Kuliuose – šakų krūvų „dangoraižiai“

Linos RUIBIENĖS nuotraukos
Privačioje teritorijoje išdygusi žaliųjų atliekų „gynybinė siena“
Į „Žemaičio“ redakciją paskambinęs kuliškis Andrius skundėsi, kad netoli jo gyvenamojo namo, Gaisrininkų gatvėje, prie garažų, pūpso suneštos didžiulės krūvos šakų, kurias esą slapčia ir neatsiklausę leidimo suvežė ne kas kitas, o patys miestelio gyventojai. Tiesa, kaip išsiaiškinome, pradžią padarė pernai medžius genėjusi įmonė „Arbora“, paprašiusi leidimo šakas susidėti laikinai, o, kaip žinia, nėra nieko amžinesnio už laikiną.
Negelbėjo ir įspėjamieji užrašai

Gera širdelė, plika s...

Norėdami sužinoti, kaip tos šakos atsidūrė privačioje teritorijoje, pakalbinome vieną iš garažų savininkių – buvusią Kulių seniūnę Birutę Siminauskienę. Ji papasakojo, kad nė nebūtų pagalvojusi, jog įsivels į tokią aferą, o norėjusi tik padėti.

„Praėjusiais metais miestelyje vyko gatvėse augančių liepų genėjimas ir rovimas. Manęs, kaip sklypo savininkės, paprašė, kad leisčiau trumpam šakas priglausti šalia garažų esančioje asfaltuotoje teritorijoje. „Arboros“ darbų vykdytojas pažadėjo man kuo skubiau tas šakas susmulkinti ir išvežti“, – pasakojo kuliškė.

Deja, pažadai taip ir liko neištesėti. Nuo kovo mėnesio kiekvieną dieną B. Siminauskienė skambina, bet niekaip neišprašo, kad „Arbora“ pagaliau tas šakas išsivežtų. Savo nepasitenkinimą ėmė reikšti ir kiti, aplink gyvenantys. Žmonės pyksta, jog šiukšlyno niekas nesutvarko ir šis tik didėja.

Tu veži, vešiu ir aš

Prabėgo beveik metai, bet darbų vadovas vis rasdavo pasiteisinimų ir įvairių priežasčių, dėl ko negali atvykti susmulkinti šakų. Per tą laiką vietiniai gyventojai, matydami nuošalioje miestelio vietoje pūpsančią šakų krūvą, įsidrąsino ir pradėjo patys vežti savo žaliąsias atliekas.

Į redakciją kreipęsis Andrius pasakojo, kad vieną rytą nubudęs ir išėjęs į kiemą net nustėro, pamatęs, koks šakų dangoraižis išdygo priešaky.

„Kad po miestelio tvarkymo tas šakas priėmė viena iš garažų savininkių, mes žinojome, bet kad patys vietiniai gyventojai, apimti bandos jausmo, pradės vilkti ir savo nugenėtas šakas, tai šito niekas nesitikėjo. Kažkas iš garažuose dirbusių vyrukų neapsikentę net padėjo užrašą „Šakas vežti ir versti draudžiama“. Deja, niekam nė motais“, – kalbėjo vyriškis.

Pilietiškas kuliškis piktinosi, kad žmonės neturi nė kruopelės sąžinės – tempia viską iš eilės, nesusimąstydami, kad čia vos žingsnelis iki didžiulės nelaimės. Užtektų menkutės žiežirbos ar netyčia numestos nuorūkos, ir sausuolių krūva įsipliekstų per akimirką. O juk greta įsikūrusios automobilių remonto dirbtuvės.

B. Siminauskienė pasakojo vos prieš savaitę pati nusikaltimo vietoje pagavusi vietinius gyventojus, kurie, nepaisydami ženklo „Privati valda“, iš savo kiemų vežė medžių ir krūmų šakas, tujas, o paklausti, kodėl šitaip elgiasi, leptelėjo: „Visi veža, vežame ir mes.“

Pajudėjo ledai

„Žemaitis“ susisiekė su „Arboros“ darbų vadovu ir pasiteiravo, kas nutiko, kad šakų susmulkinimo ir išvežimo darbai šitaip nusitęsė, o kuliškiai nesulaukia žadėtosios tvarkos.

Kitame ragelio gale išgirdome pasiteisinimą, neva juos pačius kažkas pavedė, apgavo, todėl darbai neatlikti laiku. Galiausiai gavome pažadą – artimiausiomis dienomis pats darbų vadovas atvyks į Kulius ir viską sutvarkys.

Deja, po mūsų skambučio praėjo sutartas laikas, bet Kuliuose niekas iš „Arboros“ taip ir nepasirodė. Galiausiai, įsikišus Aplinkos apsaugos departamentui ir ėmus judinti rangovus, ledai pajudėjo.

Po poros dienų Kuliuose apsireiškė nusamdytas riebiai besikeikiančių vyrų būrelis – jie susmulkino dalį šakų. Vakar, „Žemaičio“ žiniomis, įmonė baigė iškuopti ir likusias šakas.