Pergalę šventė Plateliai

Jurgitos NAGLIENĖS nuotrauka
Pergale džiaugėsi Platelių seniūnijos komanda
Praėjusių metų pabaigoje skelbta, kad Plateliai šiais – 2023-iaisiais – metais puikuosis Lietuvos mažosios kultūros sostinės vardu, o praėjusį ketvirtadienį plateliškiai namo parsivežė dar ir „Žemaičio“ organizuoto seniūnijų ir bendruomenių „Protų mūšio“ laimėtojų titulą.
Jurgitos NAGLIENĖS ir Astos DOMARKAITĖS-MITKUVIENĖS nuotraukos
Žaidėjams teko pasispausti, kad visi sutilptų

Antrus metus „Žemaičio“ rengtame „Protų mūšyje“ šiemet užsiregistravo dalyvauti 11 Plungės rajono ir dvi Rietavo savivaldybės komandos. Savo stipriausius protus į žaidimą atsiuntė Alsėdžių, Kulių, Babrungo, Nausodžio, Platelių, Žemaičių Kalvarijos, Stalgėnų, Tverų ir Rietavo seniūnijos bei kelios bendruomenės: Prūsalių „Liepupė“, Grumblių „Varnakalnis“, taip pat Varkalių ir Žlibinų bendruomenės.

Sausio antroje pusėje ir vasario pradžioje surengti trys atkrentamieji etapai, po kurių paaiškėjo, kad „Protų mūšio“ finale dėl stipriausiųjų vardo susikaus geriausiai pusfinaliuose pasirodžiusios penkios komandos.

Taigi praėjusio ketvirtadienio vakarą prie stalų „Fortūnos“ kavinėje susėdo Nausodžio, Babrungo, Tverų, Prūsalių ir Platelių komandos. Susirinkusios bene penkios dešimtys žaidėjų vos tilpo prie stalų, tačiau, paraginti žaidimo vedėjo ir klausimų sumanytojo Rimanto Gentvilo, visi netrukus draugiškiau susispaudė ir buvo galima skelbti pirmąjį klausimų ratą.

Jame koją visiems pakišo pats pirmasis klausimas – kuris personažas Amerikos kino akademijos buvo išrinktas šimtmečio blogiuku? Vieni spėjo, kad taip vadintis yra vertas Kalėdas pavogęs Grinčas, kiti – kad įspūdingu grimu garsėjantis Džokeris. Viena komanda šimtmečio blogiuko titulą net priskyrė katinui Tomui iš animacinio filmuko „Tomas ir Džeris“, tačiau nė viena neatspėjo, kad šimtmečio blogiuku buvo tituluotas Entonio Hopkinso suvaidintas Hanibalas Lekteris iš filmo „Avinėlių tylėjimas“. Beje, kažkada buvo pasklidusi legenda, neva šiurpusis Hanibalas yra kilęs iš Lietuvos, tad keista, kad nė viena komanda neprisiminė garsiojo mūsų „tautiečio“.

Ne visi žinojo, ir kaip vadinamas ispaniškas šokis, kuris, tikima, vienintelis padeda apsisaugoti nuo pamišimo, įgėlus itin nuodingam vorui. Tiesa, kai kurios komandos atsakė teisingai, jog tas šokis – tarantela, bet buvo ir neteisingų spėjimų.

Dar mažiau atsirado žinančių, koks Lietuvos sportininkas tose pačiose olimpinėse žaidynėse yra pelnęs net du aukso medalius. Daugelis spėjo, jog šito galėjo pasiekti tik plaukikė Rūta Meilutytė, bet tik nausodiškiai ėmė ir teisingai parašė, jog ne kas kitas, o dviratininkas Gintautas Umaras iš Seulo olimpinių žaidynių parsivežė net du aukso medalius. Tiesa, tai buvo seniai – 1988-aisiais.

Nenuostabu, kad nausodiškiai taip puikiai gliaudė sportinius klausimus, mat jų komandą į priekį vedė seniūnas ir ilgametis sportininkas Gintaras Domarkas.

Tveriškiai trynė iš džiaugsmo rankas išgirdę su religija susijusius klausimus. Ir kaip nesidžiaugsi, kai tavo gretose – klebonas Aivaras Pudžiuvelis. Tad tveriškiai be jokio vargo atsakė, į ką kreipiamasi eminencijos titulu bei ką reiškia žodis „amen“.

Tuo tarpu Platelių seniūnijos komandai lyg per sviestą ėjosi visų sričių klausimai, tad jau netrukus tapo aišku, kad kitoms komandoms vargu ar pavyks aplenkti plateliškius. Būtų galima spėti, kad pergalę finaliniame „Protų mūšio“ etape ir 150-ies eurų piniginį prizą Platelių komandai atnešė toliaregiškas jos sprendimas į žaidimą atvykti subūrus net 10 narių, tačiau antroje vietoje likusi ir 100 eurų laimėjusi Nausodžio seniūnijos komanda taip pat šauniai sužaidė, savo sudėtyje tą vakarą turėdama mažiausiai narių – tik 6-is.

Trečioje vietoje liko kaip visad entuziastinga ir vieninga Prūsalių bendruomenės „Liepupė“ komanda su bendruomenės pirmininke Roma Žilinskiene priešaky. Jiems įteiktas 50-ies eurų prizas ir kitos dovanos.

Babrungo seniūnijos komanda džiaugėsi pelnyta ketvirtąja vieta bei paguodos prizais. Vos pustaškiu nuo Babrungo atsilikę tveriškiai taip pat neliūdėjo, mat irgi buvo pamaloninti dovanomis.

Už jas esame dėkingi rėmėjams: Seimo nariui Jonui Varkaliui, Plungės rajono savivaldybės administracijai, kavinėms „Fortūna“ ir „Muskatas“ bei įmonėms „Žemaitijos sėklos“, „Regila“, Reimeda“, „Strategas“, „Mantemija“ ir „Gydora“.

Bet didžiausias AČIŪ – seniūnijų ir bendruomenių komandoms, priėmusioms „Žemaičio“ ir R. Gentvilo iššūkį. Sakome joms – iki kitų susitikimų!