Balsavo vangiai, bet tvarkingai

Jur­gi­tos NAG­LIENĖS nuo­trau­ka
Di­de­lio no­rin­čiųjų bal­suo­ti iš anks­to ak­ty­vu­mo ne­su­lauk­ta
Pirmadienį prasidėjęs ir vakar vakare pasibaigęs išankstinis balsavimas Seimo rinkimuose dideliu rinkėjų aktyvumu nenudžiugino.

Antai antrąją išankstinio balsavimo dieną, spalio 6-ąją, Plungės-Rietavo apygardoje pareikšti savo valios atėjo vos 1,59 proc. rinkėjų, o renkant Seimą 2016-aisiais antrąją išankstinio balsavimo dieną Plungės apygardoje rinkėjų sulaukta dvigubai daugiau – net 3,32 procento.

„Žmonės eina balsuot, nors ankstesnių rinkimų aktyvumo, panašu, nepasieksime. Yra buvę, kad ir per savivaldos rinkimus, jog per dieną iš anksto ateidavo balsuoti ir 600 žmonių, o vakar jų gal poros šimtų tesulaukėm“, – situaciją trečiadienį komentavo Plungės-Rietavo apygardos rinkimų komisijos pirmininkas Vytautas Tumas.

Galima pasidžiaugti nebent tuo, kad pirmieji rinkimai koronaviruso pandemijos akivaizdoje prasidėjo tvarkingai, be didesnių nesusipratimų, daugiau ar mažiau laikantis privalomų saugumo reikalavimų.

Tiesa, vieno nusiskundimo „Žemaitis“ vis dėlto sulaukė. Trečiadienį į redakciją paskambinusi moteris pasakojo antradienio pavakarę apie pusvalandį laukusi savo eilės balsuoti iš anksto Plungės rajono savivaldybėje. Ir visą tą laiką su pasibaisėjimu stebėjusi, kaip vienas komisijos narys, prieš paduodamas rinkėjui balsavimo biuletenį, kyšteli pirštą už kaukės pasiseilėti.

„Ta pačia nuseilėta ranka jis ir mano asmens dokumentą paėmė, ir balsavimo biuletenį įdavė. Žinote, buvau pasišlykštėjusi. Ir išeidama negalėjau susilaikyti – pasakiau, kad tokiu metu šitaip elgtis negalima. Ir kaip neplis tas virusas, jei šitoks požiūris į higieną. Kad per tą pusvalandį nors vienas iš komisijos būtų kaukę pasikeitęs ar rankas nusidezinfekavęs...“ – moteris stebėjosi tokiu atmestinu požiūriu.

Šį nusiskundimą iš „Žemaičio“ išgirdęs V. Tumas sakė, kad į jį dėl to niekas nesikreipė, bei pažadėjo rinkimų komisijos nariams dar kartą priminti visus privalomus saugumo reikalavimus.

„Pasitelkėme į pagalbą viešosios tvarkos pareigūnus, kad jie padėtų reguliuoti balsuojančiųjų srautus ir neleistų žmonėms buriuotis vidaus patalpose. Rinkimų komisijos nariai yra apmokyti, kad turi būti su kaukėmis, maždaug kas valandą dezinfekuoti rankas. Kiek pats mačiau, šito ir laikomasi, bet po jūsų skambučio dar kartą atkreipsiu dėmesį į tai“, – pažadėjo pirmininkas.

O dėl rinkėjų jis sakė nusiskundimų neturįs. Esą visi, kas atvyko balsuoti iš anksto, buvo su kaukėmis. Tiesa, tam atvejui, jeigu kas nors jos neturėtų, komisija buvo pasiruošusi atsarginių kaukių, tačiau jų neprireikė. Daugelis, kaip buvo rekomenduota, turėjo ir savo rašiklius bei prie įėjimo nepamiršo dezinfekuoti rankų.