Koronavirusas – jau ir Plungės rajone

Unsp­lash
Ko­ro­na­vi­ru­su už­sikrė­tu­siems Plungės ra­jo­no gy­ven­to­jams leis­ta izo­liuo­tis na­muo­se
Vakar prieš pietus rajono meras Audrius Klišonis pranešė, kad koronavirusas nustatytas dviems mūsų rajono gyventojams. Jie abu – vienos šeimos nariai. Į užsienį pastaruoju metu išvykę nebuvo, tačiau turėjo kontaktą su grįžusiuoju iš užsienio šalies.

„Šie du žmonės – vienos šeimos nariai, abu yra jauno amžiaus. Ką tik bendravau su jais telefonu. Sakė, kad dabar jaučiasi gerai, jokių simptomų šiuo metu nėra. Tiesa, iš pradžių lyg buvo pakilusi temperatūra. Dėl koronaviruso jie tirti Telšių mobiliajame patikros punkte“, – sakė meras.

Atsakyti, ar ši šeima turi vaikų, A. Klišonis negalėjo – sakė tokios informacijos neturintis. Neatskleidė ir to, iš kokios seniūnijos minėtieji asmenys yra. Tik patvirtino, kad jie – ne Plungės miesto gyventojai.

Kadangi pavojinga virusine liga užsikrėtę asmenys jaučiasi gerai, nuspręsta jiems leisti pasilikti savo namuose. Jie pranešė, kad patys savo iniciatyva prieš kurį laiką izoliavosi namie.

Nacionalinis sveikatos centras skelbia, kad šiems Plungės rajono gyventojams virusas nustatytas antradienį, kovo 24 d., Telšių mobiliajame patikros punkte. Pajutę galimus ligos simptomus, jie paskambino koronaviruso karštąja linija 1808 ir gavo kvietimą atvykti išsitirti. Kitą dieną pranešta, kad jų tyrimo rezultatai teigiami.

Skelbiama ir tai, kad abu asmenys kovo 14 d. dalyvavo pobūvyje kavinėje netoli Palangos esančiame „Atostogų parke“ (nuo 16 iki 22 valandos.), o kovo 18 d. lankėsi Telšių LIDL (Luokės g.).

Įdomu tai, kad Rietavo savivaldybės, Labardžių kaimo, gyventojas, kuriam koronavirusas nustatytas kovo 16-ąją, pranešė kovo 10 d. su šeima taip pat lankęsis tame pačiame „Atostogų parke“, pramogavo pirtyse, baseinuose ir kavinėje.

Išplatinus šią žinią, „Atostogų parkas“ paskelbė užsidarantis, tačiau iki tol šešias dienas ši populiari pramogų vieta veikė kaip įprastai ir priiminėjo lankytojus. Panašu, kad Plungės rajono gyventojai užsikrėsti šiuo virusu galėjo būtent ten.

Meras A. Klišonis sakė, kad šių asmenų savijauta bus stebima. Jei atsiras rimtesnių ligos požymių, jie bus vežami gydyti į Klaipėdos universitetinę ligoninę. Be to, Savivaldybė įsipareigojo aprūpinti juos maistu bei kitais būtinais reikmenimis, kad asmenys toliau galėtų tęsti saviizoliaciją.

 

Komentarai

Vydzia    Pir, 2020-03-30 / 06:45
S.Korejoj mobilios programeles nurodo vietas kur galimai lankesi uzsikrete zmones. Toks ir skirtumas. Zinai ir saugaisi. Del to ir neplinta ten.
Teta    Pir, 2020-03-30 / 12:08
... čia iš Alsėdžių ... ir visi žino kas tokie ... bet kam slėpti ? ...

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.