvių sankryžoje, prie Savivaldybės, pateikė dar pernai lapkritį. Anot jo, tokia priemonė, sprendžiant prasto matomumo klausimą, būtų, ko gero, geriausia išeitis.

Saugaus eismo organizavimo komisijai pirmininkaujantis Arūnas Juozas Auškalnis pasidžiaugė, kad J. Mockūnas pastebėjo išties pavojingą situaciją, tačiau pažymėjo, jog šiandien ši problema – nebe tokia opi. Anot pirmininko, vairuotojams, sukantiems iš J. Biliūno gatvės į dešinę, bažnyčios link, matomumas kažkiek atsivėrė pakeitus automobilių statymo būdą aikštelėje ties Vytauto gatvės 14-uoju numeriu pažymėtu pastatu.

Tada Tarybos narys domėjosi, ar vairuotojai paiso šios naujovės. A. J. Auškalnis neslėpė, jog pirmosiomis dienomis šiokių tokių nesklandumų būta, tačiau vairuotojai esą netruko apsiprasti. Tą patį aiškino ir Savivaldybės viešosios tvarkos specialistas Antanas Gedrimas: „Keletą rytų pastovėjome toje vietoje ir dabar – viskas gerai.“

„Gal prisidėjo ir tai, kad įstaigos iš to pastato (Vytauto g. 14 – aut.) išsikėlė į Paprūdžio gatvę“, – pridūrė pirmininkas. Pasak jo, turės keistis ir tų vairuotojų, kurie savo transporto priemones rikiuoja centrinėje Plungės gatvėje, pagal Kultūros centro pašonę, įpročiai. Mat pavasarį ketinama ir ten pakeisti mašinų statymo būdą – bus leista juos statyti tik kampu. Tikimasi taip pagerinti matomumą išvažiuojantiesiems iš Kultūros centro aikštelės į Dariaus ir Girėno gatvę.

Tiesa, šioje vietoje J. Mockūnas taip pat siūlė pastatyti sferinį kelio veidrodį, bet, anot A. J. Auškalnio, geriau išvis pašalinti prasto matomumo priežastį, nei kažkiek jį pagerinti. Žinoma, tai turės savo kainą – maždaug trečdaliu sumažės vietų automobiliams.

nuotrauka
 Tarybos narys prašė įrengti sferinį veidrodį J. Biliūno ir Vytauto gatvių sankirtoje.
 

Siekis – apšviesti visas pėsčiųjų perėjas

Kitas J. Mockūno prašymas – įrengti tinkamą apšvietimą pėsčiųjų perėjoje prie M. Oginskio meno mokyklos. Anot Tarybos nario, tamsiu paros metu važiuojant pro meno mokyklą, nematyti nei prie jos esančios pėsčiųjų perėjos, nei to, ar kas toje vietoje kerta gatvę. Politiko nuomone, tokioje vietoje, kur tiek mašinų, tiek pėsčiųjų judėjimas – itin didelis, tinkamas apšvietimas tiesiog būtinas.

Kad įvardyta pėsčiųjų perėja – išties problematiška, neneigė ir komisijos pirmininkas. Pasak jo, neapšviesta ir perėja per Kalniškių gatvę, pareinant nuo mokyklos į A. Jucio gatvės namų kvartalą.

A. J. Auškalnis akcentavo, jog siekiamybė – kad Plungėje neliktų neapšviestų pėsčiųjų perėjų, o naujos būtų įrengtos tik su specialiu apšvietimu, bet kartu ir priminė, jog yra numatyta Laisvės gatvės atkarpos nuo A. Jucio gatvės iki Rietavo gatvės rekonstrukcija. Todėl abejojama, ar dabar tikslinga išlaidauti pavienių perėjų apšvietimui.

Vis tik Vetos ūkio skyriaus vedėjas Arvydas Liutika priminė, kad kol bus sulaukta minėtos Laisvės gatvės atkarpos tvarkymo darbų, gali praeiti ne vieneri metai, o pėsčiųjų saugumui grėsmė kyla jau dabar.

„Pavojus išties yra, nes judėjimas ten – didelis, o nei apšvietimo, nei normalaus perėjimo iš A. Jucio gatvės kvartalo į Kalniškių gatvę nėra. Visus skatiname vaikščioti pėsčiomis, kad būtume sveiki, o kur saugumas?“ – retoriškai klausė A. Liutika.

Komisija nutarė Savivaldybės administracijai teikti siūlymą peržiūrėti visas mieste esančias pėsčiųjų perėjas ir rekomenduoti apšviesti visas neapšviestas, nežiūrint į planuojamus gatvių rekonstrukcijos darbus, o naujas perėjas įrengti tik su tinkamu apšvietimu.

Atskirai bus atkreiptas dėmesys į perėją ties meno mokykla, kurią J. Mockūnas įvardijo karštuoju tašku, mat šia perėja dažniausiai naudojamasi tamsiuoju paros metu, kadangi užsiėmimai M. Oginskio meno mokykloje vyksta antroje dienos pusėje ir baigiasi vakare, jau sutemus.