Plungės liūtai vėl kviečia vienytis gerumui

Gintarės KARMONIENĖS nuotraukos
Per spaudos konferenciją Plungės „Lions“ paskelbė žinią, jog kasmetinis labdaros renginys įvyks ir šiemet
„Tarnystei – kai gali duoti ir dalytis, gyventi ir kurti ne tik sau, bet ir aplink save – mes pasirengę nuolat“, – sako Plungėje veikiančio klubo „Lions“ nariai, penktadienį žurnalistus pakvietę į spaudos konferenciją, kurios metu džiugiai pranešta, jog klubas ir šiemet tęs jau keliolika metų gyvuojančią tradiciją – surengs paramos koncertą. Nors renginio misija išlieka ta pati – surinkti kuo daugiau lėšų, kurios bus paaukotos Plungės krašte gyvenantiems vaikams, turintiems vienokių ar kitokių sveikatos problemų, – šiųmetis koncertas bus kitoks, mat šie metai klubui yra jubiliejiniai – Plungės „Lions“ mini dvidešimties metų veiklos sukaktį.

Surinktos lėšos – vaikams

Klubo prezidentas Petras Gotautas atskleidė, jog labdaros-paramos koncertas vyks Plungės kultūros centre balandžio 1-ąją. Tądien sceną tradiciškai sudrebins du koncertai – 14 valandą vyksiantis dieninis ir vakarinis, žiūrovų dėmesio lauksiantis 18 valandą. Nors tiek per vieną, tiek per kitą publiką džiugins ta pati programa, kvietimų, dėl kurių reikia kreiptis į Plungės „Lions“ klubo narius, kaina skiriasi. Vakarinio koncerto kvietimo kaina – 30 eurų, dieninio – 20 eurų.

Aidas Kėsas akcentavo, jog klubas ir šiemet, kuomet stipriai visur šoktelėjo kainos, išlaikė tas pačias kvietimų kainas. „Tai – tarsi dovana Plungės krašto žmonėms“, – kalbėjo jis.

Kaip ir ankstesniais metais, už kvietimus surinkti ir per koncertą suaukoti pinigai bus skirti Plungės savivaldybės vaikams, turintiems sveikatos problemų. Anot klubo prezidento, dalis jų – jau žinomi, kiti paaiškės artimiausiu metu.

Tiesa, šiemet, kaip ir praėjusiais metais, „Lions“ gerumas neaplenks ir Plungės krašte įsikūrusių ukrainiečių vaikų. Kaip pasakojo klubo senbuviai Rimantas Gentvilas ir Gediminas Norvaišas, Plungės rajone šiuo metu gyvena apie 100 vaikų iš karo siaubiamos Ukrainos. Žinoma, visiems skirti paramą nebūtų įmanoma, tačiau tai galbūt pavyks padaryti kitokia forma – surengiant ekskursiją ar panašiai, kad kuo daugiau vaikų iš Ukrainos pajustų gerumo ranką.

Žada vieną geriausių koncertų

nuotrauka
Pasak P. Gotauto, šiųmetis koncertas bus ypatingas
 

Šiųmečio labdaringo renginio tema – „Liūtų jubiliejus“. Pasak P. Gotauto, tokia tema pasirinkta ne atsitiktinai – Plungės „Lions“ klubas, vienijantis 29 narius, šiais metais mini 20-ies metų gyvavimo sukaktį.

„Tad paramos koncerto metu mes kartu atšvęsime ir savo jubiliejų. Stengsimės, kad koncertas būtų geriausias per visą istoriją, sudėsime į jį daug meilės ir darbo, – kalbėjo klubo prezidentas.

Pasak jo, žadama nustebinti ne tik programa, bet ir scenos apipavidalinimu, šviesos efektais: „Tikrai įdėsime visą dūšią, kad žiūrovai pajustų, jog mes švenčiame jubiliejų. Žinoma, ir patys norime jaustis gerai.“

Klubo nariai kalbėjo, jog daug vilčių dedama ir į renginio vedėjus, kurie – savo srities profesionalai. Tačiau kas jie tokie, kol kas neatskleista – tai bus staigmena.

„Tikrai bus labai geras renginys“, – tikino vyrai, bet pridūrė, kad pagrindinė renginio misija išliks ta pati – parama sveikatos problemų turintiems vaikams.

„Tikimės surinkti nemažai pinigėlių, tad turėsime galimybę nemažai kam padėti. Patikinu – absoliučiai visi pinigai atiteks vaikams. Prisidedame ir savo lėšomis, kad visi surinkti pinigai atitektų tik tiems, kam jų reikia“, – tikino P. Gotautas.

O ko publikai tikėtis iš renginio programos? „Liūtų“ teigimu, bus visko, kas būdinga jubiliejinei šventei – šokių, dainų, sveikinimų.

„Vėl eilinį kartą pasiversime į klounus. Prasidės repeticijos, įrašų filmavimas, pasiruošimas, kad renginys būtų išties gražus. O jei kas ir nepavyks, tai, manau, tik juoką sukels. Bus labai linksma. Džiaugiamės, kad klubas po truputį plečiasi, tad į sceną lips ne tik senbuviai, bet ir naujieji nariai, atradę savyje drąsos. Atidėję savo darbus į šoną, padarysime šventę ne tik sau, bet ir visam Plungės rajonui“, – kalbėjo A. Kėsas.

nuotrauka
A. Kėsas: „Tai bus dovana Plungės krašto žmonėms“
 

Klubo nariai atskleidė, kad kartais suabejojama, ar tęsti paramos koncertų tradiciją, tačiau kas kartą konstatuojama, kad nieko neveikti – netiesti pagalbos rankos, nerealizuoti savęs – vienas didžiausių ir aktyviausių „Lions“ klubų tiesiog negali.

Be to, šio renginio dėka prisidėjęs prie sergančių vaikų geresnio rytojaus gali jaustis kiekvienas į koncertą atėjęs plungiškis. Klubas daug gerų darbo padaro tyliai, o šis renginys, kurio laukia ne tik plungiškiai, bet ir bičiuliai iš kituose miestuose veikiančių „Lions“ klubų, yra tarsi žinutė, kiek daug galime nuveikti drauge.