Kaip „Sodra“ senjorui Kalėdas pavogė

Asociatyvi nuotrauka
Pranas neslepia apmaudo dėl to, kad per šventes buvo priverstas skaičiuoti paskutinius centus
Sugadinti nuotaiką ir pavogti Kalėdas, pasirodo, gali ne tik Grinčas, bet ir „Sodra“. Tuo įsitikino mūsų skaitytojas Pranas (jo prašymu vardas pakeistas), kuris atėjęs į redakciją papasakojo neįtikėtiną istoriją, nutikusią gruodžio mėnesį, kada dėl sunkiai suprantamo „Sodros“ sprendimo buvo sugadintos šventės, anūkai negavo dovanų, liko nesumokėti ir mokesčiai už komunalines paslaugas.

Pasvarstęs ir pasitaręs su artimaisiais Pranas nutarė, kad apie šį nutikimą būtina papasakoti ir kitiems žmonėms, kad jie pakliuvę į tokią pačią situaciją nenumotų ranka, nepabijotų pakovoti už tai, kas jiems teisėtai priklauso.

„Dabar esu pensininkas, o prieš tai kurį laiką buvau išvykęs dirbti į užsienį. Bet 2007 metais sugrįžau ir dabar gaunu dvigubą pensiją. Esu registruotas Plungėje, gyvenamoji vieta nepasikeitusi kone penkis dešimtmečius. Na ir štai, su žmona pradėjome ruoštis didžiosioms metų šventėms, planuoti dovanas ir vaišių stalą savo artimiesiems, todėl gruodžio mėnesio pensijos laukiau kaip išganymo. Deja, pinigų taip ir nesulaukiau. Maža to, niekas nė nesiteikė pranešti, kad per šventes liksiu be cento kišenėje“, – nemalonią situaciją prisiminė Pranas.

Anot mūsų pašnekovo, pensijos išmoka jį visada pasiekdavo laiku – mėnesiui besibaigiant. Tad vos sulaukęs švenčių pabaigos jis nuskubėjo į „Sodros“ Plungės skyrių aiškintis, kas per šposai vyksta. Ir čia lyg iš giedro dangaus specialistė jam pranešė – pensija sustabdyta, štai telefono numeris, skambink bei teiraukis, mes daugiau nieko nežinom...

Kiek atsikvošėjęs vyras surinko duotą telefono numerį. Atsiliepusi moteris jam pranešė, kad šiuo metu pensijos mokėjimas jam laikinai sustabdytas, nes vyras neva išvykęs į kitą teritoriją. Apie kokią teritoriją buvo kalbama, nė pats senjoras nesuprato.

„Grynai svieto pabaiga, ne kitaip. Kokia dar kita teritorija?! Daug metų gyvenu Plungėje, tame pačiame bute, su ta pačia žmona, net telefono numeris nepasikeitęs! Jeigu jiems kažkas buvo neaišku su ta mano pensija, galėjo pranešti, o čia – nei laba diena, nei viso gero“, – negalėjo patikėti plungiškis.

Pranas iki šiol stebisi, kodėl apie pensijos sustabdymą negavo jokio pranešimo nei telefonu, nei registruotu laišku, nors per savo gyvenimą yra sukaupęs net 50-ies metų darbo stažą. Pasak plungiškio, pavėlavus sumokėti mokesčius, valstybinės institucijos yra pasiruošusios žmogui paskutinius triusikus numauti, o čia...

Galiausiai sausio pradžioje plungiškis sulaukė informacijos, kad pensijos mokėjimas bus vėl atnaujintas, tik paaiškinimo, nuo kada tai įvyks, vėlgi nebuvo.

Norėdamas sužinoti, dėl kokių priežasčių plungiškis gruodį liko be pensijos, „Žemaitis“ pakalbino Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos komunikacijos skyriaus patarėją Malgožatą Kozič. Susipažinusi su šiuo konkrečiu atveju ji paaiškino, kad... įvyko klaida.

„Paaiškėjo, kad jūsų skaitytojo Prano atveju įvyko žmogiška klaida, dėl kurios mes labai apgailestaujame. Kadangi vyriškis turi įgijęs darbo stažo užsienyje ir užsienio valstybė jam skyrė senatvės pensiją, nuo šiol pensiją už Lietuvoje įgytą stažą jam mokės ne teritorinis „Sodros“ skyrius, o „Sodros“ Užsienio išmokų skyrius. Bet, kaip bebūtų, pensijos mokėjimas tikrai negalėjo ir neturėjo būti nutrauktas. Deja, įvyko klaida“, – paaiškino atstovė.

Anot M. Kozič, kiekviename darbe pasitaiko žmogiškų klaidų, o šiuo atveju ypač apmaudu, kad šis laikinas nesusipratimas turėjo įtakos pensijos pristatymo terminui ir sukėlė gyventojui sunkumų.

„Suprantame, jog pensininkams yra labai svarbu pensijas gauti laiku, todėl labai apgailestaujame dėl susiklosčiusios situacijos ir nuoširdžiai atsiprašome skaitytojo“, – pridūrė „Sodros“ atstovė.

O „Žemaitis“ savo ruožtu primena, kad kilus klausimų dėl pensijos dydžio, pristatymo formos ar laiko, visuomet galima kreiptis į „Sodros“ informacijos telefonu 8 5 250 0883 arba į artimiausią „Sodrą“ klientų aptarnavimo skyrių.