Kelionė autobusu baigėsi liūdnai

Asociatyvi nuotrauka
Dauguma gyventojų, ypač vyresnio amžiaus, renkasi keliauti viešuoju transportu, tik štai ne visos suplanuotos kelionės baigiasi sėkmingai. Taip nutiko į „Žemaičio“ redakciją paskambinusiai plungiškei Stanislavai. Moteris papasakojo apie vieną iš kelionių Plungės miesto autobusu, kurios metu smarkiai susitrenkė.

Nespėjo įsikibti

Stanislava pasakojo lapkričio 30-ąją iš pat ankstyvo ryto išsiruošusi į miesto polikliniką atlikti kraujo tyrimų. Nuėjusi į artimiausią stotelę, sulaukė reikiamo autobuso ir įlipo į jį.

„Lyg niekur nieko įlipau į autobusą ir jau dairiausi, kur galėčiau prisėsti. Bet, žinote, esu garbingo amžiaus moteris, man 89-eri metai, atitinkamas ir zgrebnumas. Nespėjau nė dorai apsižvalgyti, kai autobuso vairuotojas taip stipriai trūktelėjo iš vietos, kad tėškiausi tiesiai ant grindų“, – pasakojo moteris.

Tuo metu, anot Stanislavos, autobusas buvo praktiškai tuščias, tik viena moteris važiavo kartu. Ji esą suskubo teirautis, ar senjorei viskas gerai, bet netrukus kitoje stotelėje išlipo.

O pati Stanislava tikino turinti įtarimą, kad parkritusi kurį laiką gulėjo be sąmonės. Kai atgavo amą ir šiaip ne taip atsistojo, nusvirduliavo iki vairuotojo klausti, kur ją veža, bet pamačiusi stotelę netoli namų, sutrenkta galva bei skaudančiais šonais išlipo iš autobuso.

Nesikreipė pagalbos

Plungiškė paaiškino, kad dėl šio incidento į medikus nesikreipė, nors prasitarė iki šiol dar jaučianti skausmus. Nepranešė nei Plungės autobusų parkui – sako nesiryžusi to padaryti, tačiau norinti, kad apie šį nutikimą perskaitę autobusų vairuotojai būtų dėmesingesni keleiviams.

Apie šį incidentą „Žemaitis“ kalbėjosi su Plungės autobusų parko direktoriumi Gintu Orda. Paprašėme jo plačiau pakomentuoti šį keistą nutikimą.

„Vos tik gavome pranešimą apie įvykį, pasikvietėme pokalbiui minėto autobuso vairuotoją, kadangi žinant konkretų kelionės laiką labai paprasta surasti, kas vairavo. Mūsų vairuotojai yra ganėtinai solidaus amžiaus – tikrai ne tie, kurie greitai bei manevringai važinėtų miesto gatvėmis. O minėtas vairuotojas patvirtino, kad tik pradėjęs važiuoti kažkokį sujudimą ir šurmulį autobuse girdėjo, bet, anot jo, buvo susitelkęs į kelią. Kadangi nebuvo jokio prašymo iš keleivių sustoti, ramiai važiavo toliau“, – G. Orda dėstė aplinkybes, kurias pavyko išsiaiškinti po žurnalistų skambučio.

Plungės autobusų parko direktorius stebėjosi, kad keleivė išlipdama savo stotelėje nepratarė nė žodžio, bet lyg niekur nieko nukulniavo savo keliais, o praėjus kelioms savaitėms nutarė kreiptis į laikraštį.

Pasak G. Ordos, jeigu moteris būtų pranešusi iškart po nutikimo, dar būtų buvę galima peržiūrėti vaizdo kamera, kuri yra įmontuota autobuso viduje, užfiksuotą vaizdo įrašą, bet po savaitės esą šie įrašai yra ištrinami.

Ką svarbu žinoti

Norint išvengti keblios situacijos, į kokią papuolė mūsų skaitytoja Stanislava, prieš važiuojant viešuoju transportu būtina iš anksto žinoti kelis patarimus. Keleiviams patariama iš anksto pasiruošti smulkių pinigų bilietėliui arba patį bilietėlį, lipti pro priekines transporto priemonės duris, o įlipus nedelsiant atsisėsti arba laikytis tam skirtose vietose.

Dažniausiai pasitaikantys incidentai viešajame transporte – nukritimai transporto priemonei staigiai pradėjus judėti ar staigiai stabdant. Reikia prisiminti, kad viešasis transportas kursuodamas miesto gatvėmis gali bet kada atsidurti avarinėje situacijoje, o kad jos išvengtų, vairuotojui gali tekti atlikti staigų manevrą.

Keleiviui susižeidus, būtina apie tai nedelsiant informuoti vairuotoją. Reikia suprasti, kad vairuotojai ne visada gali pastebėti kiekvieną keleivį. Jei incidento metu nukentėjusysis pagalbos atsisakė, o sužeidimai ar traumos pasireiškė praėjus tam tikram laikui, keleivis turėtų kreiptis į medikus ir informuoti apie įvykusį incidentą viešajame transporte. Jei atlikus tyrimą bus nustatyta, kad sužeidimai, traumos atsirado dėl incidento viešajame transporte, keleivis galės kreiptis į draudimo bendrovę dėl draudimo išmokos.