Jurgitos NAGLIENĖS nuotrauka
Susirūpinta, kodėl skulptūra nečiurlena vanduo
Akylesni plungiškiai vaikščiodami parko takais ir grožėdamiesi gamta spėjo pastebėti, o paskambinę į „Žemaičio“ redakciją ir pranešti, kad kažkas atsitiko skulptūrai, skirtai žymiam kompozitoriui ir dailininkui Mikalojui Konstantinui Čiurlioniui.

2018 metais atidengta skulptūra sukonstruota taip, kad ja iš viršaus tekėtų vanduo, čiurlendamas leistųsi žemyn ir apačioje, įveikęs kelias kaskadas, apsuptų visą paminklą. Kelerius metus skulptūra, pavadinta „Sakme“, lankytojus į parką traukė ir žavėjo šiuo skulptorės Dalios Matulaitės sumanymu, tačiau šiemet sulaukus pavasario plungiškiai ėmė spėlioti, kas atsitiko, kad neliko šio smagaus vandens čiurlenimo.

Dar ankstyvą pavasarį Plungės Senamiesčio aikštėje, šalia Kultūros centro, buvo įjungtas pagrindinis miesto fontanas, netrukus vandens čiurkšlėmis ėmė šokti ir parke tarp Žirgyno bei rūmų esantis tvenkinėlis, tačiau M. K. Čiurlionio skulptūroje įkomponuotos vandens kaskados liko tuščios.

Matydami tokį vaizdą parko lankytojai kalbėjo, esą liūdna, kad į gražius sumanymus investuojami didžiuliai pinigai, tačiau rezultatu džiaugiamasi tik metus kitus.

„Esu didelė fontanų ir tekančio vandens kaskadų gerbėja, mėgstu prie jų stabtelėti ir pasigrožėti. Prie fontanų einame ir su vaikais. Mėgstame užsukti ir į Plungės parką, ant suoliuko pasėdėti, ledų suvalgyti, vandens čiurlenimo pasiklausyti. Bet šiemet pastebėjome, kad neveikia vandens kaskada prie M. K. Čiurlionio skulptūros. Liūdnai atrodo tiek pati skulptūra, tiek ją supantis tuščias ir apdumblėjęs baseinėlis. Nejaugi ši vieta ilgainiui taip ir liks apleista bei visų užmiršta?! Liūdnas vaizdelis ir tiek“, – kalbėjo į „Žemaitį“ užėjusi plungiškė Laima.

Jos nuogąstavimus perdavėme parką prižiūrinčio Žemaičių dailės muziejaus direktoriui Alvidui Bakanauskui.

„Su ta skulptūra viskas gerai yra, tiesiog negalime paleisti vandens, kol negavome užsakytų specialių chemikalų, kurie apsaugo vandens siurbliukus nuo užkalkėjimo. Situacija žinoma ir kontroliuojama, greitu metu viskas ims veikti“, – patikino direktorius.

Neilgtrukus po šio pokalbio M. K. Čiurlioniui skirta skulptūra išties ėmė čiurlenti vandens srovė, net didesnė nei įprastai. Belieka pakviesti visus į parką pasidžiaugti atgijusia gamta ir šiuo meno kūriniu, o muziejui palinkėti bent jau kitam šiltajam sezonui pasiruošti iš anksto, kad jis neužkluptų netikėtai kaip kelininkus žiema.