Plungė nutraukia draugystę su Krasnogorsku

Plungės rajono savivaldybės nuotr.
Plungės jaunimo vizito stovykloje Krasnogorske 2013 m. akimirka
Praėjusią savaitę Rusijai pradėjus karinę invaziją į Ukrainą, ne viena įmonė, įstaiga ir organizacija tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje paskelbė nutraukianti ryšius su partneriais Rusijoje. Savo ilgametę partnerystę su Rusijos miestu Krasnogorsku ruošiasi stabdyti ir Plungės rajono savivaldybė.

„Sprendimą dėl sutarties su Krasnogorsku nutraukimo turi priimti Taryba, bet aš pats savo kompetencijos ribose praėjusią savaitę išsiunčiau raštą Krasnogorsko merui, kad mes stabdom sutartį, nes su ta valstybe, kuri sprendžia klausimus karu, mes bendradarbiaut negalim“, – pirmadienio rytą „Žemaičiui“ sakė Plungės rajono meras Audrius Klišonis.
Pasak jo, šį klausimą artimiausiomis dienomis apsvarstys žadama sušaukti Ryšių su užsieniu komisija, o kovo 24 dieną vyksiančiame Tarybos posėdyje bus galutinai padėtas taškas.

„Aš manau, kad visi vienbalsiai pritars tam. Žinoma, turim laikytis formalumų, bet tą sprendimą jau kaip ir esame priėmę“, – sakė A. Klišonis.

Plungės ir Krasnogorsko partnerystės sutartis tuometinio Plungės mero Viganto Danilavičiaus pasirašyta dar 2003 metais. Ja sutarta bendradarbiauti ir supažindinti Plungės rajono visuomenę su šio Rusijos miesto gyvenimu, istorija, kultūra, tradicijomis ir papročiais.
2014 metais, Rusijai įvykdžius pirmąjį išpuolį prieš Ukrainą, ilgai diskutuota, ar tęsti partnerystę. Tąsyk vis dėlto nuspręsta ir toliau palaikyti draugiškus ryšius, tęsti jaunimo mainus. Esą toks sprendimas priimtas remiantis Užsienio reikalų ministerijos raštu, kad toks bendradarbiavimas yra netgi sveikintinas.

Dar sykį grėsmė šiai partnerystei iškilo 2017 metais, kada plačiai nuskambėjo skandalas dėl plungiškių moksleivių dalyvavimas stovykloje Krasnogorske, į kurios uždarymo ceremoniją atvyko sovietinę simboliką nevengiančio demonstruoti motociklų klubo „Naktiniai vilkai“ baikeriai.

Nors tąsyk ekspertai sutarė, kad tai buvo provokacijos, partnerystė, jaunimo, kultūriniai mainai tęsti iki šiol.