Laimono Noreikos skaitovų konkurse – lyriškoji studentų pusė

Laimono Noreikos skaitovų konkurse – lyriškoji studentų pusė

Laimono Noreikos skaitovų konkurse – lyriškoji studentų pusė

Lietuvos aukštųjų mokyklų studentai vakar (ketvirtadienį) jau septintą kartą dalyvavo respublikiniame Laimono Noreikos skaitovų konkurse. Jį organizuoja Šiaulių universiteto Menų fakulteto Teatro katedra. Apie 60 dalyvių iš devynių aukštųjų mokyklų skaitė lietuvių autorių kūrinius.

Simona SIMONAVIČĖ

simona@skrastas.lt

Lyriška kariūnės pusė

„Salomėja Nėris yra viena iš mano mylimiausių autorių. Man ji geriausiai atspindi ilgesį“, – sakė Akvilė Ubeikaitė, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos moderniųjų technologijų gynybos vadybos specialybės trečiakursė. S. Nėries eilėraštį „Aš tau pavydžiu“ mergina sudainavo.

Šalia lyriškos poezijos ji ruošėsi skaityti ištrauką iš prozos kūrinio, dalyvauti humoristinio kūrinio skaityme.

„Humoristiniame skaityme labai linksma dalyvauti. Nežinau, kodėl, bet visi išsirenka labai gerus kūrinius, kurie sudomina ir prajuokina“, – šypsojosi kariūnė.

Pasak A. Ubeikaitės, daugelis galvoja, jog Karo akademija prilygsta kariuomenei, tačiau taip nėra.

„Visų pirma, esame studentai. Ne tik dalyvaujame skaitovų konkursuose, bet ir šokame, dainuojame. Dalyvaudami čia norime parodyti, kad esame visapusiški žmonės. Lietuvos kariai yra ir jautrios asmenybės, o ne bejausmė, šalta siena“, – sakė kariūnė.

A. Ubeikaitė skaitovų konkurse Šiauliuose dalyvauja jau antrąjį kartą. Šįkart dalyvauti konkurse sugundė ir daugiau akademijos studentų.

Literatūros skaitymas – atsvara tikslumui

Šiaulių universiteto (ŠU) Menų fakulteto Mokomojo teatro salėje pasirodymo scenoje laukė šiaulietis Armandas Vaitkus. Dalyvauti konkurse Vilniaus Gedimino technikos universiteto Mechanikos fakulteto mechanikos ir robotikos specialybės antrakursį paskatino universiteto teatro-studijos „Palėpė“ režisierius Olegas Kesminas.

A. Vaitkus ne tik vaidina teatre, bet ir kuria eilėraščius. „Studijuojamoje specialybėje viskas sausa, tikslu, o čia galima labiau parodyti save“, – svarstė vaikinas. Pasak jo, geram skaitovui reikia nebijoti scenos, turėti gerą dikciją ir atmintį bei jausti skaitomą tekstą, kad sugebėtum jį tinkamai perteikti.

Laisvai rinkosi kūrinius

Konkurso organizatorė, Teatro katedros vedėja doc. Marija Žibūdienė sakė, jog tradicinis konkursas išlaiko pagrindinį ir nekintantį reikalavimą – lietuvių literatūros kūrinių skaitymą, ką puoselėjo Laimonas Noreika.

Kadangi šie metai skirti Kristijonui Donelaičiui, konkurso organizatoriai sąmoningai nutarė neapriboti skaitovų ir patikrinti, kiek studentų patys rinksis lietuvių literatūros klasiką. K. Donelaitį priminė Vilniaus kolegijos studentai, pagal šį autorių sukūrę meninę kompoziciją.

Studentai dalyvavo individualioje kategorijoje ir buvo vertinami kategorijose už geriausią poezijos, prozos, humoristinio kūrinio skaitymą, pristatė menines kompozicijas.

Nuo ryto iki vakaro konkurso dalyvių klausėsi komisija, pirmininkaujama režisieriaus Algimanto Pociūno. Skaitovus taip pat vertino aktorius Henrikas Savickis, aktorius, režisierius, dainų autorius ir atlikėjas Sigutis Jačėnas, ŠU vykdomasis direktorius Juozas Pabrėža.

„Konkurso populiarumą lemia studentų saviraiškos poreikis. Nors patys dėstytojai sakome, kad studentai neskaito knygų, nežino lietuvių autorių, faktas – taip nėra. Dalis studentų skaito, domisi ir nori taip išreikšti save. Per prievartą joks dėstytojas į konkursą neatvarys“, – įsitikinusi M. Žibūdienė.

Jono TAMULIO nuotr.

KARIŪNĖ: Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos trečiakursės Akvilės Ubeikaitės teigimu, dalyvaudami skaitovų konkurse akademijos studentai nori parodyti, kad Lietuvos kariai yra ir jautrios asmenybės, o ne bejausmė, šalta siena.

UNIVERSALUMAS: L. Noreikos skaitovų konkurso dalyvis, Vilniuje mechaniką ir robotiką studijuojantis šiaulietis Armandas Vaitkus vaidina universiteto teatre,  kuria eilėraščius.