Tirs Senamiesčio mokyklos bendruomenę

„Unsplash“ nuotr.
Tėvai sa­vo at­ža­las iš­tir­ti dėl ko­ro­na­vi­ru­so re­gist­ra­vo ne­gau­siai
Penktadienį Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) Plungės savivaldybei nurodė organizuoti visų (išskyrus sergančių) Plungės Senamiesčio mokyklos mokinių ir darbuotojų, prioritetą teikiant pradinių klasių mokiniams ir mokytojams, ištyrimą dėl koronaviruso.

Gaus ligos išmokas

Priminsime, kad Senamiesčio mokykla buvo pirmoji ir kol kas vienintelė švietimo įstaiga rajone, kurioje nutarta visą ugdymo procesą vėl organizuoti nuotoliniu būdu. Prie tokio modelio įstaiga Savivaldybės nurodymu perėjo nuo spalio 12 dienos, nustačius koronaviruso infekciją keliems pirmiesiems pedagogams bei moksleiviams.

Praėjusio penktadienio duomenimis, su šia mokykla siejama jau 15 koronaviruso atvejų – liga patvirtinta 8 mokytojams ir 6 moksleiviams. Privaloma izoliacija paskirta mažiausiai 80 mokinių.

Atsižvelgiant į tai Savivaldybė įpareigota pasirūpinti, jog šios mokyklos moksleiviai bei darbuotojai iki spalio 23 d., taigi – per šią savaitę, išsitirtų dėl koronaviruso (prioritetą teikiant pradinių klasių mokiniams ir mokytojams).

Taip pat nutarta šioje mokykloje nuo spalio 12 d. iki spalio 23 d įvesti infekcijų plitimą ribojantį režimą. Tai leis šios ugdymo įstaigos pradinukų tėvams bei globėjams gauti ne tik nedarbingumą, bet ir ligos išmoką vaiko priežiūrai (ne ilgiau nei 14 kalendorinių dienų).

Aktyvumas nedidelis

Pirmadienį „Žemaičio“ kalbintas Senamiesčio mokyklos direktorius Paulius Zakalskis sakė, kad per savaitgalį pasitelkiant elektroninį dienyną tėvelių prašyta registruoti savo vaikus minėtajam tyrimui.

„Duomenų, kiek užsirašė, dar nežinau, bet kalbėjau su vyresnių klasių mokytojomis, jos sakė, kad aktyvumas nedidelis. Matyt tie, kuriems pasireiškė kokie nors simptomai, išsitirti registravosi jau anksčiau“, – svarstė mokyklos vadovas.

Jis sakė, kad norinčiųjų išsitirti duomenis mokykla perduos Nacionaliniam visuomenės sveikatos biurui. Šis ir susisieks su užsiregistravusiais tėvais bei praneš, kada ir kur atvykti su vaikais.

Paklaustas, kokia situacija dėl koronaviruso mokyklos bendruomenėje šiuo metu, P. Zakalskis pasidžiaugė, kad per savaitgalį duomenų apie naujai mokytojams ar mokiniams patvirtintus koronaviruso atvejus negauta, tad yra vilties, jog po rudens atostogų mokykla vėl galės grįžti prie įprasto gyvenimo ritmo.

„Kaip bebūtų, nuotolinis mokymas yra kraštutinė priemonė bėdai ištikus. Manau, kad būsime išmokę susitvarkyti su ligos protrūkiais, nes matom, kad židinukai jau lokalizuoti, užkratas kolektyvuose nebeplinta“, –

Plinta ir kitose įstaigose

Beje, NVSC duomenimis, nemažai koronaviruso atvejų nustatyta ir kitose Plungės rajono švietimo, ugdymo bei kultūros įstaigose: Plungės vyskupo Motiejaus Valančiaus pradinėj mokykloje, Mykolo Oginskio meno mokykloje, Plungės lopšeliuose-darželiuose „Rūtelė“ ir „Vyturėlis“, Šateikių bei Plungės kultūros centruose.

Kaip sakė G. Ligeikienė, prie tokio užkrato plitimo prisidėjo tai, kad ugdymo įstaigų darbuotojai dirba keliose švietimo ar kultūros įstaigose, buvo neužtikrintas mokinių srautų atskyrimas, neformalaus ugdymo veiklos vienu metu vyko kelių skirtingų klasių ar mokyklų mokiniams.