Žaidimo organizatorių nuotraukos
Nugalėtojai – „Babrungo“ progimnazijos komanda ir žaidimo vedėjas R. Gentvilas (dešinėje)
Plungės Senamiesčio mokykla maloniai priėmė „Protų mūšio“ antrojo pusfinalio dalyvius. Iki starto daugiausia intrigų kėlė tai, kad kovoje pakviestos dalyvauti ne tik „Babrungo“ ir Akademiko Adolfo Jucio progimnazijų, Specialiojo ugdymo centro, lopšelio-darželio „Pasaka“ komandos, bet ir organizatorių bei prizų steigėjų – Plungės LIONS klubo – komanda.
Antra likusi A. Jucio progimnazijos komanda

Nors kai kas sakė, kad šį kartą susirungs silpnesnės komandos nei pirmajame pusfinalyje, tačiau kova vyko daug įnirtingiau, o ir vedėjui bei atsakymų taisytojai buvo kur kas sudėtingiau. Įtampa tarsi kabojo mokyklos aktų salėje.

Klausimų buvo įvairiausių: į kai kuriuos matematinius klausimus dalyviai pateikė daugiau atsakymų, nei buvo numatę žaidimo organizatoriai. Išvada viena – tokie mūšiai leidžia tobulėti ne tik dalyviams, bet ir vedantiesiems.

Ypač daug ginčų sukėlė klausimas „Kas yra vagabondai?“ Kai kuriems tai buvo pirmą kartą girdimas žodis, kiti žinojo, jog tai laisvalaikio batų rūšis, dar kiti visaip mėgino įrodyti, kad tai tų batų fabrikas, gamykla, manufaktūra. Šį karta net į pagalbą pasitelktas visagalis internetas. Paieškos programos pateikė, jog Vietname taip pavadintas batų fabrikas. Užtruko išsiaiškinti ir kitus ginčus – niekas nenorėjo pralaimėti.

Nors ginčuose ir gimsta tiesa, tačiau rezultatą lėmė komandų patirtis ir mokėjimas dirbti kartu. Tas tikrai praverčia kasdieniame darbe. Ypatingai atkakli kova vyko tarp trijų komandų ir tik paskutinis turas viską sustatė į savo vietas.

Pirmąją vietą, surinkusi 27,25 taško, užėmė „Babrungo“ mokyklos komanda, vadovaujama direktorės Janinos Pociutės. Antra liko A. Jucio progimnazija su 24,91 taškais, o trečiuoju prizininku bei finalo dalyviu tapo Plungės specialusis ugdymo centras, surinkęs 23,66 taško.

Kiek sunkiau sekėsi Plungės LIONS klubo bei lopšelio-darželio „Pasaka“ komandoms, kurios į finalą nepateko. Visgi visi dalyviai gausiais aplodismentais padėkojo LIONS klubo vyrams už varžytuvių organizavimą ir finale gegužės 23 dieną lauksiančius prizus.

nuotrauka
Plungės specialiojo ugdymo centro atstovai