Plungės šilumos tinklai vėl liks be vadovo

Jurgitos NAGLIENĖS nuotr.
Regis, ne taip seniai visa Plungė susidomėjusi stebėjo buvusio Plungės šilumos tinklų direktoriaus Petro Piekaus pasitraukimo iš šių pareigų ir naujo direktoriaus rinkimo peripetijas. O šią savaitę atskriejo žinia, kad iš pareigų traukiasi ir dabartinis įmonės vadovas Arūnas Tamošauskas. Plungės šilumos tinklų valdyba nutarė tenkinti jo prašymą nutraukti darbo sutartį.

Trečiadienį telefonu „Žemaičio“ kalbintas valdybos pirmininkas Justinas Šimkus įmonės direktoriaus pasitraukimo aplinkybių plačiau nekomentavo. Tik patvirtino, kad darbo sutartis su A. Tamošausku, įmonei vadovaujančiu nuo 2018-ųjų lapkričio, bus nutraukta abiejų šalių sutarimu.
Atvirauti apie šią situaciją, bent jau kol kas, neskuba ir pats A. Tamošauskas. „Taip, nutariau trauktis. Sutarėm, kad dirbsiu iki lapkričio 6 dienos. Kodėl šitaip nusprendžiau? Kiek anksčiau toks siūlymas buvo išsakytas įmonės akcininko, tačiau valdyba buvo prieš. Po to sprendimą trauktis priėmiau pats“, – kalbėjo Plungės šilumos tinklų vadovas.
Jis sakė kol kas nenorintis atskleisti savo sprendimo trauktis priežasčių. „Bus dar visokių iššūkių iki tos lapkričio 6-osios, tad nuo komentarų kol kas susilaikysiu. Nebent po to, kai jau išeisiu“, – pridūrė.
Pagrindinė įmonės akcininkė – Plungės rajono savivaldybė, tad jos administracijos direktoriaus Mindaugo Kauno teiravomės, ar tiesa, kad jau prieš kurį laiką A. Tamošauskui siūlyta trauktis?
Jis patvirtino, kad toks pokalbis buvo. Esą A. Tamošausko galimybe toliau vadovauti Plungės šilumos tinklams suabejota po to, kai į dienos šviesą išlindo kelios tiek Savivaldybės vadovybę, tiek įmonės valdybą nemaloniai nustebinusios detalės.
Viena jų – kad įmonė toliau leidžia jos valdomose patalpose šeimininkauti „Plungės bioenergijai“, nors patalpų ir kamino nuomos sutartis su ja buvo nutraukta dar birželio mėnesį.
Nepaisant to, A. Tamošauskas su šiuo nepriklausomu šilumos gamintoju rugsėjį pasirašė šilumos tiekimo sutartį ir neinformavo atitinkamų institucijų, kad „Plungės bioenergija“ galimai neteisėtai dalyvavo šilumos gamybos aukcione bei pateikė siūlymus pagaminti Plungei reikalingą kiekį šilumos lapkričio ir gruodžio mėnesiais.
Įdomu tai, kad ši telšiškių valdoma įmonė dar nebaigė naujų savo katilų įrengimo darbų, o senieji stovi Plungės šilumos tinklų valdomose patalpose, į kurias patekti, pasibaigus nuomos sutarčiai, „Plungės bioenergija“ kaip ir nebeturi teisės.
„Naujoji nepriklausoma Plungės šilumos tinklų valdyba griežtai pasisakė už tai, kad patalpų ir kamino nuomos sutartis būtų nebepratęsta, tačiau įmonės direktorius niekaip nesugeba, o gal ir nenori iškraustyti buvusių nuomininkų“, – stebisi M. Kaunas.
Pasak jo, jei A. Tamošauskas nevykdys valdybos jam išsakyto reikalavimo pasirūpinti, jog tretieji asmenys nebegalėtų patekti į įmonės patalpas, svarstoma galimybė dėl to kreiptis į teisėsaugą.
Vis dėlto panašu, kad „Plungės bioenergijos“ atsisakymas apleisti anksčiau nuomotas patalpas ir tai, jog A. Tamošauskas tame neįžvelgia problemos, yra ne vienintelė bėda, dėl kurios susvyravo Savivaldybės vadovų ir valdybos pasitikėjimas įmonės vadovu.
Jau kiek anksčiau per Savivaldybės tarybos komitetų posėdžius A. Tamošauskui išsakyta nemažai kritikos dėl to, kad iš mirties taško niekaip neišjudinami jungiamosios trasos, kuria ketinama sujungti V. Mačernio ir Lentpjūvės gatvių katilinių šildymo sistemas, projektavimo darbai.
Tam buvo skirta laiko iki gegužės, tačiau net ir sulaukus rugsėjo Plungės šilumos tinklų direktorius teisinosi negalintis susitarti su gyventojais, nesutinkančiais, jog trasa eitų per jų sklypus. Tarybos narių klausiamas, ar yra parengtas planas B, kaip išspręsti šią problemą, A. Tamošauskas teigė negalintis atsakyti.
„Jį galiu pagirti tik už tai, kad sutvarkė įmonės finansinius srautus. Bet techninių sprendinių, kurie leistų sumažinti šilumos kainą gyventojams, deja, nesugebėta įgyvendinti“, – konstatavo M. Kaunas.
Iki minėtosios lapkričio 6-osios Plungės šilumos tinklų valdybai teks nuspręsti, ką skirti laikinai vadovauti įmonei. O tada beliks skelbti konkursą direktoriaus pareigoms eiti.
 

Jurgitos NAGLIENĖS nuotr.