Per kiek sutaisys? Per protingą terminą...

„Žemaičio“ nuotr.
Asociatyvi nuotrauka.
Prieš ku­rį lai­ką į „Že­mai­čio“ re­dak­ci­ją krei­pė­si prū­sa­liš­kis vy­ras (jo var­das ir pa­var­dė re­dak­ci­jai ži­no­mi – aut.), ku­rį pa­pik­ti­no vie­nos vers­lo įmo­nės ne­si­skai­ty­mas su sa­vo klien­tais. „Kiek ga­liu lauk­ti?! Prieš du mė­ne­sius įda­viau re­mon­tuo­ti ne­se­niai įsi­gy­tą grąž­tą, bet jis man ne­grą­ži­na­mas. Nei re­mon­tuo­ja, nei pi­ni­gus ati­duo­da, nei kaž­ką ki­tą siū­lo. Ar vers­li­nin­kai ga­li taip elg­tis su sa­vo klien­tais?“ – klau­sė žmo­gus.

Prū­sa­liš­kis pa­sa­ko­jo, kad ba­lan­džio 12-ąją Plun­gė­je esan­čios įmo­nės „V. Pa­da­gas ir Ko“ par­duo­tu­vė­je įsi­gi­jo elekt­ri­nį „Hi­ta­chi“ fir­mos grąž­tą, už ku­rį su­mo­kė­jo 65 eu­rus. Nau­do­jo­si neil­gai – esą jau bir­že­lį, grę­žiant len­tas, įran­kis ėmė rūk­ti. Ta­da nu­ve­žė jį į par­duo­tu­vę re­mon­tuo­ti. Po po­ros sa­vai­čių grąž­tas bu­vo grą­žin­tas kaip ne­va jau vei­kian­tis, bet... Pa­sak vy­ro, kai įran­kį įjun­gė iš­ban­dy­ti, iš jo net ug­nis pra­dė­jo ei­ti. Žo­džiu, vėl te­ko grįž­ti į par­duo­tu­vę.

„Ir rū­ko, ir ug­nis ėjo. Jau ma­niau, kad nu­trenks ma­ne. Tai­gi vėl iš­si­ruo­šiau į par­duo­tu­vę. Grąž­tą iš ma­nęs paė­mė ir pa­sa­kė, kad veš tai­sy­ti į Klai­pė­dą. Aš iš­kart sa­kiau, kad ne­no­riu jo­kių re­mon­tų. Pra­šiau grą­žin­ti pi­ni­gus ar­ba duo­ti ki­tą grąž­tą. Ir pri­mo­kė­ti su­ti­kau, bet jie nė­jo su ma­nim į kal­bas – esą tai­sys ir vis­kas. Tai bu­vo lie­pos 12-ąją“, – pa­sa­ko­jo žmo­gus.

Nors praė­jo tik­rai ne­ma­žai lai­ko, vy­ras grąž­to neat­ga­vo. „Jau po pir­mo­jo ge­di­mo bu­vo aiš­ku, kad pre­kė ne­pa­ti­ki­ma. Tad ne­sup­ran­tu, ko­dėl, kai su­ge­do ant­rą­kart, ne pi­ni­gus grą­ži­no, o vėl paė­mė re­mon­tuo­ti. O da­bar dar ir ne­grą­ži­na. Juk aš tą grąž­tą pir­kau ne šiaip sau, o to­dėl, kad jis man rei­ka­lin­gas. Pi­ni­gus už jį su­mo­kė­jau, o nau­do­tis ne­tu­riu kuo. Gau­nu tik 300 eu­rų pen­si­jos, tad 65 eu­rai man ga­na di­de­lė su­ma“, – py­ko prū­sa­liš­kis. Dėl to, kad su juo ne­si­skai­to­ma, žmo­gus krei­pė­si ne tik į ži­niask­lai­dą, bet ir į Vals­ty­bi­nę var­to­to­jų tei­sių ap­sau­gos tar­ny­bą.

Aiš­kin­da­ma­sis si­tua­ci­ją, „Že­mai­tis“ pir­miau­sia su­si­sie­kė su UAB „V. Pa­da­gas ir Ko“ va­do­vu Vy­tau­tu Pa­da­gu. Šis pa­sa­kė, kad apie pre­kę ir jos re­mon­tą nie­ko ne­ži­no, bet pa­ža­dė­jo pa­si­do­mė­ti ir in­for­muo­ti.

Net­ru­kus „Že­mai­tis“ su­lau­kė skam­bu­čio. Tie­sa, skam­bi­no jau ne­be V. Pa­da­gas, o grąž­to „Hi­ta­chi“ re­mon­tu be­si­rū­pi­nan­tis meist­ras. Pas­ta­ra­sis iš pra­žių net pri­si­sta­ty­ti ne­no­rė­jo, bet vė­liau vis dėl­to pa­sa­kė, kad yra ga­ran­ti­nio ap­tar­na­vi­mo pa­slau­gą tei­kian­čios UAB „Gi­ta­na“ at­sto­vas Ar­tū­ras Idze­lis.

Pa­sak la­bai iš­kal­bin­go meist­ro, prieš skųs­da­ma­sis žmo­gus tu­rė­tų at­kreip­ti dė­me­sį į du da­ly­kus. Pir­ma, pa­gal­vo­ti apie tai, ar daik­tą tik­rai nau­do­jo pa­gal pa­skir­tį. Ant­ra, iš­siaiš­kin­ti, koks ter­mi­nas ski­ria­mas to­kių įran­kių re­mon­tui.

„Taip, šį grąž­tą ga­vau jau ant­rą kar­tą. Pir­mą­kart jis ma­ne pa­sie­kė vei­kian­tis, net ne­tu­rė­jau ko re­mon­tuo­ti. Kai ga­vau ant­rą­kart, nu­sta­čiau ge­di­mą ir ko­kią de­ta­lę rei­kia keis­ti. Ka­dan­gi de­ta­lės ne­tu­rė­jau, krei­piau­si į ga­min­to­ją. Už­sa­ky­mą jam iš­siun­čiau lie­pos 23-ią­ją. Ži­no­ma, vis­kas ga­lė­tų vyk­ti grei­čiau, bet ga­min­to­jas yra lė­tes­nis nei no­rė­tų­si. O kol nė­ra de­ta­lės, ne­ga­liu re­mon­tuo­ti“, – sa­vo po­zi­ci­ją dės­tė meist­ras.

Bet ar nor­ma­lu, kad klien­tas daik­to, ku­ris jam tik­rai rei­ka­lin­gas, tu­ri lauk­ti ke­le­tą mė­ne­sių? Ir dar – koks ter­mi­nas duo­da­mas pre­kės, ku­riai tai­ko­mas ga­ran­ti­nis ap­tar­na­vi­mas, re­mon­tui? Anot A. Idze­lio, daik­tas žmo­gui gal ir rei­ka­lin­gas, bet yra taip, kaip yra – ten­ka lauk­ti de­ta­lės.

„Aš ir taip pa­da­rau dau­giau, nei tu­rė­čiau. Pats at­va­žiuo­ju į Plun­gę, iš­si­ve­žu su­ge­du­sias pre­kes. Tai­gi žmo­gui ne­be­rei­kia va­žiuo­ti į Klai­pė­dą“, – bend­ro­vės at­sto­vas kal­bė­jo taip, lyg pir­kė­jas, įsi­gi­jęs pra­stos ko­ky­bės pre­kę ir sa­vai­čių sa­vai­tes lauk­da­mas, kol ji bus su­re­mon­tuo­ta, dar ir dė­kin­gas tu­rė­tų jam jaus­tis. „Be to, aš gi ne­si­kra­tau at­sa­ko­my­bės, ne­si­sle­piu, ne­sa­kau, kad man ne­prik­lau­so tvar­ky­ti. Sut­var­ky­siu, bet tik ta­da, kai ga­lė­siu. De­du vi­sas pa­stan­gas, kad pro­ble­ma bū­tų iš­spręs­ta. Jei ga­lė­čiau, nuei­čiau pas ga­min­to­ją ir de­ta­lę par­si­neš­čiau“, – aiš­ki­no A. Idze­lis.

O kaip dėl ter­mi­no? Į šį klau­si­mą meist­ras at­sa­kė ne­no­riai. Esą, jei kam įdo­mu, te­gu pa­si­žiū­ri in­ter­ne­te – ten in­for­ma­ci­jos apie tai ne­trūks­ta. Ga­lų ga­le vis dėl­to pa­sa­kė – su­tai­sy­ti esą rei­kia per pro­tin­gą lai­ką.

Rei­kia pri­pa­žin­ti, kad ter­mi­nas – la­bai jau su­bjek­ty­vus. Mat meist­rui pro­tin­gas ter­mi­nas ga­li bū­ti ir pus­me­tis, o žmo­gui, ku­ris daik­tą įsi­gi­jo tam, kad nau­do­tų, jo rei­kia čia ir da­bar. Tad kaip nu­spręs­ti, kur šiuo at­ve­ju pro­tin­gu­mo ri­bos?