Už priedą žadėjo ir bulves nukasti, ir svogūnus nurauti

Ok­sa­nos ŠU­KIENĖS nuo­trau­ka
M. Kau­nas sakė dir­ban­tis iki vėlumos, todėl nu­si­pelnęs prie­do
Ketvirtadienį posėdžiausiančios Tarybos bus prašoma pritarti, kad Plungės rajono savivaldybės administracijos direktoriui Mindaugui Kaunui būtų mokamas 25-ių procentų pareiginės algos dydžio priedas prie atlyginimo. Jo, mero siūlymu, M. Kaunas nusipelnė už papildomą darbą kaip projekto „Universalaus sporto ir sveikatingumo komplekso Plungėje, Mendeno g. 1C, statyba“ vadovas.

Kaip jau įprasta, bet koks finansinis klausimas, prieš patekdamas į Tarybą, pirma turi gauti Ekonomikos, finansų ir biudžeto komiteto narių palaiminimą. Tad praėjusį trečiadienį priedo reikalus pastarieji ir gvildeno.

Prieš politikams imant svarstyt, vertas direktorius priedo ar ne, M. Kaunas paprašė leidimo pasisakyti. „Tik paskyrus Vyriausybei dotacijas sporto kompleksui statyti, M. Oginskio dvaro žirgynui, Kulių gimnazijai bei buvusiai Nausodžio mokyklai remontuoti, keliams tvarkyti, iki liepos 1 d. esam įpareigoti parinkti rangovus. Todėl krūvis visiems didelis. Kai kurie darbuotojai pyksta, kad aš jiems ir 21 val. skambinu. Stengiamės, dirbam. Nežinau, ar kuriai valdžiai yra tekęs toks rekordiškai didelis biudžetas ir šitiek dotacijų“, – kalbėjo jis.

Komiteto nariui Aidui Kėsui kilo klausimas, ar už didelį darbo krūvį bus paskatinti ir Viešųjų pirkimų bei Vietos ūkio skyrių specialistai, ne tik direktorius? M. Kaunas atsakė jau nuo metų pradžios taikantis tam tikrą paskatinimų už atliktus konkrečius darbus praktiką. „Manau, kad metams pasibaigus teikiant atlyginimų ataskaitas tie paskatinimai tikrai atsispindės“, – pridūrė. O A. Kėsas paprašė pateikti ir konkretų sąrašą, kas ir kiek buvo skatinti.

450 eurų (į rankas) priedas, jei Taryba pritars, M. Kaunui bus mokamas nuo birželio iki gruodžio mėnesio (pagal naująją tvarką jis gali būti mokamas ne ilgiau kaip 6 mėnesius ir skiriamas už konkrečius darbus).

Daugiau klausimų dėl priedo komiteto nariams nekilo – visi vieningai pasisakė UŽ. Bet atsirado norinčiųjų sužinoti apie žadamas pradėti sporto komplekso statybas. Komiteto pirmininkas Adomas Zamulskis sakė išgirdęs apie kilusį Mendeno skersgatvio gyventojų nepasitenkinimą, kad tuoj tuoj šalia jų namų pradėsianti burgzti sunkiasvorė technika išardys jų valstybinėje žemėje pasisodintus daržus.

„Gal galite tarpininkauti, kad tos aistros nurimtų?“ – klausė A. Zamulskis.

M. Kaunas kalbėjo, esą gyventojai buvo informuoti, jog statybų darbai prasidės netrukus ir kad geriau bulvių ar kitų daržovių suplanuoto statinio vietoje jie nebesodintų.

„Bet žinote, kaip būna. Žmonės galvoja: kiek sykių jau skelbė apie tai, bet nepradėjo, tai ir šiemet nepradės. Dėl to gali būti, kad tas bulves ir svogūnus vis tiek pasisodino“, – svarstė direktorius bei pažadėjo, kad su besipiktinančiais gyventojais bus pasikalbėta.

„Aš manau, kad direktorius, kaip projekto vadovas, nukas ir tas bulves, ir svogūnus nuims. Už tą priedą gaus sutvarkyt viską“, – juokėsi vicemerė Asta Beierle-Eigirdienė.