Nauju tiltu sujungė piliakalnius

Linos RUIBIENĖS nuotraukos
Tiltas netrukus buvo išbandytas ir įvertintas puikiai
Praėjusį šeštadienį prie Gandingos piliakalnio vyko iškilminga šventė „Kur giria žaliuoja“, kurios metu pasodinta ąžuoliukų ir oficialiai atidarytas tiltas per Babrungo upę, tad nuo šiol be didelio vargo bus galima aplankyti ne tik Gandingos, bet ir Varkalių piliakalnius.
Renginio metu ne tik sodinti ąžuoliukai, bet ir pakabinta inkilų

Nausodžio seniūnijos bendruomenė prieš keliolika metų užsibrėžė tikslą sutvarkyti Gandingos istorinį archeologinį kompleksą, į kurį įeina septyni Gandingos ir Varkalių piliakalniai.

Asociacijos „Gondingos bičiuliai“ vadovas Raimondas Doviltis džiaugėsi, kad bėgant metams prasmingos iniciatyvos niekur nedingsta – žmonės aktyviai jungiasi į organizuojamas talkas, tad per penkiolika intensyvių darbo metų pasiekta tikrai nemažai.

Medikas suskaičiavo, kad prie Varkalių piliakalnio didelė talka surengta prieš trylika metų, o prie Gandingos – prieš ketverius metus. Prieš penketą metų buvo įkurta asociacija „Gondingos bičiuliai“, ji ėmėsi iniciatyvos atverti Gandingos piliakalnį ir pritaikyti jį lankytojams. Piliakalnio papėdėje įrengtas 900 metrų ilgio apžvalgos takas, laiptai nusileisti prie upės. Gavus Savivaldybės paramą pašalinti menkaverčiai medžiai ir krūmai, atkurtos natūralios pievos, sutvirtintas Babrungo šlaitas.

O naujasis tiltas per upę sumontuotas gavus Europos Sąjungos paramą per Vietos veiklos grupę. Dalį išlaidų padengė ir Savivaldybė. Dėl to padėkos žodžius ir raštą R. Doviltis skyrė merui Audriui Klišoniui.

„Labai džiugu matyti susirinkusį tokį gausų būrį gamtos mylėtojų. Ir aš atvykau su padėka „Gandingos bičiuliams“ už tai, kad nepailstat ir įgyvendinat tokias puikias iniciatyvas“, – kalbėjo merui jam skirtą padėką perduoti pažadėjusi mero patarėja Anastasija Bojog.

Prieš oficialų tilto atidarymą susirinkęs gausus būrys plungiškių piliakalnio papėdėje pasodino per du šimtus ąžuoliukų. Kaip sakė R. Doviltis, iš viso per 15 metų jų pasodinta per 2 tūkstančius.

„Nuoširdų ačiū tariame ir Vietos veiklos grupei bei jos pirmininkui Algirdui Pečiuliui, visiems bendruomenės nariams, taip pat Plungės krizių centrui, kad niekada neatsisako sudalyvauti talkose ir padeda įgyvendinti prasmingus sumanymus mūsų krašto labui“, – kalbėjo R. Doviltis.

Padėkos įteiktos ir tilto projektuotojui Steponui Varkaliui bei darbų organizatoriui ir techniniam prižiūrėtojui Algimantui Plaipai, darbus atlikusiai UAB „Anrivis“ ir jos vadovui Ričardui Lesovojui. Įdomu tai, kad pastarasis prisiminė savo vaikystės akimirkas, praleistas šiose apylinkėse.

nuotrauka
R. Doviltis dėkojo UAB „Anrivis“ vadovui R. Lesovojui (kairėje)
 

Už rūpestį ir nepriekaištingai atliktą darbą dėkota ir UAB VVARFF bei jos vadovui Vilmantui Bučiui ir direktoriui statybai Vygantui Narkui.

nuotrauka
Tiltas, sujungęs Gandingos ir Varkalių piliakalnius
 

„Kaip taisyklė, tų pinigų, kuriuos gauname iš Savivaldybės, niekada neužtenka, tad labai džiugu, kad atsiranda rėmėjų, kurie tokiose situacijose mums labai pagelbėja. Už ilgametį indėlį ir bendradarbiavimą noriu nuoširdžiai padėkoti ir Liudui Skierui“, – kalbėjo R. Doviltis.

Iškilmingai perkirpus atidarymo juostelę ir apžiūrėjus naująjį tiltą, visi susirinkusieji vaišinosi arbata ir šiupiniu bei klausėsi Plungės kultūros centro folkloro ansamblio „Gondinga“, kamerinio choro ir Plungės „liūtų“ atliekamų dainų.

Pasistiprinus vaišėmis, R. Doviltis visus pakvietė į pažintinį žygį, o kraštotyrininkė ir žemaitukų veislės žirgų sergėtoja Diana Gendvilienė – į ekskursiją po Varkalių piliakalnius, Ožkuprį ir Kregždyną.

nuotrauka
Po talkos būtina ir pasistiprinti