Nuo sausio „Plungės būstui“ mokėsime brangiau

„Žemaičio“ nuotr.
Brangs daugiabučių techninė priežiūra ir bendro naudojimo patalpų administravimas
Jau tapo įprasta naujus metus pasitikti didesniais mokesčiais. Šįkart pirmoji į mokesčių didinimo traukinį suskubo įšokti Savivaldybės įmonė „Plungės būstas“. Plungės rajono savivaldybės tarybai pritarus, nuo sausio jai mokėsime brangiau ir už daugiabučių techninę priežiūrą, ir už bendro naudojimo patalpų administravimą.

Sprendimai didinti minėtus mokesčius spaliui besibaigiant detaliai analizuoti Plungės rajono savivaldybės tarybos komitetų posėdžiuose. Kaip kalbėjo „Plungės būsto“ direktorius Eugenijus Palubinskas, paskutinį kartą daugiabučių namų techninės priežiūros ir administravimo mokesčių tarifai kelti 2022 m. vasarį, tačiau dabar vėl pribrendo reikalas juos didinti.

Direktorius išvardino kelias to priežastis. Esą pagrindinė – sausį iki 924-ių eurų augsiantis minimalus atlyginimas. Jo dydis esą labiausiai lemia minėtus tarifus, o paskutinį kartą, tvirtinant juos, minimalus atlyginimas buvo tik 700 eurų.

Bet ne tik dėl augančių atlyginimų esą būtina didinti tarifus. E. Palubinskas vardino, kad gerokai išaugo ir pastato, kuriame veikia įmonė, išlaikymo išlaidos: brango elektra ir vanduo, bet labiausiai – dujos, kuriomis šildomos patalpos.

Todėl nuspręsta šia našta pasidalinti su gyventojais. Administravimo mokesčio tarifas vienam buto kvadratiniam metrui augs 2,1–2,8 cento. „Plungės būsto“ skaičiavimu, vidutinis 50-ies kvadratinių metrų butas už bendro naudojimo objektų administravimą per mėnesį mokės 1,25–1,63 euro brangiau.

Techninės priežiūros tarifas nuo sausio brangs 0,8–1,3 cento už buto kvadratinį metrą, tad šis brangimas būtų ne toks žymus – per mėnesį vienam butui prisidėtų 44–67 centai.

Svarstant, ar pritarti didesniems tarifams, pasigirdo ir nepritariančių nuomonių. Vietos ūkio ir ekologijos komiteto posėdžio metu komiteto narys Rimas Dužinskas siūlė apsvarstyti galimybę „Plungė būstą“ perkelti į kitas patalpas, kurių išlaikymas kainuotų mažiau. Esą gal tada nebereikėtų didinti mokesčių gyventojams. „Mes patys būdami neūkiški permetam tą naštą gyventojams. Ar nevertėtų paieškoti galimybių perkelti įmonę kitur arba renovuoti pastatą, pakeisti šildymo sistemą?“ – klausė jis.

Galimybės persikelti kitur E. Palubinskas nekomentavo, tačiau paaiškino, kad įmonė neturi lėšų esamų patalpų kapitaliniam remontui ir miesto centrinio šildymo įrengimui. „Išsikelti stabdo pirtis, bet aišku – būtų pigiau kitur“, – pridūrė jis. Komiteto nariai diskutavo, kad būtų ekonomiška po vienu stogu įkurdinti kelias tokias įstaigas.

Tarifų didinimo klausimą gvildenant Tarybos posėdyje, jį pristatęs Ekonomikos, finansų ir biudžeto komiteto pirmininkas Algirdas Pečiulis ragino tenkinti „Plungės būsto“ prašymą, nes tarifai didinami neženkliai – vos centu kitu už kvadratinį metrą. Tačiau „Vieningos Plungės“ atstovas Tomas Mašeckis sakė suskaičiavęs, kad kėlimas ne toks ir nekaltas – tarifai augs net 30-čia procentų.

„Man atrodo, kad vis dėlto tai gana didelis kėlimas. Paslaugą gyventojai turės brangesnę, bet ar ji bus geresnė?“ – klausė politikas.

Jo mintį pratęsė opozicijos lyderis Mindaugas Kaunas, atkreipęs dėmesį į tai, kad pastaruoju metu netrūksta gyventojų nusiskundimų dėl „Plungės būsto“ darbo. Tarybos narys siūlė protokoliniu sprendimu įpareigoti įmonę gerinti teikiamas paslaugas ir stengtis labiau atstovauti gyventojų interesams.

Kiek padiskutavę, Tarybos nariai nubalsavo už tarifų didinimą.