
Naujausios
Archeologinius tyrimus rastų kaulų vietoje, tarp Telšių gatvės 12-ojo ir 21-ojo namų, atliko kelią remontuojančios UAB „Plungės lagūna“ kviesti „Statybų archeologija“ specialistai.
Kaip vėliau „Žemaičiui“ sakė šios įmonės archeologas Donatas Zubrickas, išžvalgius teritoriją nepavyko nustatyti, kad toje vietoje būta kapviečių –
nerasta nei karstų ar antkapių liekanų, nei kitų laidojimo žymių.
Kadangi šis kraupus radinys atsivėrė būtent toje vietoje, kur po gatvės danga eina vandentiekio trasa, spėjama, kad kaulai čia galėjo patekti kartu su atvežtu žvyru, kai buvo klojami vamzdžiai šiai trasai.
Išgirdęs tokias archeologų išvadas Savivaldybės paveldosaugininkas Gintaras Ramonas spėliojo, kad palaikai čia galėjo būti atvežti sovietmečiu iš vadinamosios žvyrduobės miesto pakrašty, Smiltynės gatvėje. Yra išlikę liudijimų, kad karo metais slapta nuo aplinkinių akių sovietai ten užkasdavo partizanų kūnus. Vėliau, karo neramumams pasimiršus, čia iškastas žvyras naudotas miesto gatvėms tiesti ir remontuoti.
O koks Telšių gatvėje rastų kaulų likimas? Ir ar galima nustatyti palaikų amžių?
Pasak D. Zubricko, kaulai atiduoti Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Biomedicinos mokslų katedrai. Ši, atlikusi antropologinius tyrimus, galės apie šį radinį pasakyti daugiau. O pabaigus tyrimus bus sprendžiama, ką su kaulais daryti toliau – atiduoti Savivaldybei juos perlaidoti ar palikti moksliniams tyrinėjimams.
„Paprastai apie palaikų amžių spėjame iš kitų rastų kartu palaidotų daiktų, tačiau šiuo atveju šalia kaulų ar aplink juos nepavyko nieko rasti. Tad galime tik spėlioti, kad palaikai gali būti datuojami XIX a. pabaiga ar XX a. pradžia. Panašu, kad tai ne vieno žmogaus kaulai, bet daugiau bus galima pasakyti tik po antropoliginių tyrimų“, – pakartojo archeologas.
Atidavus kaulus universiteto mokslininkams ir nenustačius jokių palaidojimo vietos žymių, „Plungės lagūnai“ leista be suvaržymų tęsti gatvės remonto darbus.
„Žemaičio“ informacija