Nebereikės žiemoti skilusiame name

„Žemaičio“ nuotr.
Skilusių sienų – lyg nė nebūta
Nuo 2019 metų ramybės dėl statant tunelį po geležinkeliu trūkusios namo sienos neturėję plungiškiai Kazimieras ir Regina Leišiai pagaliau gali ramiau atsikvėpti. Po ilgų ginčų, kas turi atlyginti žmonėms padarytą žalą, Savivaldybės pasamdyta įmonė pagaliau pašalino defektus, tad ateinančios žiemos šeima jau lauks ramia širdimi.
„Žemaičio“ nuotr.
Nors teko laukti dvejus metus, šiandien Leišiai džiaugiasi šios nemalonios istorijos atomazga

„Žemaičio“ dar praėjusią vasarą kalbintas K. Leišis sakė turįs viltį, kad ateinančią žiemą nebereikės bijoti dėl ant galvos galinčių užvirsti lubų. Vyras sakė tikįs ne vieno jo kiemą mynusio politiko pažadais, jog viskas netrukus bus išspręsta, statant tunelį skilusios sienos suremontuotos.

Deja, šios nemalonios istorijos baigties Leišiams teko laukti dar vienerius metus, taigi iš viso gyventi name atramomis paramstytomis sienomis plungiškiai turėjo dvejus metus, kol atsakingos institucijos aiškinosi, kas kaltas dėl incidento ir kas turi pasirūpinti namo remontu.

Žemaitės g. 1 esantis namas irti ėmė 2019 m. vasarą statant tunelį po geležinkeliu, iki kurio nuo šiaurinės namo sienos – vos 7 metrai, o poliai į žemę kalti, K. Leišio žodžiais, vos už 1,2 metro nuo namo pamatų. „Ta technika buvo taip arti, kad net Gedimino pilį būtų sugriovusi. Ką jau kalbėti apie mano namelį“, – tąkart nelinksmai kalbėjo plungiškis.

Išgirdusi apie Leišiams padarytą žalą tunelį stačiusi įmonė „Latvijas tilti“ pažadėjo suremontuoti namelį, jeigu jai bus pridėta... 80 tūkst. eurų. Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) tiek mokėti nesutiko, bet galiausiai po ilgai užtrukusių ginčų padėti Leišiams nusprendė Savivaldybė.

Ji sutiko pasirašyti bendradarbiavimo sutartį, kuria LAKD įsipareigojo prie namo remonto prisidėti 20-čia tūkst. eurų. Visos kitos išlaidos – Savivaldybės.

Bet net ir pasiekus šį susitarimą būta įvairių biurokratinių kliūčių. Pirmasis Savivaldybės paskelbtas namo remonto projektavimo darbų pirkimo konkursas nesulaukė nė vieno pasiūlymo, tad teko koreguoti bendradarbiavimo su LAKD sutartį ir galiausiai skelbti dar vieną konkursą, tik jau projektavimo ir rangos darbų kartu.

Vasario 5 dieną Savivaldybei pasirašius sutartį su konkursą laimėjusia Plateliuose registruota UAB „Anrivis“ (sutarties vertė – 46,1 tūkst. eurų), Leišiams nušvito viltis pagaliau sulaukti nebe padėti žadančių politikų, bet jau meistrų.

Per vasarą remonto darbai išties buvo baigti ir dabar sutuoktiniai džiaugiasi ne tik pagražėjusia savo būsto išvaizda, bet, svarbiausia, – ramiu miegu.