
Naujausios
Tiesa, namelis nestovi tuščias ištisą parą, o tik nuo 8 iki 17 valandos. Policija ir greitoji pagalba apie tai yra informuotos, tad girtus asmenis čia veža tik po darbo valandų. O jei gatvėje randamas toks, kuriam akivaizdžiai reikalinga medikų pagalba, kaip ir seniau, jis pristatomas į Priėmimo skyrių.
Apie pasikeitusią tvarką kalbėta per pastarąjį Plungės rajono savivaldybės tarybos Sveikatos ir socialinės apsaugos komiteto posėdį. Kaip komiteto nariams pasakojo ligoninės direktorius Antanas Martusevičius, kad vagonėlis galėtų būtų atviras visą parą, metams reikia 54 tūkstančių eurų. Esą daugiausiai kainuoja samdomos apsaugos įmonės paslaugos, mat čia atvežami neblaivūs asmenys retai kada eina iš karto miegoti. Dažnas būna agresyvus.
„Būna visokių incidentų. Antai, paskutinis atvejis – išdaužė dušų kabinas. Jie rėplioja, bilda, klibina duris, kažkur kažko ieško, knaisiojasi. Kai yra apsaugininkai, jaučiamės saugiau“, – sakė Priėmimo skyriaus vyriausioji slaugytoja Renata Luotienė.
Kalbėta, kad du atvežti asmenys net bandė atimti sau gyvybę. Vieną pavyko išgelbėti, o kito – ne. Tad ligoninės vadovybė akcentavo, jog negali būti net kalbos, kad šie asmenys blaivytųsi be priežiūros.
Iki tol ligoninė kas mėnesį už šią paslaugą iš Savivaldybės gaudavo po 5 tūkst. eurų, tačiau gruodį jų nesulaukė. Todėl buvo nutarta vagonėlį atrakinti tik vakarais ir savaitgaliais.
„Ne jūs vieni tokie. Visiems mokėjimai sustabdyti. Kitur dar didesnių problemų yra. Mes vaikams, sergantiesiems diabetu, nuvežti atlikti dializes nebeturim pinigų“, – nelinksmą metų galo situaciją apibūdino vicemerė Asta Beierle-Eigirdienė.
Ligoninės direktorius patikino, kad gruodį kaip nors pavyks išsiversti. Esą vakarais, savaitgaliais, kada didžiausias neblaivių asmenų srautas, jie priimami. Tas pats bus ir per šventes. „Svarbiausia, kad kitais metais vėl gautume finansavimą“, – pridūrė jis.
Reaguodamas į šią pastabą, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Mantas Česnauskas kalbėjo, jog reikėtų apsvarstyti galimybę ateity šią paslaugą teikti ją apmokant ne tik Savivaldybei, bet ir ligoninei: „Juolab kad dabar išgirdome, jog neblaiviems asmenims prižiūrėti samdomi apsauginiai palengvino ir jūsų medikų darbą Priėmimo skyriuje.“
Per metus saugios nakvynės paslauga šiame konteineriniame namelyje suteikta 257 kartus. Iš čia esančių 4 lovų įprastai per naktį būna užimtos 2–3. Tiesa, nakvynė nėra nemokama. Iš išsiblaiviusio asmens prašoma už čia praleistą naktį sumokėti 16 eurų. Vis dėlto atsiskaito tik vienas kitas, mat didžioji dalis čia patenkančių asmenų yra bedarbiai ir neturi nuolatinių pajamų. Todėl per 11 šių metų mėnesių iš jų surinkta tik 800 eurų.