Po incidento parke įspėja ir kitus

Jurgitos NAGLIENĖS nuotrauka
„Geriau jokios aikštelės, nei tokia“, – sakė susižalojusio trimečio mama
Antradienio vakarą pasivaikščioti į parką su aukle išėjęs trimetis namo grįžo sužalota rankyte – Plungės parke esančioje žaidimų aikštelėje berniuko plaštaka įstrigo tarp čiuožynės skardos ir medinės konstrukcijos, dėl ko vaikas ne tik išsigando, bet ir susižeidė. Mažamečio tėvai stebisi aplaidžia aikštelės priežiūra, tuo tarpu parką prižiūrinčio Žemaičių dailės muziejaus direktorius Alvidas Bakanauskas sako nebežinantis, kaip apsaugoti aikštelę nuo čia siautėjančių paauglių. Panašu, kad trypdami kojomis ir šokinėdami jie bus apgadinę ir čiuožynę, kuri kitą dieną tapo spąstais aikštele pasidžiaugti atėjusiam trimečiui.
Nuotrauka iš feisbuko
Plungiškiai kitą dieną po incidento ėmė fotografuoti ir viešinti nesaugios čiuožynės nuotraukas

„Buvo gal pusė devynių vakaro, kai sūnus su aukle nuėjo į parke esančią aikštelę pažaisti. Berniukas nėra didelis čiuožynių mėgėjas, bet tą vakarą kažkaip įsidrąsino nučiuožti, tačiau nepasiekęs žemės pakibo ore. Auklė puolė vaduoti klykiančio vaiko plaštakos. Laimei, jai kažkaip pavyko įspausti atsiknojusią skardą ir išlaisvinti rankytę. Sūnus atsipirko išgąsčiu ir keliomis mėlynėmis bei nubrozdinimu, bet nežinia, kaip ši situacija galėtų pasibaigti kitam vaikui, pavyzdžiui, mažesniam. Juk galėtų net rankytė lūžti“, – apie patirtą išgąstį „Žemaičiui“ pasakojo trimečio mama Sandra.

Plungiškė sakė jau kitą dieną susisiekusi su miesto seniūnija ir išsiaiškinusi, kad aikštelę prižiūri Žemaičių dailės muziejus. Tada paskambinusi jo administracijai, ūkvedžio neradusi, tad kalbėjusi su direktoriaus pavaduotoja. Jai papasakojusi, kas nutiko, ir išgirdusi pažadą, kad aikštelė bus apžiūrėta bei sutvarkyta.

„Mano supratimu, geriau jokios aikštelės, nei tokia, nes tėvai paprastai pasitiki esamais įrenginiais ir retai kada patikrina, ar jie tvirti, nesugadinti, ar saugūs. Bet po šio incidento būsime jau atsargesnis. Pakalbėjome ir su vaiku, kad būtų atidesnis, apsižiūrėtų, kur lipa, kur čiuožia. Nors abejoju, kad po šio nutikimo apskritai norės kada dar čiuožinėt“, – kalbėjo moteris.

Apie prastą miesto parke esančios vaikų žaidimo aikštelės būklę kalbama jau kurį laiką. Šią problemą ne kartą į viešumą kėlė ir vietos spauda. Maždaug prieš savaitę Savivaldybė išplatino pranešimą, kad aikštelė tvarkoma – dalis vandalų nuniokotų įrenginių pašalinti, sukrypusi pavėsinė nuardyta, o likusieji įrenginiai sutvarkyti, perdažyti ir atnaujinti.

Kodėl po šio aikštelės aptvarkymo vėl skambinama pavojaus varpais, „Žemaitis“ teiravosi muziejaus direktoriau A. Bakanausko. Pirmiausia jis akcentavo, kad atsiknojusi čiuožynės skarda buvo pritvirtinta tą patį rytą, kai socialiniuse tinkluose imta dalintis nesaugios čiuožynės nuotraukomis. O štai apie susižalojusį berniuką direktorius sakė dar nieko negirdėjęs.

„Problema ta, kad vyresni vaikai lipa ant tų įrenginių, ant čiuožynės, šokinėja. Nuo jų svorio skarda ir atvipo. Dabar pritvirtinome ją, bet ar laikys, ar bus galima saugiai vaikams čiuožinėti – parodys laikas. Stebėsime situaciją. Be to, esame užsakę ir aikštelėje ketiname įrengti iškabas, perspėjančias, kad už vaikų saugumą atsakingi patys tėvai. Kitos išeities kol kas nematome“, – kalbėjo direktorius.

Pasak jo, šiuo metu skaičiuojama, kiek kainuotų prijungti aikštelėje esančią vaizdo kamerą prie bendros miesto stebėjimo sistemos, kad policija galėtų realiu laiku reaguoti į aikštelėje siautėjančius vandalus. O kalbant apie tolimesnę perspektyvą, esą bus ieškoma galimybių šią aikštelę atnaujinti iš pagrindų, įrengti patvaresnius įrenginius, gal net aptverti teritoriją ir padaryti rakinamą, kaip yra kitur.

Be to, A. Bakanauskas sakė turintis prašymą visiems tėvams, kad šie pakalbėtų su savo vaikais, ypač vyresniais, paaiškintų, kaip dera elgtis tokiose vietose, kad reikia saugoti mažesniems skirtą aplinką ir įrenginius.

Jurgitos NAGLIENĖS nuotrauka
Akivaizdu, kad aikštelės įrenginiai jau atitarnavo savo