Naujo šviesoforo dar teks palaukti

Linos RUIBIENĖS nuotrauka
Kol kas eismą sankryžoje reguliuoja pareigūnai
Nuo praėjusio savaitgalio Plungėje, J. Tumo-Vaižganto, A. Jucio ir V. Mačernio gatvių sankryžoje, neveikia šviesoforas. Kaip paaiškėjo, to priežastis – avarija, įvykusi balandžio 12 dienos vakarą.

Kaip „Žemaitį“ informavo Plungės rajono policijos komisariato vadovas Gintautas Pocevičius, apie įvykusį eismo įvykį pranešimas gautas praėjusį penktadienį, 21.53 valandą.

Į šviesoforą, kelio ženklą, o galiausiai ir į akmeninę sieną atsitrenkė „Nissan“ automobilis, kurį vairavo blaivus 1999 metais gimęs plungiškis. Mašina tapo nevaldoma po pagrindiniame kelyje įvykusio susidūrimo su J. Tumo-Vaižganto gatve važiavusiu „Volvo, kurį vairavo taip pat blaivus plungiškis, gimęs 2004 metais. Kartu su juo važiavo 2005 metais gimusi keleivė.

Po eismo įvykio abu kreipėsi į ligoninės medikus, vaikinui nustatyti kairio peties ir dešinės rankos plaštakos sumušimai, merginai – dešinio kelio sumušimas.

„Nissan“ vairuotojas po susidūrimo tikino, kad „Volvo“ važiavo dideliu greičiu. Jo vairuotojui taip pat prireikė medikų apžiūros, jos metu buvo nustatyti nedideli sužeidimai – kairės kojos ir galvos sumušimai. Visi eismo įvykio dalyviai gydosi ambulatoriškai. Plungės rajono policijos komisariatas dėl eismo įvykio pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Po eismo įvykio „Žemaitis“ sulaukė skaitytojų skambučių su klausimais, kada šviesoforas vėl ims veikti, mat ypatingai rytais, piko metu, važiuoti šia sankryža yra sudėtinga.

Šito teiravomės Plungės miesto seniūnės Dangirutės Jurkuvienės. Ji paaiškino, kad plungiškiams teks apsišarvuoti kantrybe ir naujo šviesoforo palaukti dar kurį laiką.

„Po įvykusio eismo įvykio teks atstatyti visą šviesoforo stulpą. Po avarijos buvo likviduotas pavojus, kad elektra nenutrenktų praeivių, ir užsakytas naujas šviesoforas“, – pasakojo D. Jurkuvienė.

Kiek tiksliai teks laukti šviesoforo, seniūnė nenorėjo įvardinti, bet užsiminė, kad dar gali tekti laukti ilgiau nei savaitę. O tuo metu bus ieškoma laikinų sprendimų, kaip reguliuoti eismą šioje itin judrioje miesto sankryžoje. Šiuo metu plungiškius kiekvieną rytą minėtoje sankryžoje pasitinka eismą reguliuojantys Plungės rajono policijos komisariato pareigūnai.

Seniūnė užsiminė ir apie išgriautą akmeninę tvorą prie šviesoforo, kuri yra atlaikiusi jau ne vieną avariją ir permūryta keliose vietose. D. Jurkuvienė sakė kol kas dar nežinanti, kiek šįkart kainuos tvoros remontas, bet akivaizdu, kad nepigiai – akmens mūras kainuoja brangiai.