Plungėje viešėjusiems švedams – skautų ordinas

Gintarės KARMONIENĖS nuotraukos
Skautai ir ordinu apdovanota K. Knutson (centre)
Kiek tęsiasi Plungės vaikų globos agentūros „Cyrulis“ ir švedų – Boksholmo komunos „Vanner emellan“ („Draugas draugui“) organizacijos – draugystė, sunku ir suskaičiuoti. Draugiški partnerystės ryšiai puoselėjami jau ilgus metus. Per tą laiką būta daugybė susitikimų, dar daugiau gražių ir prasmingų darbų, tarp kurių – švedų parama sunkiai besiverčiančioms plungiškių šeimoms, pagalba įvairioms organizacijoms. Plungiškiai džiaugiasi, kad švedai visada pasirengę ištiesti pagalbos ranką ir labai tai vertina. Geriausias to įrodymas – gegužės 15–16 dienomis Lietuvoje viešėjusiems švedams įteiktas specialus ordinas. Tai – Lietuvos skautijos padėka bičiuliams iš Švedijos už paramą Plungės skautams.
„Vanner emellan“ organizacijos narius pasveikino meras A. Klišonis (antras iš dešinės)

Šįkart Plungėje lankėsi 12 Boksholmo komunos „Vanner emellan“ organizacijos narių. Tiesa, prieš viešnagę mūsų mieste – pirmadienį – švedai lankėsi Židikų kultūros centre, o jau antradienį delegacija sutikta Plungėje, kur apžiūrėjo Kultūros centre įsikūrusias audimui skirtas erdves, apsilankė parodoje „Stanislovas Riauba – Žemaitijos Andresenas“. Švedus sužavėjo jaunųjų liaudies meistrų talentas, kuris atsispindi parodoje pristatomuose darbuose.

Popiet svečiai apsilankė vaikų globos agentūroje „Cyrulis“, kur juos pasveikino Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos muzikantės bei Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis, pasidžiaugęs plungiškių ir švedų draugyste bei padėkojęs „Vanner emellan“ už nuolatinę pagalbą „Cyruliui“.

Ilgai besitęsiančia draugyste pasidžiaugė ir „Vanner emellan“ vadovė Karen Knutson, dėkojusi merui už šiltą priėmimą bei išlydėjusi jį iš „Cyrulio“ su dovanomis, tarp kurių – švediškas sūris.

Svečius pasveikino ir agentūros vadovė Vanda Bendorienė, kuri, atsigręžusi į susitikime su švedais dalyvavusius skautus, priminė, jog pastarieji atvyko su misija.

Kokia ji, švedų organizacijos nariams atskleidė patys skautai. Lietuvos skautijos Plungės „Gondingos“ tunto vadovas Žydrūnas Pilitauskas, atvykęs drauge su kolegomis, tarp kurių buvo ir Lietuvos skautijos vyriausioji skautininkė Gabrielė Kučytė, sakė, jog visos Lietuvos skautijos valdžia nori padėkoti bičiuliams iš Švedijos už ilgus metus trunkančią draugystę bei teikiamą paramą Plungės skautams.

Kad būtent toks šios dienos tikslas, patikino ir vyriausioji skautininkė Gabrielė. „Visos Lietuvos skautijos vardu dėkoju, jog prisidedate prie mūsų vadovų, mūsų skautų ugdymo, džiaugiamės, kad mūsų, skautų, veikla yra pastebima ne tik Lietuvos įstaigų bei organizacijų, verslo, bet ir švedų, skiriančių mums didelį dėmesį. Visų skautų misija – ugdyti jauną pilietišką žmogų, tad norime padėkoti, kad prisidedate prie šito. Kaip yra pasakęs skautų įkūrėjas, skautai turi palikti gražesnį pasaulį negu rado – ačiū, kad prisidedate prie šios misijos“, – kalbėjo skautininkė, K. Knutson įteikdama Lietuvos skautijos ordiną už nuopelnus. Švedams buvo perduota ir ukrainiečių dovana, mat jie, padedami Plungės skautų, teikė paramą nuo karo kenčiantiems Ukrainos gyventojams.

„Vanner emellan“ vadovė liko maloniai nustebinta tokiu Lietuvos skautijos įvertinimu, sakė, jog švedams tai – didžiulė garbė. Viešnia džiaugėsi su skautais užsimezgusia draugyste ir bendrais darbais. Būtent skautų dėka draugija esą atrado kelią į Ukrainą ir skyrė jai savo paramą. Anot K. Knutson, jie patys negalėjo vykti į karo siaubiamą šalį perduoti jos, tačiau Plungės skautų dėka esą pasijuto tarsi ten būtų buvę, nes sulaukė išsamaus laiško, kuriame aprašyta kiekviena paramos kelionės į Ukrainą detalė.

„Jei jūs skiriate paramą, tai, mūsų nuomone, labai svarbu jums pateikti detalią ataskaitą apie kiekvieną žinginį“, – sakė Ž. Pilitauskas, svečius pamaloninęs dar ir simbolinėmis dovanėlėmis – kaip jis sakė, skautų medumi, kurio atvežė ir „Cyrulio“ kolektyvui.

nuotrauka
„Cyrulį“ aplankę bičiuliai iš Švedijos